Zobacz wątek - sportowo-turystyczny (lub inny) motocykl dla zielonego
NAS Analytics TAG

sportowo-turystyczny (lub inny) motocykl dla zielonego

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
Moderują: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

sportowo-turystyczny (lub inny) motocykl dla zielonego

Postprzez husumtorv » 19/7/2015, 20:54

Witam,
prosiłbym o pomoc w wyborze pierwszego motocykla. Niestety rynek motocykli jest spory i nie jestem w stanie ogarnąć wszystkich więc za wszelkie propozycje będę bardzo wdzięczny.

Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)

Doświadczenie zero. Tylko kurs (jazdy po ulicach i autostradach). Kurs robiony w Danii

Wiek, waga, wzrost

36 lat, 83 kg, 178 cm

Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

Motocykl ma przede wszystkim służyć do dojazdów do pracy. Między moim miejscem zamieszkania a praca jest 20 km, z czego 18 km to autostrada. Ponadto turystyka: dojazdy do Polski (ok 400 km po duńskich i niemieckich autostradach) oraz wycieczki po Skandynawii.

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Na pewno będzie sporo.

Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Od 10.000 do 50.000 zł. Wiadomo im taniej tym lepiej. Ubrania osobno

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Tak jak wyżej, im mniej tym lepiej. Dlatego bliżej mi do nowego lub prawie nowego motocykla. Ceny części i serwisu motocykli oraz samochodów w Danii są ogromne.

Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Tak jak większości podobają się sportowe i choppery, ale nie o to tutaj chodzi. Dla mnie motocykl ma służyć do jazdy czyli ma być w miarę wygodny w długich trasach oraz żebym mógł zabrać ze sobą trochę bagażu.

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

Suzuki GSX650FAL2. Oczywiście marzeniem jest Hayabusa, ale to ma być prezent na 40 urodziny (czyli niecale 4 lata) pod warunkiem, że sam będę czuł, że poradzę sobie z nia :)

Czyli ogólnie: poszukuje wygodnego w trasie, pakownego, nowego lub prawie nowego motocykla, najlepiej z ABS na 3-4 lata. Oczywiście jako osoba mająca znikome pojęcie o rynku motocykli będę wdzięczny za wszelkie propozycje tzn. również starszych typów motocykli. Każda z propozycji będzie przeze mnie dokładnie przeanalizowana.

Pozdrawiam
Mario
husumtorv
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19/7/2015, 19:45


Postprzez lagiboy » 19/7/2015, 21:15

na moje wybrałeś całkiem dobrze, jest to spory motocykl o przeznaczeniu turystyczno sportowym 4-rzędowy silnik. można do niego załadować 3 pokaźne kufry i naładować dużo klamotów jeśli masz coś do przewiezienia. Sam motocykl GSXF jest cięższy od innych tego typu maszyn co ma znaczenie przy przetaczaniu go. Jeśli miałbyś chęci możesz spróbować tzw dual sport np DL650 V-strom,
Kawasaki Versys 650,

innego typu maszyna o podobnym przeznaczeniu jak GSXF to będzie Yamaha XJ6 Diversion F, Honda CBF600F (tutaj jest półowiewka) i to tyle co mi przychodzi do głowy. reszta będzie już o większej mocy i pojemności.
[edit]
są jeszcze BMW F650/700/800GS lub F800 ST
pierwszy to dual sport, drugi to wersja drogowa.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez andy7 » 19/7/2015, 21:30

Karnij sie przed zakupem XJ6

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Movi » 20/7/2015, 08:53

Też bym między tymi dwoma sprzętami wybierał. XJ 6 jest trochę poręczniejsze, przez co fajniejsze na miasto. Gsxf się fajnie w trasie prowadzi bo jest ciężki i przez to bardzo stabilny w jeździe na wprost z prędkościami turystycznymi.
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na gr