Zobacz wątek - R1 do oceny
NAS Analytics TAG

R1 do oceny

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

R1 do oceny

Postprzez tnts » 7/7/2015, 11:39

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=5487900262 (otwórz link)

widział ktoś z Was ten motocykl albo coś o nim wiadomo?
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05


Postprzez tnts » 8/7/2015, 14:18

niestety chyba stracony czas.
Zapuszczony troche ten moto.
Caly silnik, wahacz i okolice zawalony jakimś glutem - olej z kurzem.
Ogon od spodu _caly_ upaprany od spalonej gumy od palenia koła w miejscu.
Korek wlewu oleju caly pokiereszowany od użycia złego narzędzia do odkrecania.
Z prawej lekko wyczochrane niektore plastiki.
Z lewej wygiete mocowanie crashpad'a (nie wiem czy to jeszcze element crashpad'a czy ramy)
Wszystkie plastiki tak wyszczerbione jakby moto jezdzil po pustyni za kimś (drobne kropki od uderzeń kamyczków na całej powierzchni z przodu. Wszedzie jakieś otarcia z tyłu.
Nie ma db killerów w wydechu, chyba nie ma katalizatora, wydech nie ma homologacji na drogi publiczne = problem na przeglądzie albo na "wyrywkowej kontroli".
na przyszłość edytuj posty
suhy-19
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05


Postprzez sewii » 8/7/2015, 19:27

tnts napisał(a):Korek wlewu oleju caly pokiereszowany od użycia złego narzędzia do odkrecania.


O czym złym to świadczy?


tnts napisał(a):Z lewej wygiete mocowanie crashpad'a (nie wiem czy to jeszcze element crashpad'a czy ramy)
Wszystkie plastiki tak wyszczerbione jakby moto jezdzil po pustyni za kimś (drobne kropki od uderzeń kamyczków na całej powierzchni z przodu. Wszedzie jakieś otarcia z tyłu.


A czego się spodziewasz po 7 letnim supersporcie?

Kurcze, ja wiem, że wszyscy chcemy maszyny w jak najlepszym stanie, wizualnie i technicznie, ale na miłość boską, o czym świadczy pokiereszowany korek? Może facet oddał w nieodpowiednie ręce szpeja i mechanik odwalił kaszanę? Czacha ma drobne kropki od kamyczków? Serio? W 7 letnim supersporcie. Równie dobrze przy 200+ mógł mu większy robal przywalić i efekt byłby taki sam. Dlaczego się czepiam? Bo nie napisałeś nic odnośnie jazdy tym moto. Czy nawet nie próbowałeś? Mam takie wrażenie, jakbyś szukał moto do salonu, a nie do jazdy.
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez Movi » 9/7/2015, 09:03

Moto do salonu z salonu :)
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city

Postprzez tnts » 9/7/2015, 10:33

No to chyba nie ma problemu. Opisałem stan co zauważyłem. Jak chcesz ten moto i pasuje Ci taki stan to teraz nie musisz się zastanawiać warto/nie warto bo wiesz że możesz jechać kupić.
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05

Postprzez sewii » 9/7/2015, 13:42

Nie moja liga. :) zwracam tylko uwage, ze z tego, co opisałeś nie wysuwalbym wniosku, ze moto jest zapuszczone.
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez tnts » 9/7/2015, 17:16

Panowie i Panie ;)
Jeżeli znacie ten moto albo właściciela to trzeba było się odezwać jak pytałem w pierwszym poście a nie mnie tu teraz przekonywać żebym się nie skarżył...

https://www.youtube.com/watch?v=A7c9aXB7Ne4 (otwórz link)

:twisted:
:lol:
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05

Postprzez sewii » 9/7/2015, 18:57

Stare, ale nadal smieszy. :D

Ogloszenia nie znam, jasna sprawa, ze wspominasz o niedoskonalosciach szpeja, tylko z calej tej wypowiedzi - co powtorze raz jeszcze - nietrafny wydaje mi sie wniosek. Z tego, co opisales, to wnioskuje, ze r1 byla traktowana jak na litra przystalo i lata swoje takze ma. :) Nie szukajmy cudow, bo takie sie nie zdarzaja.
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez tnts » 9/7/2015, 20:06

Podsumowując: jakby kosztował rynkową cenę to bym go pewnie kupił z założeniem że braki sobie poprostuję jak będzie problem z przeglądem/policją/mechaniką. Ale jak mam wydać 25k to chcę się czuć dobrze :) a nie że po zakupie od razu biec do marketu po rozpuszczalnik czy inne coś żeby spaloną gumę wytrzeć z ogona i silnika a potem sprawdzać czy cieknie z silnika olej czy to nalazło z łańcucha itd.
Może po prostu chodzi o to że jestem zbyt biedny na r1.
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05

Postprzez Kaai » 13/7/2015, 14:17

sewii napisał(a):
tnts napisał(a):Korek wlewu oleju caly pokiereszowany od użycia złego narzędzia do odkrecania.


O czym złym to świadczy?


tnts napisał(a):Z lewej wygiete mocowanie crashpad'a (nie wiem czy to jeszcze element crashpad'a czy ramy)
Wszystkie plastiki tak wyszczerbione jakby moto jezdzil po pustyni za kimś (drobne kropki od uderzeń kamyczków na całej powierzchni z przodu. Wszedzie jakieś otarcia z tyłu.


A czego się spodziewasz po 7 letnim supersporcie?

Kurcze, ja wiem, że wszyscy chcemy maszyny w jak najlepszym stanie, wizualnie i technicznie, ale na miłość boską, o czym świadczy pokiereszowany korek? Może facet oddał w nieodpowiednie ręce szpeja i mechanik odwalił kaszanę? Czacha ma drobne kropki od kamyczków? Serio? W 7 letnim supersporcie. Równie dobrze przy 200+ mógł mu większy robal przywalić i efekt byłby taki sam. Dlaczego się czepiam? Bo nie napisałeś nic odnośnie jazdy tym moto. Czy nawet nie próbowałeś? Mam takie wrażenie, jakbyś szukał moto do salonu, a nie do jazdy.




co ty piep****sz.

to jest rn19 z tego co widziałem, za 25k to te moto powinno wygląać lepiej, niż to co pisze autor tematu. silnik obrzygany olejem czy coś, dla mnie to dyskwalifikuje kazde moto ktore w aukcji ma napisane 'sprzet pracuje idealnie'.
gość władował pewnie grubo ponad 10k w dodatki (blotniki carbonowe ciekawe czemu. z tych co znam co maja carbony to oryginaly sie nie nadawaly do zalozenia), a silnik z oleju uwalony?
we wrocku tez stala rn19 jak szukalem moto, za 26k tylko z wydziorami, igielka miala byc. no moze byla, ale nie jak ogladalem.

a supersport to 600 mistrzu.


//nie potrafie napisac co ludziom szkodzi, sprzedajac moto za taki hajs napisac ze jakas uszczelka do wymniany. wtedy jeslki moto serio zadbane to uszczelka nie problem, ale nie. lepiej pisac ze igla a potem jedziesz ogladac i zastanawiasz sie czy to na pewno ten sam sprzet.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez sewii » 14/7/2015, 15:54

Myslalem, ze masz juz na tyle oleju w glowie, ze stwierdzenia "ideal" olewasz cieplym moczem.... Nie ma idealnych motocykli uzywanych kilka lat. Dlatego warto zaznajomic sie przy ogladaniu, obejrzec calosc i wtedy snuc teorie na temat przeszlosci. Nie twierdze, ze ten r1 to majstersztyk, godny zakupu, ale, na Boga, jak mozna wyjsc z zalozenia, ze moto sie nie nadaje, skoro nawet sie nim nie przejechal (tak wnosze, skoro brak opisu z jazdy).

- a supersport to 600 mistrzu -

Google, "super sport motorcycles", pierwszy link

http://www.honda.pl/motorcycles/range/super-sport.html

Wiec na co Ci ta docinka w moim kierunku?
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez tnts » 14/7/2015, 16:03

Tak, przyznaje się, nie jechałem - bo ryzykuje jazdę próbną wtedy kiedy już wiem że definitywnie chcę kupić - a tego za 25k nie byłem gotowy kupić.

https://www.youtube.com/watch?v=zdDPjorVTUQ (otwórz link)

Nie ma się co ekscytować - znalazłem inne moto w super stanie, młodsze itd itd
Prawo rynku - popyt i podaż - albo ktoś kupił tą r1 i jest super, albo nie i wtedy pewnie cena spadnie itd itd
Każdy ma swoją estetykę - jak ja oglądam coś za taki budżet i z tego roku to oczekuję stanu "igła". Inny oczekuje "byle jechał prosto" - żadne z tych podejść nie jest złe - każde z nich jest jak genitalia ;) - czyli:
Jest ok, możesz mieć swoje i się nimi cieszyć, ale bardzo źle jest przyjmowane jak wyciągasz je na wierzch i biegasz z nimi po mieście


EDIT:
ADMIN a może pomyśl czy nie zamknąć tego wątku bo się hydepark zrobił ;)
tnts
Świeżak
 
Posty: 151
Dołączył(a): 27/6/2011, 19:05

Postprzez Movi » 14/7/2015, 16:17

wedle życzenia milordzie
Avatar użytkownika
Movi
Moderator
 
Posty: 2276
Dołączył(a): 23/2/2008, 00:10
Lokalizacja: Łódź/ 3city



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na gr