Zobacz wÄ…tek - Pocket bike
NAS Analytics TAG

Pocket bike

Przepisy, prawo
_________

Pocket bike

Postprzez Kojczyk » 15/7/2015, 16:29

Siemka mam pytanie o Pocket bike wiem że nie da się tego zarejestrować, ale co mi grozi za jazdę po drogach publicznych ? gdy będzie policja stała to pod pachę i przejść jak by nic się nie stało lub schować do worka =D bo to zabawka dla dzieci jak mały rowerek można by powiedzieć rower z silnikiem =D

druga sprawa to jeżeli to jest odpalane na sznurek to jest tam jakaś stacyjka ? czy cos w tym stylu bo no jak to gdzieś zostawić ?

ps pytam bo mam tanio do kupienia
Zapytaj mnie a ci odpowiem.
Avatar użytkownika
Kojczyk
Świeżak
 
Posty: 273
Dołączył(a): 15/12/2014, 13:57
Lokalizacja: Zakliczyn


Postprzez cioracz » 15/7/2015, 18:05

W niektorych jest stacyjka w nie ktorych nie. Jak policja stoi to tak jak Cie nie przyczaja ze jechales, to tak jak mowisz pod pache i tylko mile dzien dory :D
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce


Postprzez leff » 15/7/2015, 21:30

jak Cie dorwa to IMO moga ostro pociagnac i slusznie bo to zabawka jest a nie pojazd
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Fugu » 17/7/2015, 15:48

Co Ci grozi?

Masz caly katalog wykroczen w srod ktorych mozesz wybierac:
1.) jazda bez uprawnien (o ile nie masz prawa jazdy na dana kategorie)
2.) jazda bez ubezpieczenia
3.) jazda pojazdem bez homologacji
4.) pewnie mozna dodac coz z prawa podatkowego/celnego typu brak oplacenia akcyzy, oclono jako zabawka a nie pojazd, brak oplat recyklingowych - trzeba by pogrzebac w przepisach.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 17/7/2015, 17:09

Fugu napisał(a):Co Ci grozi?

Masz caly katalog wykroczen w srod ktorych mozesz wybierac:
1.) jazda bez uprawnien (o ile nie masz prawa jazdy na dana kategorie)

4.) pewnie mozna dodac coz z prawa podatkowego/celnego typu brak oplacenia akcyzy, oclono jako zabawka a nie pojazd, brak oplat recyklingowych - trzeba by pogrzebac w przepisach.


1. Fakt, gdy niema kat AM

1. a). w dniu 12.01.2013 nie mial ukonczonych 18 lat

4. nie dotyczy, no chyba, ze za zabawki kupione gdziekolwiek uiszczasz oplyty utylowania - mi przynajmniej nie sa takowe znane. Z akcyza jest podobnie. A podatek Vat zostal uiszczony przy zakupie.

P.S. Nie wiem jak w PL ale w Niemczech mpozesz wykupic ubezpieczenie.



:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Fugu » 17/7/2015, 17:59

@1 AM nie wystarcza, jesli zabawka ma wiecej niz 49ccm lub jedzie wiecej niz 45 km/h.

@4 - jesli jest sprowadzone jako zabawka, to nie masz oplaconej akcyzy/utylizacji. W momencie gdy wjezdzasz tym na ulice, zabawka staje sie w swietle prawa pojazdem - czyli powinna miec zaplacone powyzsze. Z clem podobnie - zdeklarowales zabawke, sprowadziles pojazd - inne taryfy celne.

W DE mozesz wykupic ubezpieczenie, jesli zabawka ma homologacje. Wtedy niczym nie rozni sie od MoFa lub 50'er.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 17/7/2015, 20:30

Fugu napisał(a):@1 AM nie wystarcza, jesli zabawka ma wiecej niz 49ccm lub jedzie wiecej niz 45 km/h.

@4 - jesli jest sprowadzone jako zabawka, to nie masz oplaconej akcyzy/utylizacji. W momencie gdy wjezdzasz tym na ulice, zabawka staje sie w swietle prawa pojazdem - czyli powinna miec zaplacone powyzsze. Z clem podobnie - zdeklarowales zabawke, sprowadziles pojazd - inne taryfy celne.

W DE mozesz wykupic ubezpieczenie, jesli zabawka ma homologacje. Wtedy niczym nie rozni sie od MoFa lub 50'er.


Generalnie pocket nie ma wiecej niz 50 ccm. Z regoly nie rozwija wiecej niz 45 km/h.

Fugu, to teraz jeszcze prosze przytocz odpowiednie §§ :mrgreen:

Jestes bardziej papieski niz sam Papierz :mrgreen:

Zadzwon sobie do Versicherungu ( obojetie jakiego ) i spytaj sie jakie upezpieczenie potrzebne jest na zdalnier sterowane samochodziki ktore rozwijaja predkosc powyzej 6 km/h

Nie zdziw sie, jak uslyszysz Versicherungskennzeichen :mrgreen:

JAk zwykle cos tam slyszales, ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Fugu » 18/7/2015, 09:31

andy7 napisał(a):Jestes bardziej papieski niz sam Papierz :mrgreen:

Nie. Jestem realista i wiem, ze przy odrobinie pecha moze mu sie trafic policjant/prokurator/sedzia, ktory bedzie chcial mu pokazac ze zrobil zle. Uwazam, ze warto mu pokazac, co go moze spotkac w najgorszej wersji, wtedy latwiej bedzie mu podjac decyzje, czy aby napewno sie oplaca. W koncu zyjemy w kraju, w ktorym przepisy reguluja nasze funkcjonowanie.

andy7 napisał(a):JAk zwykle cos tam slyszales, ze dzwoni ale nie wiesz w ktorym kosciele :mrgreen:

Ty jak zwykle nie masz argumentow i przypier..... sie tylko po to zeby pokazac ze jestes zajefajny. FYI: w przeciwienstwie do 99% dzieciakow na tym forum wali mnie to.

Prosze tylko o jedno - nie namawiaj dzieciakow do lamania przepisow, jesli nie jestes gotow ponosic za to odpowiedzialnosci.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 18/7/2015, 19:02

Fugu napisał(a):Nie. Jestem realista i wiem, ze przy odrobinie pecha moze mu sie trafic policjant/prokurator/sedzia, ktory bedzie chcial mu pokazac ze zrobil zle. Uwazam, ze warto mu pokazac, co go moze spotkac w najgorszej wersji, wtedy latwiej bedzie mu podjac decyzje, czy aby napewno sie oplaca. W koncu zyjemy w kraju, w ktorym przepisy reguluja nasze funkcjonowanie.


Widzisz, tu jestem Twojego zdania, i w tym przypadku calkowicie Cie poipieram.

Fugu napisał(a):Ty jak zwykle nie masz argumentow i przypier..... sie tylko po to zeby pokazac ze jestes zajefajny.


Co z tego, ze mam argumenty, jezeli do Ciebie one nie dochodza ? W przeciwienstwie do Ciebie wdupiemamto czy ktos uwaza mnie za zajefajnego czy tez nie.


Fugu napisał(a):Prosze tylko o jedno - nie namawiaj dzieciakow do lamania przepisow, jesli nie jestes gotow ponosic za to odpowiedzialnosci.


Widziales kiedys abym namawial kogokolwiek do lamania przepisow ?

Tyle tylko ze nawet dzieciak ma swoj rozum, i gdy wyjezdzasz z jakas teoria wyciagnieta z doopy, to nawet dzieciak wie ze to sie kupy nie trzyma i cala reszta Twojej wypowiedzi mija sie z celem, bo nie jestes WIARYGODNY.

Podales dwa prawne aspekty co do ktorych calkowicie przyznalem Ci racje. Pozostale dwa sa z doopywziete.

Prosilem o podstawe prawna i nie podales. Stac Cie bylo jeddynie na wycieczki osobiste.

pozdrawiam

P.S. na pytania o Stopie w motocyklach z ABS'em tez jakos nie odpowiedziales, choc rzekomo te systemy projektujesz.


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez SpeedyGonzales » 18/7/2015, 19:14

PROPONUJĘ blokować tematy typu "co grozi za jazdę bez prawka/kasku/mózgu it" bo nie ma sensu powielać setki razy tego samego.

@Autor chcesz to bierz i jeździj sobie u siebie i tyle, co za problem? Nie widzę korzyści w jeździe zabawkami po drogach poza tym nie ma sensu się produkować.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê