Zobacz wątek - Ekstraliga 2007
NAS Analytics TAG

Ekstraliga 2007

Dla fanów czarnego sportu
_________

Kto zostanie Drużnowym Mistrzem Polski w sezonie 2007 ?

Atlas Wrocław
8
38%
Włókniarz Częstochowa
4
19%
Inna Drużyna
9
43%
 
Liczba głosów : 21

Ekstraliga 2007

Postprzez DK » 22/1/2007, 12:09

Witam.

Już w marcu w Polsce rozpoczyna się sezon żużlowy. Do końca miesiąca kluby mają jeszcze czas, aby podpisywac kontrakty z zawodnikami. Jednak nie ma co spodziewać się wielkich zmian w składach. W tym sezonie w Ekstralidze wysąpią druzyny z Wrocławia, Częstochowy, Bydgoszczy, Tarnowa, Leszna, Rzeszowa, Torunia i Zielonej Góry. Jak oceniacie szanse poszczególnych drużyn ? Kto spadnie, kto zdobędzie tytuł ?

Ekstraliga jest dość wyrównana, jednak moim zdaniem pretendentmi do tutyłu są ubiegłoroczny mistrz Polski Atlas Wrocław i Włókniarz Częstochowa. Oba kluby obierają swoj skład na zawodnikach zagranicznych co w razie kłopotów finansowych może się zemścić.

O brązowy medal sądze iż walczyć będą aż(!) trzy druzyny. Mianowicie: Toruń, Tarnów i Leszno. Toruń drużyna, która miała nie startować "zmontowała" silną ekipę. Jednak Ales Dryml i Matej Zagar, który nie startował w Polsce w poprzednim sezonie; moga jeździć nie równo i to od nich będzie zależał los drużyny w meczu. Unia Tarnów bez Tonego Rickrdsona i z Tomaszem, Gollobem, który pod koniec sezonu narzekał na przygotowanie torów raczej nie będzie już taka silna, nawet z Rune Holtą, który ma różne kaprysy. Trzecim kandydatem do brązu jest Unia Leszno. Odszedł Robert Dobrucki, ale jest Jarosław Hampel. Dokładając do tego Damiana Balińskiego, Krzysztofa Kasprzaka, Roberta Miśkowiaka, Leigh Adamsa i silnych od zawsze leszczyńskich juniorów wychodzi nam bardzo ciekawy skład, który może sporo namieszać.

Zostały nam trzy drużyny, które będą walczyć o utrzymanie się w lidze. Bydgoszcz, Rzeszów i Zielona Góra. Bydgoska Polonia straciła Piotra Protasiewicz i Roberta Sawinę. Wzmocinła się Rafałem Okoniewskim, Mariuszem Staszewskim i Joonasem Davidssonem. Forma tych trzech zawodników może być bardzo nie równa, i aby myśleć o zwycięstwach w lidze conamniej dwóch z nich musi pojechać dobrze. Jonsson, Klecha i Buczkowski nie będa w stanie wziąć całego ciężaru na siebie. Stal Rzeszów, ciekawy skład z Nickim Pedersenem, Maciejem Kuciapą i Rafałem Dobruckim na czele. Potem młody Paweł Miesiąc, który o ile się nie myle rozpoczyna pierwszy sezon w gronie seniorów - ta zmiana może byc ciężka. Dalej Scott Nicholls, któremu nigdy w polskiej lidze się nie wiodło i Davey Watt oraz Andreas Messing. Obaj startowali w 2006 roku startowali w I lidze, ich średnie jak na pierwszą lige imponujące nie są zalewie 6,5 punkta na mecz, jeśli w czasie przerwy zimowej nie zmienią się o 180 stopni to nie widze ich za bardzo w Ekstralidze, choć kto wie, kto wie... Na sam koniec pozostaje ZKŻ Zielona Góra, beniaminek żużlowej Ekstraligi. Krajowi liderzy Grzegorz Walasek i Piotr Protasiewicz mają za sobą wiele sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Perspektywiczny Niels Kritian Iversen i Fredrik Lindgren powinni nas raczej przyzwyczaić do 7-8 punktów w meczu. Świetny sezon za sobą ma Zbyszek Suchecki, który się rozwija i z pewnością sprwi nie jedną niespodziankę. Dodając jeszcze juniorów Kevina Woelberta i Grzegorz Zengote wszytsko wygląda mocno i ciekawie.

Posumowując każda z drużyn w ekstralidze ma ciekawy skład jednak żużlem jest bardzo urazowy i nie przewidywalny wiele może się zdarzyć jeszcze przed jak i w trakcie sezonu. O słuszności moich tez przekonamy się po ostatnim meczu. Teraz czas na Was, napiszcie jak widzicie szanse poszczególnych drużyn w nadchodządym sezonie.
Ostatnio edytowano 28/1/2007, 14:50 przez DK, łącznie edytowano 1 raz
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez luucan » 23/1/2007, 23:10

mi wydaje się, że jezeli Leszno obedzie sie bez kontuzji namiesza dość poważnie w pierwszej trójce. Sam jestem z Zielonej Góry i bedę całym sercem kibicował "Falubazowi" :) myślę, że ZKŻ nie powinien mieć problemu z utrzymaniem sie w e-lidze za czym przemawia wyrównany i młody skład. ale jak to w sporcie bywa wszystko rozstrzygnie sie na torze!. pozdrawiam
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez radzik FZG » 26/1/2007, 13:33

DK, a dlaczego w ankiecie dałeś tylko 2 opcje ? Przecież każda z drużyn ma szanse na DMP, w sporcie nigdy nic nie wiadomo :?. Ja osobiście stawiam na Spartę, mam nadzieje że pójdzie za ciosem i zdobędzie ponownie Mistra :D
... Co sie gapisz ? o.O
radzik FZG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/1/2007, 13:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez lowlo » 28/1/2007, 14:27

Ankieta za slaba. Ja bym wytypowal Polonie Bydgoszcz
Avatar użytkownika
lowlo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 228
Dołączył(a): 1/8/2006, 14:44
Lokalizacja: Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez DK » 28/1/2007, 14:52

Polonia Bydgoszcz ? Moim zdaniem z tym składem to mogą walczyć najwyżej o środek tabeli.. Chyba, że wydarzy się jakiś ogromny cud.

P.S. Do ankiety dodałem opcję "Inna drużyna"
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez luucan » 28/1/2007, 17:52

polonia nie da rady. Jonsson sam meczu nie wygra. a szczerze wątpię, że okoniewski i staszewski zastąpia protasiewicza i kościeche.
Avatar użytkownika
luucan
Świeżak
 
Posty: 157
Dołączył(a): 21/2/2006, 13:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez radzik FZG » 28/1/2007, 18:29

Ja myślę, że namieszać może Toruń, mają dobry i wyrównany skład (Tak samo Zielona Góra, chociaż o medale będzie nam ciężko).
... Co sie gapisz ? o.O
radzik FZG
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/1/2007, 13:22
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez DK » 6/4/2007, 19:18

Już w niedziele i poniedziałek pierwsza kolejka ligowa.

ZKŻ Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz:

Myśle, że jeśli wszytsko pójdzie z planem ZKŻ na poczatku wykorzysta przeagę przbudowanego toru i odjedzie trochę Polonii, a później już tylko będzie utrzymywał przewagę..

Unia Tarnów - Atlas Wrocław:

Interesujący mecz. Z pewnością będzie zacięty, cięzko wyłonić zwyciężcę tego meczu. Będzie tam nasz fotograf, więc możemy spowiewać się super relacji.

Unibax Toruń - Unia Leszno

W opinii eksperów oba zespoły mają silne składy. Ja jestem zdania, że troche przesadzają, ale to tylko moje zdanie. Jednak podobnie jak w Tarnowie mecz będzie zacięty, lecz w końcówkę pazur powinni pokazać gospodarze.

Częstochowa - Marma Rzeszów

Ostatni mecz.. Zdaję się, że pewne dwa punkty zainkasują zawody "spod jasnej góry". Stal osłabiona brakiem Scotta Nichollsa nie powinna sprawić problemu Włokniarzowi Częstochowa.

To tylko moje, krótkie przemyślenia dotyczące nadchodzącej kolejki. Co Wy o tym sądzicie ? Zapraszam do rozmowy.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez DK » 10/5/2007, 15:59

Ehh na forum cisza, Panowie co się dzieje? Nie interesujecie się żużlem w ogóle? Za nami juz prawie półmetek rozgrywek. Przewodzi Unibax Toruń co nie jest w sumie dziwne. Wszyscy zawodnicy jeżdzą równo, a to jest w tym roku kluczem do wygrania meczu, szczególnie na wyjeździe. Zawodzi Atlas Wrorcław. Minmalna porażka w Tarnowie, oraz w Zielonej Górze, gdzie w zawiódł Jason Crump. Zdobwyając tylko dwa punkty.

Co do moich przedsezonowych prognoz, które są na górze.. Zawodzi bez wątpienia Włókniarz Częstochowa, który jest na ostatniej pozycji, ale w niedziele rozygrywa zaległy mecz z Atlasem Wrocław. Obu drużynom potrzebne są punkty, więc możemy spodziewać się zaciętego pojedynku. Wysoko uplasowała się Stal Rzeszów, która pokonała pretendenta do medalu DMP Unię Leszno. Wszytsko to dzięki fenomenalnemu Nickiemu Pedersenowi, który "trzaska" kompelt za kompletem. Stal pewnie wygra nie jeden mecz, ale również będzie przegrywać, w szczególności na wyjazdach.
Polonia Bydgoszcz wraca na swój właściwy tor, czyli dół tabeli. Pierwsze dwie wygrane to tak naprawdę szczęście, a konfrontacja w Toruniu, gdzie uległa miejscowym 60-32 pokazuje prawdziwą siłę tej drużyny. Wiele sie jeszcze zdarzy, cieżko cokolwiek przewidzieć, ale mam nieodparte przeczucie, że Polonia będzie na dole tablei. Jakie są wasze przemyślenia ?
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez B_I » 10/5/2007, 21:13

W tym roku trudno bedzie ugryzc Pedersena, oj naprawde trudne zadanie.

Czewa bardoz dziwna ekipa, rzpegrywa u siebie wygrany mecz z Toruniem a potem wygrywa w Tarnowie. Torun zas wydaje sie bez zadnych rewelacji a sa liderami, jednak mysle ze WTS bez problemu znajdzie sie w pierwszej dwojce i wygra play off. Zielona Gora slaby poczatek teraz sie rozkreca. Bydzia zas zupelnie odwrotnie na poczatku ostro zaskoczyli.
B_I
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 1/4/2007, 13:54

Postprzez Wilku_WDZ » 11/5/2007, 10:15

Jeżeli chodzi o Częstochowę, to wiele się wyjaśni po najbliższym spotkaniu z Wrockiem. Wrocławianie od zawsze u nas na stadionie jadą jak u siebie, a dodatkowo łysy zna nasz tor jak własną kieszeń.
Wilku_WDZ
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10/5/2007, 22:09

Postprzez misiek_zx6r1 » 11/5/2007, 10:18

W tym roku i nastepnym nie ma co liczyć na walke Unii Tarnów. Brak sponsorów, problem z wypłaceniem 220 tyś zł dla Golloba. Czyli kolejny upadek. Moim zdaniem Atlas w tym roku zatriumfuje.
VOLVO FH12 Globtrotter
Avatar użytkownika
misiek_zx6r1
Świeżak
 
Posty: 138
Dołączył(a): 27/6/2006, 15:27
Lokalizacja: Tarnow

Postprzez DK » 11/5/2007, 12:58

Wilku o kim mówisz pisząc "Łysy" szczerze mówiąc pierwszy raz słysze taki pseudonim. Ale to prawda, mecz w Częstochowie wyjaśni wszytsko. Ja jako kibic Falubazu będe dopingował Wrocław (Święte przymierze ;]), ale też ze względu na to, że jeśli gospodarze wygrają ZKŻ spadnie na siódmą pozycje. A własnie. Już w środę mecz ZKŻ - Włókniarz. Sądze, że będzie bardzo interesujące widowisko, a walka o zwycięstwo w tym spotkaniu toczyć się będzie do ostatniego biegu.

Co do Unii Tarnów. Tak jak myślałem. Odejdzie Rafineria zaczną się problemy i własnie choć tego jeszcze nie widać, ale jak mówi Misiek. Jesteśmy tego świadkami.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez m.p. » 15/5/2007, 11:38

ja mysle ze czestochowa namiesza troche, bedzie przegrywac ze slabszymi (jak polonia) i wygrywac z mocnymi (tarnow), spadkowicza ciezko wytypowac liga jest ciekawa i wyrownana ale mysle ze to czas zeby wrescie bydgoszcz spadla, mistrzem bedzie leszno. ich mlodziez jest coraz lepsza, brakuje pkt miska ale jeszcze jest travis i troy wiec mysle ze leszno mistrzem. rownie silny jest apator i to on bedzie walczyl z unia o 1 miejsce. wlokniarz i wroclaw o medal, takie jest moje zdanie
Avatar użytkownika
m.p.
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2007, 14:28
Lokalizacja: WLKP

Postprzez DK » 18/5/2007, 08:45

Michał ;) Wcale się nie zdziwie jak Unia w tym roku sięgnie po DMP, ale jak już wielokrotnie mówilem e-liga w tym roku jest tak wyrównana, że tak naprawde nie wiadomo i lepszy w obocenym sezonie byłby stary system play-off, oj by się działo :P Częstochowa jak mówiłeś namiesza, ale mój Falubaz również. Dowodem tego może zwycięsto właśnie w środę nad Włókniarzem.
DK
Świeżak
 
Posty: 75
Dołączył(a): 22/1/2007, 11:21
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Frost » 23/5/2007, 12:07

De facto liga i tak zacznie sie od nowa w playoff. Tyle ze najlepsza pozycje startowa beda mieli ci ktorzy punktowali najrowniej i zdobywali bonusy. A poki co jak sie zanosi sa to Torun i.. Wroclaw - tak ten drugi na wyjezdzie praktycznie nie przegrywa wiecej niz 10 pkt - co przy koparze u siebie ktora malo komu pasuje daje duze szanse na bonus praktycznie z kazdym zespolem.
Frost
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/5/2007, 21:25

Postprzez MiChaL^R2 » 23/6/2007, 21:28

Inna Drużyna
MiChaL^R2
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23/6/2007, 21:25
Lokalizacja: Gubin

Postprzez MiChaL^R2 » 23/6/2007, 21:32

Hej Hej Falubaz!!!:):):)
MiChaL^R2
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23/6/2007, 21:25
Lokalizacja: Gubin

Postprzez m.p. » 3/8/2007, 11:38

Frost napisał(a):De facto liga i tak zacznie sie od nowa w playoff. Tyle ze najlepsza pozycje startowa beda mieli ci ktorzy punktowali najrowniej i zdobywali bonusy. A poki co jak sie zanosi sa to Torun i.. Wroclaw - tak ten drugi na wyjezdzie praktycznie nie przegrywa wiecej niz 10 pkt - co przy koparze u siebie ktora malo komu pasuje daje duze szanse na bonus praktycznie z kazdym zespolem.


sparta ? lol
przeciez oni wygrali 1 mecz na wyjezdzi i 2 u siebie przegrali i to jeszcze z falubazem, lesznoi jako jedyne ma dodatni bilans malych pkt z wyjazdow.
apator i unia o mistrza, sparta i stal o medal bo czewa strasznie kiepsko ostatnio sie prezentuje.
Avatar użytkownika
m.p.
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 26/3/2007, 14:28
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Frost » 4/8/2007, 13:32

Punkty nie maja przelozenia w playoff zadnego. Kazdy mecz jest inny - a ze Wroclaw przegrywal ostatnio ? Tak - bez Crumpa i liderow - to zabierz Unii Adamsa i ciekawe czy JAKIKOLWIEK mecz wygraja. Fakt jest taki ze oslabiony zespol wiadomo ze nie ma szans (np Torun w Bydzi)- no ale miejmy nadzieje ze nikt pecha juz tak duzego miec nie bedzie.
Frost
Świeżak
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10/5/2007, 21:25

Następna strona


Powrót do Żużel



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na gr