Zobacz wątek - Ocena sprzedaży motocykla
NAS Analytics TAG

Ocena sprzedaży motocykla

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Ocena sprzedaży motocykla

Postprzez slawomiro18 » 5/7/2015, 06:29

Witam wszystkich motocyklistów :).
Piszę w troszkę nie typowej sprawie i nie wiedziałem dokładnie gdzie rozpocząć ten temat. Do rzeczy sprzedaje motocykl marki Suzuki GSXR 1000. Wystawiłem go na OLX i allegro. Napisał do mnie Hiszpan nie jaki Ramiro Balda ( za pośrednictwem OLX ). Nie będę przedstawiał całej rozmowy ale wkleję ostatnią od niego :

------------------------------
I'm satisfied with the price and condition and i would arrange for the transportation to my home in Spain but i would be paying through PayPal as it is the fastest & easiest way to pay... and do not worry about paypal charges, i will take care of that directly from my account Okay? . So if you accept the proposal, you should send me your info requested below if you have an account already:-

Name :
PayPal Email :
Mobile Number:
Total amount :

or you can send me a PayPal money request, so that i can proceed with the transfer and then we can arrange for my transport agent to come for the pick up after you received your money. I will need your home address too for the pick up to be arranged.

Regards,

Balda...

-----------------------------------

Moje pytanie brzmi czy spotkał się ktoś kiedyś z takim przebiegiem sprzedaży? Dla mnie szczerze mówiąc śmierdzi jakimś wkrętem czy też oszustwem. Wiem, że kiedyś grasowały szajki na laptopy itp itd. Ale czy to jest możliwe, że po prostu chce kupić moto w ciemno ? Zastanawiam się czy mogę mu jakoś utrzeć nosek i zabezpieczyć się w jakiś sposób aby nie zostać w przysłowiowej czarnej dup..e czy raczej nie pchać się w takie coś?

ProszÄ™ o pomoc i jakÄ…kolwiek poradÄ™ :)

Jeżeli będzie trzeba mogę mniej więcej przetłumaczyć..

Dziękuje i pozdrawiam Sławek
slawomiro18
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/7/2015, 06:15
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój


Postprzez suhy-19 » 5/7/2015, 07:29

tak sprzedaj a nie będziesz miał ani moto ani pieniędzy :D
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW


Postprzez SlowMotion » 5/7/2015, 08:11

Nie wiem z jakiej lodówki wyszedłeś, ale to chyba najbardziej znany scam na internecie i nawet dzieci z gimnazjum już się na niego nie nabierają. "Paypal chargeback scam".
Avatar użytkownika
SlowMotion
Świeżak
 
Posty: 461
Dołączył(a): 7/11/2014, 22:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez sewii » 5/7/2015, 11:34

Walek.

Przypomnial mi historie sprzedazy gixxa sprzed dwoch lat. Jako, ze zbieralem na motocykl, handlowalem roznymi szpejami. Zadzwonil - jakby inaczej - Bialorusin i poprosil o numer konta. Po tygodniu hajs byl na moim koncie, a po miesiacu od tego czasu przyjechal po moto kurier. :D
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez pannonique » 5/7/2015, 14:24

Witam,

Dzisiaj również dostałam propozycję kupna mojego motocykla od tego Pana. Moją ofertę podobno znalazł na stronie olx.pl.
Zdziwiło mnie najbardziej, że dostałam identyczną wiadomość, która została wklejona w pierwszym poście.
Dlatego też sie zastanawiam czy Pan Remiro Balda jest wiarygodny.
Na zagranicznych forach znalazłam informacje od ludzi, którzy również otrzymywali identyczne maile od Pana Remiro Balda i ostrzegali, że jest duża szansa że jest to oszustwo. Zatem, należy być ostrożnym.
Pozdrawiam
pannonique
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5/7/2015, 14:08



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości




na górê