Zobacz wÄ…tek - Pierwszy skuter
NAS Analytics TAG

Pierwszy skuter

i inne małe pojemności
_________

Pierwszy skuter

Postprzez Dragsonik » 25/7/2015, 22:07

Witam forumowiczów.
Nie dawno skończyłem 18 lat jako,że prawo jazdy(auto) nie długo zrobię a nie mam pieniędzy na samochód to szukam czegoś tańszego i mniejszego do poruszania się po okolicy.Mam parę pytań co do skutera:
1.Wymagana jest karta motorowerowa obecnie?
2.Skuter jaki mam na oku to Aprilia 50/80 jest to 1996 r (tak jest na ogłoszeniu jak będzie można to mogę potem wrzucić link)
3.Może jakieś inne propozycje do 1700zł max?
Dragsonik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/7/2015, 22:02


Postprzez peterasik » 25/7/2015, 23:54

1. Nie mam pojecia
2. Nie podales modelu skutera
3. Ja osobiście polecam skuter Yamahy model Neos był to mój pierwszy skuter i bardzo dobrze mi się tym jeździło przed chwila zaglądałem na allegro i pierwsza oferta jaka mi wyskoczyła była za 1800 z 2005 roku wiec cenowo byś się odnalazł ale nie mam porównania z innymi skuterami wiec moja ocena jest dość indywidualna lecz mi się bardzo dobrze jeździło na tym używałem go 2 lata i dość dużo tym jeździłem w trakcie roku szkolnego rozwozilem dokumenty tygodniowo robiłem czasem po 300 km i spisywał się świetnie w jeździe po mieście.
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków


Postprzez Dragsonik » 26/7/2015, 12:11

Modelu nie mogę znaleźć to jest konkretnie ten skuter http://olx.pl/oferta/sprzedam-skuter-ap ... 3c7e29d9d4
Dragsonik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/7/2015, 22:02

Postprzez peterasik » 26/7/2015, 13:20

To podpowiem model sr
Aprilia SR 50
peterasik
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 25/7/2015, 15:30
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Dragsonik » 26/7/2015, 18:26

Kurde zjadłem litery :D
Co myślisz o tym skuterku bo w najbliższym czasie mam zamiar go obejrzeć.Chciałbym po prostu wiedzieć czy pakować się w ten staroć co jak co ale młodziutki nie jest widziałem też (tylko patrzyłem akurat nie na moim kompie) jakąś aprilie sr tylko,że to była 70 z 2005 w identycznej cenie o.O. Simsonki też młodziutkie nie są a ludzie i tak kupują i latają latami a skuter jak na ten wiek to da radę nim pojeździć jeszcze spory czas? Rozmawiałem z ojcem(jak na jego lata to jeździło się simsonami,komarami itp) odradza mi go i mówi,że lepiej nowy i chiński z kolei kolega który ma chinola marudzi,że znowu musi coś wymieniać... Możesz coś doradzić? Ta yamaszka też fajna tylko,że w mojej okolicy albo są drogie albo ich nie ma wcale.

P.S
Zdaję sobie,że mało mam hajsu i nie wymagam nie wiadomo czego po prostu szukam czegoś dobrego,żeby nie przepłacić i nie wywalić drugie tyle w serwis.
Dragsonik
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/7/2015, 22:02

Postprzez S1LENT » 10/8/2015, 16:35

1. Jeśli masz skończone 18 lat, to nie potrzebujesz karty/ prawa jazdy AM na motorower nie przekraczający 50ccm(wówczas jeździsz na dowód osobisty).
2. Już trochę wiekowy ten skuterek. Nigdy nie wiesz co może strzelić
3. A rozmyślałeś może nad TGB? Są to dość wytrzymałe skuterki, mało palą, są zrywne i v-max po odblokowaniu na stockowych częściach też niczego sobie. Problemem jest niestety to, że ich ceny są trochę ponad twój budżet. Ale zawsze dla chcącego nic trudnego. Na twoim miejscu, obczaj sobie ten skuterek, i jeśli ci spasuje to bierz!

http://otomoto.pl/oferta/tgb-tryton-tgb ... y4033.html
S1LENT
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9/8/2015, 20:37

Postprzez MarSen » 13/8/2015, 09:00

S1LENT nie wprowadzaj ludzi w błąd. Oczywiście, że potrzebuje prawo jazdy kat B lub AM, A1, A2, A jeśli nie skończył 18 lat przed 19 stycznia 2013r. Co do samego skutera to już sprzedany. Model dobry, powinieneś bezproblemowo znaleźć coś markowego w cenie którą podałeś. Yamaha Neos tak jak pisał peterasik w tej cenie powinieneś jakąś dorwać, Piaggio Typhoon jest jeszcze tanim markowym skuterem. TGB nie najgorszy wybór, zobacz również Kymco, może uda Ci się jakieś dorwać w tych pieniądzach.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê