Zobacz wątek - sens a2
NAS Analytics TAG

sens a2

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

sens a2

Postprzez mastej321 » 15/7/2015, 11:19

Robiłem w zeszłym roku a1 mam teraz 18 lat i czy jest sens robić a2 ? czy to nie jest kasa w bloto? w razie co dostane 300zł 1pk a przeciez i tak niczego nowego sie nie nauczę prawda? jak myślicie?
mastej321
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/7/2015, 19:28


Postprzez Movi » 15/7/2015, 11:39

Jest sens
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city


Postprzez leff » 15/7/2015, 12:01

zaraz dostaniesz 5 kola i wyrok karny jak sie zmienia przepisy, dalej uwazasz, ze nie ma sensu?
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez lagiboy » 16/7/2015, 21:32

robisz a2 i za dwa lata full A, zamiast czekać do 24 lat.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Ajss » 23/7/2015, 19:19

To znaczy masz rację bo ten system wszedł by trzepać większą kasę na ludziach, rząd ma w dupie twoje bezpieczeństwo. Tak samo jest w UK, Mod 1 & 2 który obejmuje to samo co CBT. Ehh... na samochód jest jedna kategoria, więc czemu na moto tyle?

Moim zdaniem gdyby zrobili kategorie A którą można zrobić w wieku 18 lat, przez 2 lata musisz mieć moto zablokowane do 47HP a po tych 2 latach po prostu odblokowujesz i możesz śmigać. Taka moc jest do ogarnięcia, a znowu też nie wleczesz się tak jak na 125cc.

Dlatego trza przygotować nawilżacz podczas gdy rząd cię będzie ekhem... na kasę i nic innego jak robienie A2 a potem A ci nie zostaje niestety. :roll:
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez Fugu » 23/7/2015, 19:35

Ajss napisał(a):To znaczy masz rację bo ten system wszedł by trzepać większą kasę na ludziach, rząd ma w d*** twoje bezpieczeństwo.

Mylisz sie. Statystyki wskazuja dokladnie odwrotnie.

Ajss napisał(a):Ehh... na samochód jest jedna kategoria, więc czemu na moto tyle?


Dlatego, ze 18 letni dzieciak nie ma kasy, aby kupic 400..500HP potwora na 4 kolkach. A 200 HP R1 lezy w jego zasiegu. Nie wazne ze taka R1 jadac zostawia 2 slady - przeciez mozna jezdzic na jednym kolku.

Ajss napisał(a):Moim zdaniem gdyby zrobili kategorie A którą można zrobić w wieku 18 lat, przez 2 lata musisz mieć moto zablokowane do 47HP a po tych 2 latach po prostu odblokowujesz i możesz śmigać.

Ten model istnial juz - niestety sie nie sprawdzil.

Ajss napisał(a):Dlatego trza przygotować nawilżacz podczas gdy rząd cię będzie ekhem... na kasę i nic innego jak robienie A2 a potem A ci nie zostaje niestety. :roll:


Zdecydowanie lepiej zeby zrobil to grabarz. Albo lekarz. Albo chirurg. Albo ....
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Ajss » 24/7/2015, 00:24

Fugu napisał(a):Mylisz sie. Statystyki wskazuja dokladnie odwrotnie.

Proszę o źródło tych "statystyk"...

Fugu napisał(a):Dlatego, ze 18 letni dzieciak nie ma kasy, aby kupic 400..500HP potwora na 4 kolkach. A 200 HP R1 lezy w jego zasiegu. Nie wazne ze taka R1 jadac zostawia 2 slady - przeciez mozna jezdzic na jednym kolku.

No niby tak, tylko że samochodem nawet z 200 konnym można wyrobić więcej szkód niż na motorze. Taka rozpędzona puszka do 180-200km/h uderzając w coś narobi o wiele więcej szkód.

Znałem 18 latka którego ojciec miał firmę, on miał Nissana S13 z turbo który wyciskał na hamowani na kołach 415km. Miał też Ninje ZX6R, w samochodzie zaliczył dzwona a moto do tej pory jeździ i jeszcze szlifa nie zaliczył.

Ale to zależy od osoby, nie można wszystkich do tego samego garnka wrzucać. Jak widziałem jak niektórzy jeżdżą na moim kursie to strach patrzeć było...

Fugu napisał(a):Ten model istnial juz - niestety sie nie sprawdzil. .

Ja za granicą już dosyć długi czas mieszkam, dlatego też musiałbym poczytać o tym. A tak w skrócie pod jakim względem się nie sprawdził? Przecież w Niemczech jest coś podobnego już od dłuższego czasu...

Fugu napisał(a):Zdecydowanie lepiej zeby zrobil to grabarz. Albo lekarz. Albo chirurg. Albo ....

Ja długi czas bez uprawnień jeździłem na różnych sprzętach po ulicy, to jeszcze zanim przepisy się zaczęły ostrzejsze robić. Kodeksu przepisowego się długo uczyłem, bo gdy przyszło zdawać prawko na samochód to nic się nie uczyłem. Głupota trochę, ale totalnie mi z głowy wyleciało przez egzaminy maturalne... No ale wolę nie ryzykować, bo nawet gdy jakiś idiota w ciebie puknie to będzie twoja wina. Dlatego zrobię to A2 a potem A... no i nawilżacza jeszcze tylko brakuje przed...

Dlatego mnie to denerwuje że wszystkich do jednego kotła się wrzuca, jak ktoś umie jeździć to wiek nie ma większego znaczenia. Niektórzy się po prostu nie nadają, prawda jest taka że motocykle nie są dla wszystkich. Ja nie mówię że jestem Rossi'm czy też Marquezem, bo jestem amatorem tak jak większość ale jakaś podstawowa kontrola nad pojazdem jest.
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez andy7 » 24/7/2015, 08:35

Ajss napisał(a):... ten system wszedł by trzepać większą kasę na ludziach, rząd ma w d*** twoje bezpieczeństwo.


Taaaaaaaaaaaaaaaaaa, a swistak siedzi i w sreberka zawija. Naprawde sadzisz, ze Lobby nauki jazdy ma takie wplywy, jezeli tak, to jestes naiwniejszy od nowo narodzonego szczeniaka, mozesz sobie wybrac czy psiego czy kociego.

Glupszej teori co do bezpieczenstwa o ktore rzad wreszcie sie zatroszczyl - O 10 LAT ZA POZNO nie slyszalem. Znaczy slyszalem boi takie inteligenzbestie jyk Ty trafiaja sie czesciej niz moze sie wydawac.

Wreszcie ktos wziol sie za poprawe bezpieczestwa motocyklistow aby sami na wlasne prozby nie gineli jak muchy.

Ajss napisał(a):na samochód jest jedna kategoria, więc czemu na moto tyle?


Fugu Ci to wyjasnil. Wez sobie do reki Kalkulator i przelicz jaki wspolczynnik masy / moc Maja motocykle, a jakie auta. Mam nadzieje, ze wnioski nasuna Ci sie same, jak nie to napisz wytlumacze jak dziecku.

Porsche 911 Turbo nie ma takiego wspolczynnika jakie ma sredni motocykl klasy 600 ccm.

Ajss napisał(a):Moim zdaniem gdyby zrobili kategorie A którą można zrobić w wieku 18 lat, przez 2 lata musisz mieć moto zablokowane do 47HP a po tych 2 latach po prostu odblokowujesz i możesz śmigać. Taka moc jest do ogarnięcia.


System funkcjonowal w Niemczech od lat - dzialal dobrze. Tyle odemnie

Co do mocy 35 kW to jest dyskusyjne czy ta wlasne moc jest do garniecia. 25 kW bylo a 35 kW sie dopiero okaze gdy ktos zrobi statystyki. Z doswiadczenia wiem, ze trafiaja sie ludzie ktorzy nie ogarniaja skooterow a co dopiero 35 kW

https://www.youtube.com/watch?v=CbQ8f62KI-g

Wbij sobie w YT wypadek w rosji na Jawie i zobacz jak takie marne 27 KM potrafi pozamiatac

Ajss napisał(a):Dlatego trza przygotować nawilżacz podczas gdy rząd cię będzie ekhem... na kasę i nic innego jak robienie A2 a potem A ci nie zostaje niestety.


Czytajac ten debilny text zastanawiam sie co Ty w tym UK od tych paru lat robisz ? Pewnie do Grammary School chodzisz.
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Ajss » 24/7/2015, 14:10

andy7 napisał(a):...
.Czytajac ten debilny text zastanawiam sie co Ty w tym UK od tych paru lat robisz ? Pewnie do Grammary School chodzisz.


Nie wiem ile masz lat, bo z takimi błędami ortograficznymi ja bym cię z podstawówki nie wypuścił. Ale tak na prawdę to nie chcę mi się z twoją osobą dyskutować, trochę kultury i tolerancji w stosunku do czyiś poglądów by się przydało. :roll:

A tak nawiasem, to pod 'avatarem' ten status 'moderator' to sam sobie ustawiłeś czy na poważnie nim jesteś? :lol:

A wracając do tematu, to jak ktoś się nie nadaję to na skuterze o poj. 50cc się wywali. Ja w wieku 14-15 lat jeździłem nie raz na BMW F 650 i posiadałem quada 250cc Raptor'a którym jeździłem od 9 roku życia, jakoś gleby jeszcze nie miałem. A mam znajomych co w miesiącu potrafią 2-3 szlify zaliczyć, dlatego wrzucanie wszystkich do jednego kotła jest nie sprawiedliwe w stosunku osób które są na tyle kompetentne by zasiąść na motocyklu o mocy 47km.

Następny przykład, mam kuzyna który w wieku 18 lat zaczął na tirach jeździć. Ile 18 latków by potrafiło tirem jeździć? Ja bym na pewno w tym wieku się nie zdecydował na taki zawód, a raz z nim jechałem w krótszą trasę gdy już trochę pojeździł i niektórzy po 20 latach tak nie potrafili manewrować tirem z naczepą, a tym bardziej łamaną/2-częściową.

Wiek to tylko liczba, popatrz na przykład na swój post w jaki sposób się do mnie zwracasz. A zapewne jesteś starszy ode mnie...
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez andy7 » 24/7/2015, 20:50

Ajss napisał(a):Nie wiem ile masz lat, bo z takimi błędami ortograficznymi ja bym cię z podstawówki nie wypuścił. Ale tak na prawdę to nie chcę mi się z twoją osobą dyskutować, trochę kultury i tolerancji w stosunku do czyiś poglądów by się przydało.


Ty, to sobie mozesz wpuszczac czy tez wypuszczac, kogo chcesz, ale w swojej piaskownicy.

Kultura nie ma absolutnie nic wspolnego z faktem, ze naklepales mase ****, a w moim wieku po prostu pisze sie nie owijajac w bawelne, czy to Ci sie podoba czy tez nie.

Nie chce Ci sie dyskutowac bo raz, ze piszac takie dyrdymaly, nie jestes partnerem do dyskusji a dwa, to niestety nie masz argumentow aby ta dyskusje poprowadzic.

Ajss napisał(a):A wracając do tematu, to jak ktoś się nie nadaję to na skuterze o poj. 50cc się wywali.


Powiedzial expert ! To moze mapiszesz po czym stwierdzisz, ze ta osoba sie na ten skuter nie nadaje ? ? ?

Ajss napisał(a):Ja w wieku 14-15 lat jeździłem nie raz na BMW F 650 i posiadałem quada 250cc Raptor'a którym jeździłem od 9 roku życia, jakoś gleby jeszcze nie miałem.


No i co chcesz przez to powiedziec ? Ja na rowerze smigalem od 1 klasy podstawowki, i kazdy z nas zaliczyl na rowerze glebe.

Rownie dobrze moglbym zinterpretowac, ze robiac rundke wokol podworka trudno te glebe zaliczyc. Malo jezdzisz, to nie zaliczasz gleb czy wypadkow. Te sa adekwatne po liczby kilomertow jakie sie pokonuje.

Ajss napisał(a):..... które są na tyle kompetentne by zasiąść na motocyklu o mocy 47km.


A ta kompetencja to w/g Ciebie skad sie bierze ? Wypowiesz sie na ten temat ?

Ajss napisał(a):Wiek to tylko liczba, popatrz na przykład na swój post w jaki sposób się do mnie zwracasz. A zapewne jesteś starszy ode mnie...


I dlatego majac 18 lat piszesz pierd"u"lki tego typu jak w tej chwili. Cienki text !

Wiek to doswiadczenie i wiedza do ktorej Tobie mlody padawanie jeszcze daleko. Na szacunek, to sobie najpierw trzeba zapracowac.

A co do kultury, to " tobie i ciebie " pisze sie z duzej litery. Nawet takiemu gowniarzowi jak Ty pisze z duzej litery no ale jak sie w podstawowce zamiast na lekcje to na wagary chodzilo, to pozniej takie kwiatki wychodza.

P.S.

Nawet nie jestes w stanie wymyslec czegos nowego, stac Cie jedynie na powtarzanie czyichs sloganow

Ajss napisał(a):... ten system wszedł by trzepać większą kasę na ludziach, rząd ma w d*** twoje bezpieczeństwo.


:wink:
Ostatnio edytowano 24/7/2015, 20:54 przez andy7, łącznie edytowano 1 raz
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Ajss » 26/7/2015, 00:49

andy7 napisał(a):Kultura nie ma absolutnie nic wspolnego z faktem, ze naklepales mase ****, a w moim wieku po prostu pisze sie nie owijajac w bawelne, czy to Ci sie podoba czy tez nie.
Nie chce Ci sie dyskutowac bo raz, ze piszac takie dyrdymaly, nie jestes partnerem do dyskusji a dwa, to niestety nie masz argumentow aby ta dyskusje poprowadzic.


Tylko że od samego początku nic nie wnosisz do tego tematu, argumenty też słabe. Jeśli by je w ogóle brać pod uwagę, bo np'
andy7 napisał(a):Wbij sobie w YT wypadek w rosji na Jawie i zobacz jak takie marne 27 KM potrafi pozamiatac

To tak jak ja bym teraz powiedział 'Wbij sobie na YT Mack Marquez qualifying Moto GP Austin Texas 2015' i powiedział 'zobacz co on robi z tym ścigaczem który ma ponad 200 konni...


andy7 napisał(a):Powiedzial expert ! To moze mapiszesz po czym stwierdzisz, ze ta osoba sie na ten skuter nie nadaje ? ? ?

Przykład, przed moim kursem był kurs na poj. 50ccm skutery I dziewczyna odkręciła manetkę wjeżdzając prost ow słup. Teraz nie dawno się dowiedziałem że do końca życią będzie musiała zażywać tabletki I jakieś inne środki. Tłumaczenie było takie że manetka gazu się zablokowała, co było nie prawdą. Instruktorzy dokładnie sprawdzają pojazdy przed dopuszczeniem ucznia do ich użytkownia. A skuter też przeszedł analizę, która nic nie wykazała.
To tak samo jak z prawem jazdy, niektórzy chodzą po 3-10 razy, a dalej nie zdają. A są też ci co za 1 razem zdają, jak takie zjawisko mi Pan wytłumaczy? Bo ja jestem amatorem, jak to już nie raz pisałem, a Pan to już pewnie ekspert w tej dziedzinie… :roll:
andy7 napisał(a): I dlatego majac 18 lat piszesz pierd"u"lki tego typu jak w tej chwili. Cienki text !

Ale to niech Pan się zdecyduję, bo albo piszemy w języku Polskim lub też Angielskim. A tak w ogólę to od kiedy Jesteśmy na “Ty”? Na ‘T(y)’ to chyba tramwaj staję, jeśli się nie mylę?

andy7] Wiek to doswiadczenie i wiedza do ktorej Tobie mlody padawanie jeszcze daleko. Na szacunek, to sobie najpierw trzeba zapracowac.
A co do kultury, to " tobie i ciebie " pisze sie z duzej litery. Nawet takiemu gowniarzowi jak Ty pisze z duzej litery no ale jak sie w podstawowce zamiast na lekcje to na wagary chodzilo, to pozniej takie kwiatki wychodza. [/quote]
Ględzenie I tyle, nie raz młodszy przewyższył starszego. A jest też takie powiedzenie; “Tym starszy, tym głupszy…”
Doświadczenie z wiekem się zdobywa, tylko że doświadczenie a umięjętności to już co innego. Co do wiedzy, to nie jest ona głównie zależna od wieku.
"Traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być przez nich traktowany" Ale to się nie tyczy osób które osądzają kogoś na podstawie jego wieku…
P.s.
W której odpowiedzi napisałem któreś z słów które zostały wstawione w cudzysłów? …

[quote="andy7 napisał(a):
P.S.
Nawet nie jestes w stanie wymyslec czegos nowego, stac Cie jedynie na powtarzanie czyichs sloganow

A któż to taki prędzej napisał? Już pomijając ten śmieszny zarzut, od kiedy to wymyślamy “coś nowego” I “slogany” na forumy o tematyce motocykli?
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez andy7 » 26/7/2015, 07:48

Ajss napisał(a):Tylko że od samego początku nic nie wnosisz do tego tematu, argumenty też słabe. Jeśli by je w ogóle brać pod uwagę,


He, he, jak sie nie chce zauwazyc opilka w oku, to i gwozdzia sie nie zauwazy ! Wnosze, tyle, ze ty tego nie chcesz zauwazyc bo nazwijmy to delikatnie nie jestes zbyt roztropnym a co wazniejsze, za malo jeszcze w zyciu widziales i doswiadczyles.

tu mozesz sobie kliknac

https://www.youtube.com/watch?v=S56CTETP-y4

klasyka !

Ajss napisał(a):To tak jak ja bym teraz powiedział 'Wbij sobie na YT Mack Marquez qualifying Moto GP Austin Texas 2015' i powiedział 'zobacz co on robi z tym ścigaczem który ma ponad 200 konni...


No teraz to musisz mi wyklarowac co ma przyklad Marquez'a ktory jest zawodowcem do swierzaka ktory ma ogarnac te 35 kW ?

Dzieciaku, strzelasz kula panu Bogu w okno !

Ajss napisał(a):To tak samo jak z prawem jazdy, niektórzy chodzą po 3-10 razy, a dalej nie zdają. A są też ci co za 1 razem zdają, jak takie zjawisko mi Pan wytłumaczy? Bo ja jestem amatorem, jak to już nie raz pisałem, a Pan to już pewnie ekspert w tej dziedzinie…


O tym, ze jestes amatorem, nie musisz wspominac, to wie kazdy kto czyta twoje bzdety.

Moga podchodzic do egzaminu i 20 razy i go nie zdadza. Nie dla tego, ze sa antytalentami a dla tego,ze sa szkoleni przez osobe ktora mo pojecie o tym co robi, to raz, dwa, to niestety ludzie Maja rozna psychike, mialem kursanta ktory jezdzil rewelacyjnie ale gdy slyszal slowo egzamin, to mu sie mozg wylaczal Oblal 4 razy.

Dla twojej wiadomosci, dyskutujesz z expertem, tyle, ze jestes na tyle glupi, ze nie potrafisz tego zauwazyc.

Na codzien szkole wlasnie takie " mundrale " jak ty, ktorym wydaje sie, ze sa " najmndzejsi " a jak przychodzi co do czego to prostego cwiczenia wykonac nie potrafia. Przy slowach krytyki placza jak 5 - ciolatki i spedzaja tydzien na kozetce psychoterapeuty.

andy7 napisał(a):
Ale to niech Pan się zdecyduję, bo albo piszemy w języku Polskim lub też Angielskim. A tak w ogólę to od kiedy Jesteśmy na “Ty”? Na ‘T(y)’ to chyba tramwaj staję, jeśli się nie mylę ?


Nie musisz tu wspominac, ze znasz angielski, ( rownie dobrze moze ci sie to wydawac ), raptem dwa jezyki, kogo chcesz tym tu zaszokowac ? :mrgreen:

Misiu, moje dziecko ma skonczone 24 lata, naprawde oczekujesz, ze bede Ci mowil na Pan ? :mrgreen: Ciesz sie, ze jestesmy na Forum, w realu zostal bys zgaszona w ciegu jednej minuty.

Ajss napisał(a):Ględzenie I tyle, nie raz młodszy przewyższył starszego. A jest też takie powiedzenie; “Tym starszy, tym głupszy…”


Taaaaaaa, jestes na tyle glupi, ze nie dochodzi do Ciebie fakt, jak malo wiesz.

Ajss napisał(a):Doświadczenie z wiekem się zdobywa, tylko że doświadczenie a umięjętności to już co innego. Co do wiedzy, to nie jest ona głównie zależna od wieku.


Zapytam sie wiec od czego zalezy wiedza ?

Chlopczyku, masz 18 lat, dopiero zaczynasz wchodzic w zycie a matka jeszcze mleka pod wasem obetrzec ci nie zdazyla a ty tu o umiejetnosciach czy o wiedzy, no kon by sie usmial.

Ajss napisał(a):"Traktuj ludzi tak, jak sam chciałbyś być przez nich traktowany" Ale to się nie tyczy osób które osądzają kogoś na podstawie jego wieku…


Chlopczyku,

1. juz sam Twoj wiek swiadczy o tym, ze o zyciu czy o innych tematacz z czymskolwiek zwiazanym nie masz jeszcze zielonego pojecia

2. a osodzony zostales po fakcie pisania P I E R D "u" L - KUMASZ ? Czy za trudne ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez leff » 26/7/2015, 11:36

1. Ajss na tym forum sobie nie panujemy, tutaj wszyscy sa na "TY", nie akceptujesz? na gorze ma klawisz wyloguj,
2. Andy7 ma moderatora i nie Ty o tym decydujesz,
3. nie wszyscy, ktorzy tu pisza sa rezydentami w Polsce stad i moga robic bledy w jezyku pisanym,
4. rozwiewajac Twoje watpliwosci Andy7 pewnie moglby byc Twoim ojcem,
5. Twoje interpretacje na temat zapedow seksualnych rzadu srednio mnie interesuja, uwazam, ze ustawa ma sens pomimo to, ze dotknela rowniez mojego syna,


7. DO OBU PANOW - proponuje skonczyc wycieczki osobiste bo nagrodze obu lizakami
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Ajss » 26/7/2015, 12:40

leff napisał(a):1. Ajss na tym forum sobie nie panujemy, tutaj wszyscy sa na "TY", nie akceptujesz? na gorze ma klawisz wyloguj,
2. Andy7 ma moderatora i nie Ty o tym decydujesz,
3. nie wszyscy, ktorzy tu pisza sa rezydentami w Polsce stad i moga robic bledy w jezyku pisanym,
4. rozwiewajac Twoje watpliwosci Andy7 pewnie moglby byc Twoim ojcem,
5. Twoje interpretacje na temat zapedow seksualnych rzadu srednio mnie interesuja, uwazam, ze ustawa ma sens pomimo to, ze dotknela rowniez mojego syna,


7. DO OBU PANOW - proponuje skonczyc wycieczki osobiste bo nagrodze obu lizakami


No i po zabawie... "jak sie stary uprze to sie nie wyprze..."

1. Ja nie oczekuje by ktos do mnie na 'Pan' mowil, ale na 'Ty' tez z nikim tutaj nie jestem. Wiec w czym szkodzi zwracanie sie po nazwie uzytkownika?
2. To oczywiste.
3. Ja nie jestem rezydentem Polski juz od dlugiego czasu, nawet do podstawowki nie chodzilem w Polsce. Niemcy, Wloszech i UK najdluzej gdzie zrobilem kwalifikacje ktore by mi pozwolily zrobic wykrztalcenie wyzsze by zostac tlumaczem na przyklad. Nikt mnie nie zmuszal, a moim zdaniem kazdy rodowity Polak powinnien znac swoj jezyk ojczysty...
4. No gdy ludzie sie starzej przechodza druga mlodosc. :wink:
5. Ponad 1000zl za karte motorowerowa to lekka przesada w porownaniu do tego co sie kiedys placilo. To znaczy prawo jazdy kategorii AM, bo to juz sie nie nazywa karta motorowerowa z tego co sie orientuje... Ale to na pewno dla bezpieczenstwa koszty zrobienia prawa jazdy zostaly podniesione.
Ostatnio edytowano 26/7/2015, 14:10 przez Ajss, łącznie edytowano 1 raz
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Postprzez bachu12 » 26/7/2015, 13:34

Ajss, Andy stety niestety jest jaki jest, więc będąc na tym forum trzeba się z tym pogodzić ;).

Ja generalnie popieram zmianę przepisów, chociaż trzeba przyznać, że jest to trochę skok na kasę. Podoba mi się ta idea odblokowywania motocykla po jakimś okresie czasu bez ponownego zdawania. Znowu w Polsce ludzie lubią kombinować ( jak widać po tematach w dziale ), więc może lepiej ograniczyć możliwe przekręty.

W temacie statystyk dających niezły obraz o realiach na drogach polecam:

http://statystyka.policja.pl/st/ruch-dr ... oczne.html

Powyższe statystyki obalają niewygodny dla wielu mit. Mianowicie, najwięcej wypadków powodują nie najmłodsi kierowcy a zakres 25-39. Przyczyn zapewne można szukać wiele ( w tym ilość kierowców w danej grupie wiekowej ).

Drugim ciekawym tematem jest ilość wypadków powodowana przez nadmierną prędkość. Ponad 50% wypadków ( również rannych i zabitych ) wynikała z niedostosowania prędkości. Oczywiście temat pięknie się zazębia z "wymuszeniem pierwszeństwa" przez osobówki, które w wielu przypadkach zapewne nie miały szansy zobaczyć motocykla pędzącego dużo za szybko.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez andy7 » 26/7/2015, 18:18

bachu12 napisał(a):...Mianowicie, najwięcej wypadków powodują nie najmłodsi kierowcy a zakres 25-39....


Bachu, tu se mylisz. Najwiecej wypadkow powoduja ludzie mlodzí w wieku od 15 - 20 lat i jest to niepodwazalne. Dlatego wlasnie towarzystwa ubezpieczeniowe Maja takie a nie inne skladki polisowe.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez bachu12 » 26/7/2015, 18:34

Problem w tym, że nie. Procentowo w porównaniu do liczby osób w danym przedziale wiekowym tak, ale nie w wartościach absolutnych.

Dane na rok 2014:

grupa wiekowa 18-24:

wypadki: 5962

zabici: 511

ranni: 8279

grupa wiekowa 25-39:

wypadki: 9481

zabici: 685

ranni: 12046

Powyższe tyczą się ogółu wypadków w Polsce w 2014r ( w 2013 trend taki sam ). W przypadku motocykli sytuacja wygląda podobnie. Łyżką dziegciu jest wskaźnik liczby wypadków na 10000 populacji, bo tutaj grupa 18-24 ma 17,3 a 25-39 ma 10,2.

Co do ludzi w wieku 15-17 to akurat zupełnie nie zaliczają się do grona niebezpiecznych kierowców. Według danych policji jeżdżą bezpieczniej niż osoby 60+. Bezpieczniej od nich wypadają tylko dzieci w wieku 0-14 :D.

W ogóle polecam czasem poczytać te statystyki. Można się sporo dowiedzieć o sytuacji na drogach.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez leff » 26/7/2015, 19:59

Ajss ostatnio dowiadywalem sie o AM bo mlodszy bedzie niedlugo robil - koszt to 750 zł a nie 1000 co nie zmienia postaci rzeczy, ze nie jest to malo. Podobno w kwestii AM maja sie troche przepisy zmienic wlasnie z uwagi na nieosiagalnosc AM dla znacznej czesci mlodziezy
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez andy7 » 26/7/2015, 21:24

Bachu, logiczenjest, ze liczebnosc grupy mlodych jest mniejsza niz ta druga.

Mam inne dane i wyglada to inaczej, tyle, ze nie tyczy sie PL. Mysle, ze w kazdym kraju bedzie to podobne

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Ajss » 26/7/2015, 22:32

bachu12 napisał(a):Ajss, Andy stety niestety jest jaki jest, więc będąc na tym forum trzeba się z tym pogodzić ;).

Ja generalnie popieram zmianę przepisów, chociaż trzeba przyznać, że jest to trochę skok na kasę. Podoba mi się ta idea odblokowywania motocykla po jakimś okresie czasu bez ponownego zdawania. Znowu w Polsce ludzie lubią kombinować ( jak widać po tematach w dziale ), więc może lepiej ograniczyć możliwe przekręty.

W temacie statystyk dających niezły obraz o realiach na drogach polecam:

http://statystyka.policja.pl/st/ruch-dr ... oczne.html

Powyższe statystyki obalają niewygodny dla wielu mit. Mianowicie, najwięcej wypadków powodują nie najmłodsi kierowcy a zakres 25-39. Przyczyn zapewne można szukać wiele ( w tym ilość kierowców w danej grupie wiekowej ).

Drugim ciekawym tematem jest ilość wypadków powodowana przez nadmierną prędkość. Ponad 50% wypadków ( również rannych i zabitych ) wynikała z niedostosowania prędkości. Oczywiście temat pięknie się zazębia z "wymuszeniem pierwszeństwa" przez osobówki, które w wielu przypadkach zapewne nie miały szansy zobaczyć motocykla pędzącego dużo za szybko.


Z niczym nie trzeba się godzić, wystarczy gdyby dodali plugin w postaci przycisku 'ignoruj' co by blokowało wszelakie treści od danego użytkownika.

Ja miałem sytuację wymuszenia prędkości gdy wracałem z Londynu od mojej koleżanki. Wracałem przez takie miasteczko bo na jednej z drug krajowych był wypadek o którym poinformował mnie GPS. Kobieta wyjeżdżała z pub'u, wyjechała na cały lewy pas, ja przeważnie w nocy trzymam się bliżej linii, nie wyhamowałbym a motocykla też nie chciałem kłaść więc jakimś cudem udało mi się minimalnie obok niej przelecieć na drugi pas. Gdyby coś jechało nie wiem jakby to się potoczyło, na szczęście to było o 1 w nocy. Ta kobieta szybko po piskach uciekła, wnioskując po tym można by stwierdzić że była po środkach odurzających takich jak alkohol...

leff napisał(a):Ajss ostatnio dowiadywalem sie o AM bo mlodszy bedzie niedlugo robil - koszt to 750 zł a nie 1000 co nie zmienia postaci rzeczy, ze nie jest to malo. Podobno w kwestii AM maja sie troche przepisy zmienic wlasnie z uwagi na nieosiagalnosc AM dla znacznej czesci mlodziezy


No ale 750zł to i tak spory pieniądz dla 13-14 latka, sam wiem jak na pierwszy skuter odkładałem to ciężko było bo wielkiego wyboru z pracą nie masz...

Ja mam kategorie B na samochód i z tyłu też mam kategorie AM, w Polsce jeśli się nie mylę jest debilny przepisy który umożliwia mnie jeżdżeniem motocyklem o poj. 125cc bez żadnego testu praktycznego czy też teorii. Ale to tak jak kiedyś gdy na dowód można było skuterem jeździć, nie wiem czy dalej ten przepis istnieje? W Polsce przepisy nie są zbytnio przemyślane...

Co prawda zgadzam się że prawo jazdy kategorii A od 18 roku życia to był totalny debilizm, ale to co teraz jest zostało zrobione dla pieniędzy. Bo gdyby rząd na prawdę brał pod uwagę bezpieczeństwo ludzi, to by nie dopuścił kogoś z dowodem osobistym na pojazd spalinowy rozpędzający się do 45km/h, bo taka osoba nie ma bladego pojęcia o przepisach drogowych czy też o tym jak się powinna zachować w ruchu drogowym... Ale instruktorzy i inni tym podobni na pewno zachwalają takie ustawy i przepisy bo oni na tym też skorzystają. :roll:

Co prawda dopuszczenie takiego kowalskiego z prawem jazdy kat B na 125cc o tych 15km który nigdy nie miał styczności z motocyklami to też jest głupota. Dlatego CBT w Anglii jest bardzo fajny rozwiązaniem, bo jest obowiązkowe nawet przed robieniem kategorii A. Co prawda Mod 1 i 2 to trzepanie kasy, bo te rzeczy są objęte w CBT.

Dlatego mnie śmieszy gadane o tym że rząd się troszczy o swoich obywateli, idź do lekarza nie prywatnie. Ile będziesz czekać? Nie dobra, bo to cyrk jeden wielki jest i tyle... szkoda 'pisać'.
Ajss
Świeżak
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:38

Następna strona


Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na gr