Zobacz wÄ…tek - Prawo Jazdy
NAS Analytics TAG

Prawo Jazdy

Przepisy, prawo
_________

Prawo Jazdy

Postprzez faint321 » 21/7/2015, 21:54

Witam.

Piszę w tej sprawie tutaj ponieważ nie mogę się nigdzie doczytać tej informacji i nie mam gdzie się zgłosić.

Sprawa dotyczy prawa jazdy kategorii B (chociaż w przypadku A pewnie działa na tych samych zasadach)

Chodzi o nowe przepisy, które mają wejść w styczniu 2016 roku. Ten cały okres próbny naklejki liści klonu i zbyt duże ograniczenia prędkości w stosunku do przepisów, dodatkowe szkolenia jak pewnie wszyscy wiemy są bez sensu, ale nie o tym mowa.

Swoje 18 urodziny mam w połowie stycznia. Więc jak wiadomo kurs mogę rozpocząć 3 miesiące wcześniej (listopad).

Moje pytanie odnosi się do tego, że nie wiem czy jeśli rozpocznę kurs w listopadzie to w przypadku kiedy nie uda mi się go zaliczyć do początku 2016 dalej będę na starych zasadach (bez tego okresu próbnego) czy już będę musiał przechodzić przez ten cały koszmar.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

LEWA!
faint321
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/7/2015, 21:41


Postprzez Jarod » 22/7/2015, 08:32

Jeżeli przepisy się zmienią 15 stycznia to zdając 14 stycznia wszystko będzie po staremu, a jak będziesz zdawał już 15 stycznia i dalej będą obowiązywać nowe zasady
Jarod
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10/5/2015, 09:51
Lokalizacja: Åšwidnica


Re: Prawo Jazdy

Postprzez andy7 » 22/7/2015, 08:55

faint321 napisał(a):...cały okres próbny naklejki liści klonu i zbyt duże ograniczenia prędkości w stosunku do przepisów, dodatkowe szkolenia jak pewnie wszyscy wiemy są bez sensu,


Co znaczy zbyt duze ograniczenia predkosci ? Naprawde chcesz podyskutowac na temat doswiadczenia swierzaka i jego jezdzie z dana ( wyzsza ) predkoscia ?

Nikt nie ma pojecia, a juz najmniej tego pojecia masz Ty, ile daje szkolenie.

Obetrzyj wiec mleko z pod nosa i ogarnij sie, bo na razie to niemasz wogole jakiegokolwiek pojecía o ruchu drogowym.

W innych krajach dziala od lat i sie sprawdza a w PL co ktorys tam mlody gniewny gryzl rzodkiewki od korzeni.

Sprawdz sobie statystyke zabitych w PL na drogach , z tego co pamietam, wyprzedza tylko Rumunia.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Prawo Jazdy

Postprzez Fugu » 22/7/2015, 09:32

faint321 napisał(a):Moje pytanie odnosi się do tego, że nie wiem czy jeśli rozpocznę kurs w listopadzie to w przypadku kiedy nie uda mi się go zaliczyć do początku 2016 dalej będę na starych zasadach (bez tego okresu próbnego) czy już będę musiał przechodzić przez ten cały koszmar.


Liczy sie data uzyskania uprawnien. W twoim wypadku bedzie to albo moment zdania egzaminu, albo dzien uzyskania pelnoletnosci (o ile egzamin bedzie przed 18 urodzinami). Odpowiednia data bedzie wypisana na dokumencie. Nie ma znaczenia kiedy rozpoczoles kurs ;)
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Re: Prawo Jazdy

Postprzez faint321 » 22/7/2015, 11:50

Fugu napisał(a):
faint321 napisał(a):Moje pytanie odnosi się do tego, że nie wiem czy jeśli rozpocznę kurs w listopadzie to w przypadku kiedy nie uda mi się go zaliczyć do początku 2016 dalej będę na starych zasadach (bez tego okresu próbnego) czy już będę musiał przechodzić przez ten cały koszmar.


Liczy sie data uzyskania uprawnien. W twoim wypadku bedzie to albo moment zdania egzaminu, albo dzien uzyskania pelnoletnosci (o ile egzamin bedzie przed 18 urodzinami). Odpowiednia data bedzie wypisana na dokumencie. Nie ma znaczenia kiedy rozpoczoles kurs ;)


Problem w tym, że dokument można odebrać dopiero w dniu uzyskania pełnoletności (nawet jeśli uda mi się zdać egzamin wcześniej)
faint321
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/7/2015, 21:41

Postprzez Fugu » 22/7/2015, 12:18

Czy w tej gimbazie nie ucza juz czytac ze zrozumieniem?

Jeszcze raz, dla tych ktorzy do szkoly mieli pod gorke:

Napisalem:
Fugu napisał(a):Liczy sie data uzyskania uprawnien.


Zeby uzyskac uprawnienia, musisz spelnic pare warunkow m.i.:
1.) zdac egzamin
2.) uzyskac pelnoletnosc

Termin w ktorym spelniles WSZYSTKIE warunki, jest dniem, ktory decyduje, jaki przepis Ciebie dotyczy.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê