Zobacz wÄ…tek - Pytanie - egzamin
NAS Analytics TAG

Pytanie - egzamin

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Pytanie - egzamin

Postprzez pnowinow » 10/7/2015, 17:23

Witam wszystkich, moż ktoś już to przerabiał ?

Czy przy sprawdzaniu naciągu łańcucha na egzaminie na MT-07 mówić jak napisano w instrukcji -
1. postawić moto na stopce ( place the motorcycle on the sidestand)
2. włączyć bieg neutralny (shift the transmission into neutral position.)
4 Obciążyć łańcuch na wysokości końca prowadnicy łancucha siłą 15N ( Push down on the drive chain under the end of the drive chain guide with a force of 15N, 1,5kgf, 3,0 lbf)
5. Zmierzyć zwis łancucha pomiędzy końcem prowadnicy a dolnym odcinkiem łańcucha jak pokazano, zwis powinien mieścić się w przedziale 51-56 mm. (Measure the chain slack between the drive chain guide and the center of the chain as shown). Egzaminator - jak mu tak powiedzałem stwierdził, że prościej jest powiedzieć że strzałka ugięcia między zębatkami ma wynosię 25 -30 mm, ale OK. Oblałem na szybkim, sprawiedliwie. Co mówić, aby nie było nieporozumień ?

pnowinow
pnk
pnowinow
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/7/2015, 19:39
Lokalizacja: warszawa


Postprzez lagiboy » 10/7/2015, 20:07

stawiasz moto tak aby się nie przewalił, stopka czy podstawka centralna nie ma znaczenia. palcem unosisz łańcuch, tą część która wraca do zębatki tylnej. w większości motocykli jest to ok 25-30mm ale np w offroadówkach jest już inaczej, dlatego ile mm powinno być podaje instrukcja. dodatkowo na wahaczu często jest nalepka z podaną wartością.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Re: Pytanie - egzamin

Postprzez severian » 11/7/2015, 09:03

pnowinow napisał(a):
Czy przy sprawdzaniu naciągu łańcucha na egzaminie na MT-07 mówić jak napisano w instrukcji -

pnowinow


Chyba bardziej już nie dało się tego skomplikować.Na egzaminie po prostu unosisz paluchem łańcuch do góry i mówisz,że jest ok.Możesz jeszcze dodać, że wartość zwisu należy sprawdzić w instrukcji obsługi motocykla.Na przykład w fazerku jest to 45-55 mm.
W zasadzie żeby to sprawdzić właściwie to należy maszynę postawić na centralce lub stojaku i zakręcić kołem.Trzeba tak robić ponieważ łańcuch w motocyklu nie wyciąga się równomiernie.
Nie sądzę by ktoś zrobił błąd na tym zadaniu.Lepiej trenuj szybkie slalomy :)
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez Devil 125 » 11/7/2015, 09:36

jest dokładnie tak jak piszą wyżej stawiasz moto unosisz palcem łańcuch tą część która wraca do zębatki tylnej i mówisz ok różnica 2-3 cm

Z drugiej strony instruktor na kursie nie mówił ci jak zrobić obsługę moto ?
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez andy7 » 11/7/2015, 11:05

Tu chaba sami masochisci :mrgreen: Nie wiem jak Wy, ale ja napewno nie zrobilbym tego palcem.

Mozna poprosic o dlugopis, srubokret czy nawet fujarke pana egzaminatora, ewentualnie Jakis patyczek. No chaba, ze ktos lubi miec brudny smar w swoich rekawiczkach, wtedy siory :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Devil 125 » 11/7/2015, 13:03

andy można też mieć w kieszeni chusteczkę i wytrzeć w nią smar i po kłopocie :D
Honda CBR 125R ---> Yamaha FZS 600 02r
Avatar użytkownika
Devil 125
Bywalec
 
Posty: 558
Dołączył(a): 9/9/2014, 14:46
Lokalizacja: DOL

Postprzez andy7 » 11/7/2015, 22:01

Devil 125 napisał(a):andy można też mieć w kieszeni chusteczkę i wytrzeć w nią smar i po kłopocie :D


Taaaaaa, jako, ze ja zaliczam sie do mezczyzn, nie nosze zè soba husteczek, a juz napewno nie gdy jestem na motocyklu :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 11/7/2015, 22:30

andy7 napisał(a):
Devil 125 napisał(a):andy można też mieć w kieszeni chusteczkę i wytrzeć w nią smar i po kłopocie :D


Taaaaaa, jako, ze ja zaliczam sie do mezczyzn, nie nosze zè soba husteczek, a juz napewno nie gdy jestem na motocyklu :mrgreen:

:wink:

jakiÅ› paragon za paliwo w kieszeni zawsze siÄ™ znajdzie ;)
ja paczkÄ™ chusteczek gdzieÅ› zawsze mam, kto cierpi na alergie ten zrozumie :)
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez madcap » 12/7/2015, 09:27

ja też noszę (tak samo alergia, tyle, że nabyta).

odpowiedź generalnie znasz, więc temat zamykam.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê