Zobacz wÄ…tek - [PIERWSZE MOTO] Honda CBR 125
NAS Analytics TAG

[PIERWSZE MOTO] Honda CBR 125

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

[PIERWSZE MOTO] Honda CBR 125

Postprzez Szer » 19/7/2015, 09:01

Witam, chciałbym niedługo się udać na oględziny motocykla z tej aukcji, dotyczy ona czerwonego motocykla z 2008r pierwszego od lewej na zdjęciach.

http://allegro.pl/show_item.php?item=5517344301

Pytanie brzmi czy warto kupowac od handlarza czy wyczekać na jakiegoś prywaciarza?
Szer
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14/4/2015, 00:21


Postprzez piotr_motoland » 19/7/2015, 09:51

Każdy szanujący kto sprzedaje używane motocykle nie sprzeda złomu,gdyz więcej do niego nikt nie przyjedzie.Koledze kupiłem używke w Niemczech,motocykl w bardzo dobrym stanie,
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska


Postprzez Glenroy » 19/7/2015, 09:53

Primo. Ten dział, jak sama jego nazwa wskazuje, dotyczy kat. A. Ale ostatnio zauważyłem, że czytanie ze zrozumieniem, to jakaś wyższa filozofia dla niektórych ;).
Secundo. Dla chcących uzyskać informację na temat jakiegoś ogłoszenia też jest inny dział i nazywa się "Oceny ofert sprzedaży"

piotr_motoland napisał(a):Każdy szanujący kto sprzedaje używane motocykle nie sprzeda złomu,gdyz więcej do niego nikt nie przyjedzie.Koledze kupiłem używke w Niemczech,motocykl w bardzo dobrym stanie,


Chyba kolego nie odwiedzałeś dawno Polskich komisów :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez piotr_motoland » 19/7/2015, 11:28

Byłem kiedyś może ze dwa raz,dziwie się że można ludziom kit wcisakac.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez Szer » 19/7/2015, 14:07

Mimo tematu, nie polecacie chodzić do komisów? Zapewne kusi dobrą ceną lecz właduję w niego połowę tyle podczas sezonu zapewne.
Szer
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14/4/2015, 00:21

Postprzez Glenroy » 19/7/2015, 17:08

Szer napisał(a):Mimo tematu, nie polecacie chodzić do komisów? Zapewne kusi dobrą ceną lecz właduję w niego połowę tyle podczas sezonu zapewne.


Co chwilę zaglądam do komisów, tak z ciekawości pooglądać czy to samochody, czy motocykle, ale idę tam tylko je obejrzeć, przymierzyć się, badając stan techniczny, dobre 80% przyjechało do kraju kupione po cenie złomu, przez zimę jakiś "Wiesiek" odpicował je w stodole i teraz sprzedają się w cenie perełek ;).
Najprościej mówiąc, nie dziwi Cię, że sprowadzony sprzęt z Niemiec, sprzedawany jako "perła" jest tańszy, albo kosztuje tyle samo, co przeciętne moto w samych Niemczech, gdzie w Polskim komisie muszą doliczyć sobie transport-opłaty-jakieś poprawki i jeszcze na tym zarobić? To przecież logiczne, że moto, które komis sprzedaje za 10.000PLN kosztowało w okolicach 1000 euro :).

Ostatnio oglądałem Z1000, podobno perła, świetne moto, dziadek jeździł do kościoła...co najbardziej przykuło w nim moją uwagę, to inny numer VIN na główce ramy i tabliczce identyfikacyjnej :D.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU

Postprzez Szer » 19/7/2015, 17:46

Racja, właśnie zastanawia mnie fakt ceny, bardziej myślę że gdybym do neigo zadzwonił to okazałoby się ze chodziło mu o inne moto niż dał w ogłoszeniu lub coś takiego. Faktycznie raz jak kupiłem auto z komisu to też nie cieszyło się dobrym stanem technicznym. A po 2gie OCZYWISTE jest że licznik w tym moto jest kręcony, to nawet może dać za pewnik przejechane ma pewnie 40K+ lub było składane z paru motocykli.
W sumie dzięki za radę, będę szukał prywata.
Szer
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14/4/2015, 00:21

Postprzez leff » 19/7/2015, 20:46

ani to miejsce dla 125 ani do oceny ogloszen
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê