Zobacz wątek - FAZER 600 a dławienie na A2
NAS Analytics TAG

FAZER 600 a dławienie na A2

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

FAZER 600 a dławienie na A2

Postprzez rafcio8 » 8/7/2015, 14:42

Witam!

Jestem zainteresowany kupnem Fazerka z 2004/2005 roku. Problem polega na tym, że jestem posiadaczem prawa jazdy kat. A2. Jak zapewne wszystkim wiadomo to prawko pozwala na jazde motocyklem nie przekraczającym 35kW. Jak się już dowiadywałem w serwisie istnieje możliwość zdławienia motocykla, którym można poruszać się na kat. A2 tylko pod warunkiem, że jego moc wpisana w dowodzie nie przekracza 70kW. W czym problem? A no właśnie w tym, że Fazer ma w dowodzie 72kW. Rozmawiałem z człowiekiem, który zajmuje się zakładaniem blokad i mówił mi, że on może zdławić motocykl nawet na 10kW jak będę chciał, tylko że prawnie może zmniejszyć moc o 50%. W rezultacie uzyskam moc równą 36kW... Całe sedno tkwi w opinii rzeczoznawcy, a mianowicie na tym, czy zatwierdzi takie dokumenty. Wielu na pewno napisałoby, żeby zdławić na te 36kW (moc przekraczająca dopuszczalną o 1,5KM) i się nie przejmować, jednakże w dokumentach wystawianych przez serwis jest wyraźnie napisane, że zostaje wprowadzona zmiana w celu poruszania się tym pojazdem na kat. A2.

Od razu zaznaczam, że decyzja czy blokować czy nie jest już podjęta i nie podlega zmianie. Prosiłbym o poradę co z tym fantem zrobić. Może ktoś już się spotkał z taką sytuacją? Wiem, że ludzie blokują chociażby GSXR 600 i mimo że jest to nie do końca zgodne z przepisami udaje im się zarejestrować maszyny na A2 i z tego co wiem to wiążąca wydaje się być opinia rzeczoznawcy. Co o tym myślicie?
rafcio8
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8/7/2015, 14:21
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez amblypyq » 8/7/2015, 16:03

Cytat:
A2: motocykle, moc < 35 kW przy stosunku mocy do masy < 0,2 kW/kg i niepochodzące od pojazdów o mocy przekraczającej dwukrotność mocy takiego motocykla


Fugu: ,,Czyli - motocykl moze miec przed zdlawieniem maksymalnie 2x tyle mocy co po zdlawieniu.

Przyklad: Motocykl dlawiony do 25 kW moze miec maksymalnie 50 kW przed zdlawniem, nie 70 kW jak sugerujesz.''

Jak dla mnie będzie jazda bez uprawnień.
Avatar użytkownika
amblypyq
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/4/2014, 17:37


Postprzez Fugu » 8/7/2015, 16:22

Sprawdz dokladnie skad pochodzi motocykl - n.p. te z DE maja 70 kW w papierach.

Istnieje roznica miedzy sprzetem sprzedawanym do Anglii i do Europy - wynika to z definicji - w Europie mierzy sie moc, ktora silnik oddaje na skrzynie biegow, w anglii moc silnika (nie odejmuje sie agregatow). To spokojnie moze dac roznice 2..3 kW. Dodatkowo przy przeliczenaniu mocy z systemu imperialnego na metryczny tez moga powstac male roznice.

Jesli w papierach bylo 72kW, to masz jazde bez uprawnien.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez thekonrab » 10/7/2015, 18:57

Mogę Ci polecić serwis SMG w Garbowie. Ostatnio blokowałem u nich fazerkę, tylko że moja miała w dowodzie równo 70kw, ale rozmawiałem z nimi i powiedzili mi że mogą tak zrobić że nawet powyżej 70kw przejdzie. Z tego co mi mówili to udało im się R1 zarejestrować na a2. Sami zakładają blokadę, mają swojego diagnostę, dają do ręki komplet wszystkich dokumentów i zostaje tylko wydział komunikacji.Taka usługa kosztowała mnie 850 zł.

Pozdrawiam.
PS: Najlepiej jak przytkasz jakimś syfem filtr powietrza, wtedy na hamowni będzie spadek mocy, u mnie np był spadek 3 koni, a chłopaki powiedzieli mi, że wynika to właśnei z takich pierdół jak: filtr powietrza, paliwa nie przeczyszony, rozregulowane gaźniki.

EDIT: Dla nich liczy się pierwszy wykres z hamowni i drugi po założeniu blokady.
thekonrab
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 10/1/2015, 13:37
Lokalizacja: Chełm

Postprzez 7tomas7 » 24/7/2015, 21:55

Mam podobnie, FZ6 mi się bardzo podoba, ja mam kategorię A, lecz brat tylko A2, więc mamy problem.
Szukam tych z 70kw w dowodzie, lecz nie mogę nic znaleźć.
Ma ktoÅ› takiego fazerka na A2?
Aby być miłym, nie muszę mieć wykształcenia.
7tomas7
Świeżak
 
Posty: 93
Dołączył(a): 24/8/2012, 18:23

Postprzez SpeedyGonzales » 25/7/2015, 19:52

@thekonrab może Hayabusa na A1? Albo 500/50? Fugu Ci zaraz wytłumaczy, dobrze że nie jest modrem w dziale prawo bo by było wesoło.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez thekonrab » 26/7/2015, 07:32

SpeedyGonzales napisał(a):@thekonrab może Hayabusa na A1? Albo 500/50? Fugu Ci zaraz wytłumaczy, dobrze że nie jest modrem w dziale prawo bo by było wesoło.


Kolega ja nie namawiam do robienia takich głupot :) Z tą R1 chciałem podkreślić, że dla chcącego nic trudnego.
thekonrab
Świeżak
 
Posty: 40
Dołączył(a): 10/1/2015, 13:37
Lokalizacja: Chełm



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê
cron