Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy zdobyte za granicÄ… .
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy zdobyte za granicÄ… .

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy zdobyte za granicÄ… .

Postprzez zamela » 18/7/2015, 18:22

Witam
czy macie informacje na temat kraju w którym w miarę łatwo i tanio można zdać /zdobyć /uzyskać prawo jazdy kategorii A ??

NoszÄ™ siÄ™ z zamiarem zapisania na kurs w PL ale po rozmowach ze znajomymi mam mieszane uczucia czy nie lepiej zrobic sobie wycieczkÄ™ np do Czech czy Rumuni.

z góry dziękuję za odp
Avatar użytkownika
zamela
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: PRL IIIRP


Postprzez Glenroy » 18/7/2015, 20:50

A co znajomym nie pasuje? ;). Też rozmawiam ze znajomymi, młodsi ode mnie, zdawali prawko nowym systemem, albo ich rodzeństwo zdawało, w przeciwieństwie do internetowych płaczków, nikt nie narzekał, nie płakał, podeszli, zdali, jak nie za pierwszym, to trzecim razem. Od wszystkich słyszałem, że teoria, nad którą tak się wszyscy spuszczają, nie jest najgorsza, tylko trzeba się przyłożyć i przygotować do egzaminu, z czym wiele osób ma problem bo im się najzwyczajniej po prostu nie chce wziąć do łap książki, którą dostali na kursie, albo w ogóle jakiejkolwiek, i jej przeczytać, ze zrozumieniem, a jak się raz nie zrozumiało, to przeczytać jeszcze raz, całe lekarstwo na nasz niemożliwy do zdania egzamin ;). Praktyka to co innego, bo jak instruktor jest do d*** to samemu się wiele nie podziała, chociaż w kwestii motongów zawsze można tak na przyszłość zainwestować w jakąś książkę i mając dostępny plac manewrowy, ma się chyba najlepszą okazję, żeby część zagadnień z takiej książki przećwiczyć na własną rękę ;).

Z resztą, robiąc prawko za granicą, żeby dostać polski dokument, też trzeba u nas zdać egzamin, nie wiem tylko czy kończy się na samej teorii, czy trzeba zaliczać też coś z praktyki. Suma sumarum wychodzi Ci kasa za kurs, ten trzeba robić w kraju, w którym się zdaje, egzamin "tam", dokument "tam", egzamin tutaj i dokument tutaj, nie wiem, czy jest sens i logika w takim kombinowaniu.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez andy7 » 18/7/2015, 21:53

Najtanie jest w stanach. 10 $ kosztuje. Wszystko robi sie w 2 - 2,5 h, dostajesz PJ od reki.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez severian » 19/7/2015, 09:10

A już myślałem ,że nic mnie nie zdziwi :) Będę miał niezłą anegdotkę na wieczór przy piwku.O gościu który chce emigrować do Rumuni by tam robić prawko,bo w Polsce k.rwa jest to niemożliwe!Nie prościej byłoby załatwić sobie prawko za łapówkę?
A tak w ogóle to chyba wpadłeś w złe towarzystwo ...
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez jasnoksieznik » 19/7/2015, 14:49

Jedź do Niemiec. DajÄ… "od rÄ™ki", trzeba tylko wyjeździć swoje, w tym jazdy nocne, autostrady i inne bajery, np. nieprosty egzamin praktyczny. Za jakieÅ› 1500€ siÄ™ wyrobisz, jeÅ›li bÄ™dziesz miaÅ‚ nocleg, wikt i opierunek.
BMW -> KTM. Mogę mieć spaczenie zawodowe.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez andy7 » 19/7/2015, 17:24

jasnoksieznik napisaÅ‚(a):Jedź do Niemiec. DajÄ… "od rÄ™ki", trzeba tylko wyjeździć swoje, w tym jazdy nocne, autostrady i inne bajery, np. nieprosty egzamin praktyczny. Za jakieÅ› 1500€ siÄ™ wyrobisz, jeÅ›li bÄ™dziesz miaÅ‚ nocleg, wikt i opierunek.


Sek w tym, ze egzamin w Niemczech jest trudniejszy niz w PL - trzeba sie wykazac umiejetnoscia jazdy :mrgreen:

No i 1 500,- € moze byc malo :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 19/7/2015, 19:55

w Anglii też trzeba umieć jeździć i kosztuje ok 1000 funtów.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez zamela » 19/7/2015, 21:08

Dzięki za odp.

Kolor przekonań niektórych osobników mnie przeraża ale będę miał polewkę jak o tym opowiem na dzisiejszym grilu :).
Kit z tym prawkiem będzie co będzie najwyżej wybudują dzięki mojej cegiełce kolejny pomnik niezdających heh już mnie nic w tej czerwonej krainie nie zdziwi.
Avatar użytkownika
zamela
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: PRL IIIRP

Postprzez andy7 » 19/7/2015, 21:42

Sie zapytam na co liczyles zakladajac na Forum Taki temat ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez zamela » 19/7/2015, 21:50

Na informacje jak to wygląda w ościennych krajach i trochę dalej. Ludzie wyjeżdżają na studia do innych państw , na różne kursy itp ale widzę że temat zdobycia licencji na prowadzenie moto nie jest zbyt popularna a po II to ja pie......e ten PRL bis i nie bardzo chcę tu cokolwiek zdawać ale jeśli nie zdobędę odp informacji to będę musiał jednak zadziałać tutaj.
Avatar użytkownika
zamela
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: PRL IIIRP

Postprzez andy7 » 19/7/2015, 22:18

Wiesz po necie kraza famy, ze kazdy motocyklista jezzdi ze struna lub linka na szyi.

Tak samo jest to z tym zdawaniam w krajach jak to napisales osciennych. Niby ktos tam cos zalatwia. W realu mozesz trafic na oszusta ktory bez wazeliny wyciagnie od Ciebie kase.

Sie wiec zapytam, co wtedy ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez bachu12 » 19/7/2015, 23:37

Prawko u nas i tak łatwiej zdobyć niż w większości krajów UE ( albo przynajmniej taniej ). Problemem może bardziej są słabe szkoły nauki jazdy.

Co do "PRLu" to ludzie faktycznie szybko zapominają jak było naprawdę w tamtych czasach. Sam jestem już z następnego pokolenia, ale wystarczająco dużo słyszałem historii z tamtego okresu. Poza tym, wyjedź np. do takiego UK i zobaczysz co znaczy nadzór nad obywatelem. Ostatnio John McGuinness dostał karę 120 funtów ( nieobecność w szkole ) za zabranie córki na wyścig Isle of Man, w którym brał udział.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez andy7 » 20/7/2015, 06:54

POmijam juz Problem samego szkolenia przez osoby nie kompetentne, tyle, ze sam szkolacy daleki jest do zrozumienia, ze nie kazdemu wystarczy tych 20 godzin aby sie nauczyc.

Do wiekszosci to nie dochodzi.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez jasnoksieznik » 20/7/2015, 09:54

Zeby wrocic do tematu - w unii chyba trzeba byc zameldowanym w danym kraju przez min. pol roku, zeby moc tam zdawac. Jesli ktos twierdzi, ze moze to zalatwic szybciej, to prawdopodobnie jest to walek.

Poza unia - nie wiem, ale na zachodzie nie masz czego szukac - bedzie drozej i prawdopodobnie trudniej.

Sam przejazd do panstwa osciennego to kilka stowek. Zakladajac, ze wszystko sie uda, oszczedzisz max. 500PLN, a najezdzisz sie i nakombinujesz bez gwarancji sukcesu.

Lepiej sie solidnie przygotowac i zdawac na miejscu. Ja zdawalem na "prostych" starych zasadach, a najslabszym ogniwem systemu byli zdajacy: nieznajacy formuly egzaminu, w nieprzepisowych ubraniach, oblewajacy na placu itd.
Avatar użytkownika
jasnoksieznik
Stały bywalec
 
Posty: 1461
Dołączył(a): 15/2/2013, 12:36
Lokalizacja: Monachium

Postprzez andy7 » 20/7/2015, 13:24

W krajach uni nie trzeba byc zameldowanym przez pol roku ale trzeba miec zameldowanie oraz uregulowany pobyt. Czytaj albo sie uczyc albo pracowac.

Aby moc robic PJ trzeba przebywac poza miejscem zameldowania 185 dni inaczej nie spelnia sie prawnego warunku uzyskania PJ.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê