Zobacz wÄ…tek - Motocykl terenowy na a2
NAS Analytics TAG

Motocykl terenowy na a2

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Motocykl terenowy na a2

Postprzez PorytyPoeta » 19/7/2015, 18:29

Witam :)
  Jestem nowy na forum ale na motorkach troszke juz posmigalem, zapisuje sie wlasnie na a2 i planuje zakup motocykla terenowego. Nie uscislam czy ma to byc enduro cross full cross soft enduro itp. Szukam dwuslada w granicach 5000(super jak uda sie cos taniej). Gustuje raczej w 2t ze wzgledu na prostote budowy i dzialania silnika i moc, ale jezeli przekonasz mnie sensownie do 4t to kto wie  .  
Moje wymiary:
  -185cm wzrostu 
 -80kg  
Wymagania:  
-blacha z tylu (zarejestrowany)  
-niskie koszty eksploatacji 
 -niezbyt stary motocykl (1996/97 na pewno odpada) 
 -nie drogie czesci  
Do czego bedzie uzywany motor:  
-lekki teren  
-srednio dlugosciowe przejażdżki szosowe 
 -tereny leśne glownie ścieżki 
 -niezbyt strome lajtowe podjazdy  
Wykluczam: 
 -tor motocrossowy  
-skakanie  
-trudny teren (bloto, kamienie, piaski)  
Moje typy:  
-jakas 250-tka  
-zastanawialem sie nad dr350
PorytyPoeta
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/7/2015, 16:48
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk


Postprzez PorytyPoeta » 25/7/2015, 20:31

Sa jakies crossy 250 2t z homologacjÄ… ?
PorytyPoeta
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/7/2015, 16:48
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk


Postprzez SpeedyGonzales » 25/7/2015, 23:15

Najpierw dowiedz siÄ™ czym jest cross a czym enduro. To pytanie jak: czy sÄ… jakieÅ› bolidy F1 /gokarty/ traktorki - kosiarki z homologacjÄ…?

Co do pytania to lipa w Polsce bo na A2 nic sensownego się nie łapie... Nawet uniwersalny i popularny KLE 500 co się mieści w tej cenie nie podejdzie bez blokowania, co do 2T też wybór nie powala.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez leff » 26/7/2015, 11:39

do 5 kpln to Ty nic nie kupisz, nawet dobrej DR350, ktorej zreszta nie polecam
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez PorytyPoeta » 27/7/2015, 11:14

@SpeedyGonzales
Dlatego w pierwszym poscie napisalem ze nie okreslam sie co do nazewnictwa owego motocykla tylko podalem swoje preferencje dotyczace mojego wyboru. Slyszalem jeszcze o czyms takim jak xt 350 czy tt 350 .

@leff
Jezeli trafi sie egzemplarz godny uwagi za wieksza ilosc gotowki to oczywiście to rozwaze, jednak nikt do tej pory nie podal mi modelu jakiegos innego motoru ktory spelnial by moje oczekiwania. Ja z dr mialem niestety przykre doświadczenie, poniewaz byla w domu wlasnie taka dr125 ktorej zaraz po zakupie, jakies 20km rozpadla sie gora silnika (zawory itp.) Motor byl sprawdzany na miejscu przez jakas dobra godzine czasu. Wiec uwazam ze byla to wina tylko i wylacznie tego jednego egzemplarza, a nie firmy suzuki czy tez calej lini dr. Chociaz z tego co mi wiadomo to w 125 lubily sie sypac wlasnie gory silnikow, jednak nie napotkalem takiego problemu w dr 350 (przeszukujac internet). Dlaczego wiec nie polecalbys 350-tki od suzuki i co proponowalbys zamiast dr.
PorytyPoeta
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17/7/2015, 16:48
Lokalizacja: ÅšlÄ…sk



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê