Zobacz wÄ…tek - Mocowanie repliki KOSO RX2N do CBR600 F3
NAS Analytics TAG

Mocowanie repliki KOSO RX2N do CBR600 F3

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Mocowanie repliki KOSO RX2N do CBR600 F3

Postprzez jacek_cbr » 15/7/2015, 18:40

Witam wszystkich.

Dzisiaj był pechowy dzień. Policja zabrała mi dowód za nieposiadanie licznika. Jestem więc zmuszony taki sobie zakupić. Wybór padł na replikę koso, którą wszycy sobie chwalą. Nie mam niestety pomysłu w jaki sposób przymocować licznik do motocykla. Myślę, że najlepszym wyjściem było by mocowanie na lagi albo kierownice. Nie wiem tylko gdzie mogę dostać stosowny uchwyt, ponieważ nie jestem obeznany w temacie i nazewnictwie. Czy, którys z szanownych kolegów mocował już ten licznik u siebie lub wie jak to zrobić, żeby było ładnie i się trzymało?

Wrzucam dodatkowo link do rysunku mocowania licznika http://i01.i.aliimg.com/img/pb/587/406/ ... 87_569.jpg

Chyba istotną informacją jest to, że mam na lagach zamocowaną lampę jak do MT 03.

Pozdrawiam
Jacek
jacek_cbr
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/7/2015, 18:27
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez balchan1 » 15/7/2015, 19:28

Jedź do jakiegoś dobrego ślusarza, by wyciął Ci uchwyt na laserze, z aluminium albo stali nierdzewnej. Będziesz miał ładnie i oryginalnie. Do tego pospawane wszystko tigiem. A mocowanie.... wg uznania. Tak by się trzymało.
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie


Postprzez jacek_cbr » 15/7/2015, 20:34

Dziękuję za sugestję. Rzeczywiści pewnie byłoby to najbardziej eleganckie rozwiązanie. Może ktoś polecić jakiegoś speca we Wrocławiu?

Jedny problem jest taki, że jest to najpewniej drogie i nie zmieści się w 200zł. Może jakieś mniej profesjonalne mocowanie?
jacek_cbr
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/7/2015, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez balchan1 » 15/7/2015, 21:14

Czy ja wiem, myślałem raczej o kwocie ~100 - 150zł. W tych pieniądzach ktoś powinien Ci to zrobić, oczywiście jakiś dupek zażyczyłby sobie i z 400. Na dobrą sprawę, można to wykonać z jednego kawałka blachy z odpowiednio przemyślonymi wzmocnieniami. Wg tego rysunku co wrzuciłeś, mocowanie to ta płytka na środku, połączona z licznikiem za pomocą 3 śrub? Jeśli tak, to robota nie wydaje się trudna, koszt zależy raczej od sposobu mocowania do moto. Wrzuć jakieś zdjęcie kierownicy, z kilku kątów. Pomyślimy gdzie to ustrojstwo zakotwiczyć.
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez jacek_cbr » 17/7/2015, 22:36

Wrzucam zdjęcia kierownicy http://imgur.com/a/c790i -- mam nadzieję, że można z nich coś ustalić. Tak, licznik montuje się na te 3 śruby.

Z chęcią dowiem się też w jaki sposób wyszukać dobrego speca. Polecasz coś czym można się kierować? O co najlepiej zapytać googla?

*Na sprzęgle i hamulcu będą dodatkowe kominki na lusterka.
jacek_cbr
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/7/2015, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez andy7 » 18/7/2015, 09:35

balchan1 napisał(a):...oczywiście jakiś dupek zażyczyłby sobie i z 400. .


Jak ktos ceni swoja prace i material z ktorego wykonuje + maszyny na ktorych wykonuje to dlaczego zaraz jest dupkiem ?

Jedz do Pana Kazia niech Ci przecinakiem cos wyskrobie, dasz na flaszke i bedzie git.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez jacek_cbr » 18/7/2015, 11:13

jacek_cbr napisał(a):najpewniej drogie i nie zmieści się w 200zł


andy7 napisał(a):Jedz do Pana Kazia niech Ci przecinakiem cos wyskrobie, dasz na flaszke i bedzie git.


Nawet nie przypomniało to dyskusji o robocie za flaszkę. Pana komentarz był całkiem nie na miejscu.

O uczciwego profesjonalistę pytam bo zlecałem już wiele rzeczy do wykonywania w zewnętrznych firmach. Co z tego, że napisane CNC i słono płać, jak ostatecznie jakiś Pan na tokarce z korbką kręci. Krzywo idzie, ale idzie. Chciałeś Pan to masz.
jacek_cbr
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15/7/2015, 18:27
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez balchan1 » 18/7/2015, 19:42

Niektórzy ludzie cenią się bo coś potrafią, jednak nie należy mylić fachu z wyłudzaczami, którzy żądają kokosów za usługę. Andy 7, ja miałem z wieloma ludźmi do czynienia, i niektórzy robili coś za darmo, doceniając to że szanujesz ich pracę i "Ci się chcę". A piszę o realnych cenach, bo wykonanie mocowania w normalnej formie, bez znajomości itd powinno wynieść 150zł. Materiał 80 i reszta robocizna. A niektórzy wołają bajońskie sumy za 15 min pracy, bo mają za wysoką samoocenę.
Pan Kazio z przecinakiem też to zrobi, ale za grosz i nie ładnie. Znasz określenie "człowiek człowiekowi wilkiem", bo czasem ktoś chce coś zrobić, a na koniec zawoła tyle, że tylko za głowę się złapać. A chamstwo trzeba tępić.
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê