Zobacz wątek - Sprzęt do opon: jaka wyważarka i montażownica ?
NAS Analytics TAG

Sprzęt do opon: jaka wyważarka i montażownica ?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Sprzęt do opon: jaka wyważarka i montażownica ?

Postprzez Legnica » 14/12/2009, 15:08

Od nowego sezonu chcę zająć się obsługą ogumienia motocyklowego.

Nie mam jednak pojęcia jaki sprzęt wybrać. Najlepszy byłaby uniwersalny, który "obskoczy" motocykle i samochody ale czy to jest w ogóle możliwe.

Macie jakieś doświadczenie w tej dziedzinie ?
Jaką wyważarkę i montażownicę ? Jakiej firmy wybrać?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
Legnica
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27/1/2009, 20:10


Postprzez Raczek_6 » 14/12/2009, 23:04

Montażownica albo do samochodów albo do motocykli - są przystawki do samochodowych na motocyklowe (ale nie do wszystkich samochodowych można je dokupić).

Unitroll, Kart - Polskie i bez problemowy serwis, oraz za dopłatą przystawki do kół motocyklowych.

Wyważarka ??? Co osoba inaczej radzi, najlepiej takie jak na torze używają.
http://motomaniax.pl/ - serwis Ducati | http://www.motorakowski.pl/ - serwis Kawasaki | | Nie pomagam w oględzinach motocykli.
Raczek_6
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4217
Dołączył(a): 20/9/2008, 23:23
Lokalizacja: W-wa


Postprzez hugo2003 » 15/12/2009, 18:03

a oprocz tego to bys musial miec kontakty na opony uzywki nowki itp w dobrych cenach ....
Motorynka Pony

WSK 125 (1983r)

MZ ETZ 251

GSX 600F

ZX 9 R (moje oczko w głowie)
Avatar użytkownika
hugo2003
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1588
Dołączył(a): 18/9/2006, 10:23
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Meciek » 16/12/2009, 21:01

Widzę ,że jesteś z Legnicy. Jak chcesz to mogę Ci podesłać przedstawiciela handlowego z IC, on Ci coś doradzi bo mamy taki sprzęt w swojej ofercie.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez skwy » 19/12/2009, 10:33

Ja bym brał sprzęt co obleci i auta i motocykle.
Na tym przynajmniej można grosz zrobić i maszyna ci się zwróci.
Avatar użytkownika
skwy
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1540
Dołączył(a): 7/10/2007, 08:21
Lokalizacja: Gołdap

Postprzez Legnica » 23/2/2010, 13:30

Meciek napisał(a):Widzę ,że jesteś z Legnicy. Jak chcesz to mogę Ci podesłać przedstawiciela handlowego z IC, on Ci coś doradzi bo mamy taki sprzęt w swojej ofercie.


Właśnie czekam na kontakt z Waszej strony może coś powalczymy :) Zapytanie wysłane.
Legnica
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27/1/2009, 20:10

Postprzez Legnica » 23/2/2010, 14:01

senekkorzenna napisał(a):Mam wrażenie że powinieneś się spytać: czy wyważarka
do statycznego czy dynamicznego wyważania?
Myślę ze twoje pytanie to raczej chęć zaistnienia na forum niż rzeczywiste zamiary!
Ktoś kto ma pojęcia o takim biznesie nie zadaje takich pytań w tym miejscu.
Moja propozycja!
1/ skończ gimnazjum
2/rozpocznij naukę w której ze szkół mechanicznych o kierunku "naprawa pojazdów samochodowych"
2/rozpocznij praktykę w zakładzie wulkanizatorskim
i jak przejdziesz te wszystkie strzeble to dopiero otwieraj biznes~!
życzę powodzenia.


Drogi kolego - to, że mam krótki staż na Waszym forum nie upoważnia Cię do tego typu tekstów. Nie obchodzi mnie co się Tobie wydaje na mój temat. Zadałem konkretne pytanie i oczekiwałem konkretnej odpowiedzi a nie jakiś "wypocin" typu że ktoś chce zaistnieć. Informuję Cię, że posiadam wyższe wykształcenie techniczne i w przeciwieństwie do Ciebie nie jestem jakimś Burakiem (niestety ale czytając twój tekst - tylko takie określenie przychodzi mi na myśl). Piszesz to co Ci ślina na język przyniesie. Biznes prowadzę od 1997r i to w branży motocyklowej i quadowej. Należę do innych społeczności typu ATV Polska itp. Co prawda wcześniej nie miałem styczności z branżą oponiarską ale nasza firma poszerza ofertę. Nie wiem czy wiesz ale prowadząc firmę nie trzeba przechodzić praktyki w warsztacie wulkanizatorskim i nie muszę znać wszystkich szczegółów dot. szeroko pojętej wulkanizacji. W firmach - zatrudnia się pracowników, a moim zadaniem jest zorganizowanie im miejsca pracy.

Dziwię się Twojej odpowiedzi bo zawsze uważałem forum na "Ścigaczu" za miarodajne i obiektywne. Podchodziłem do niego z szacunkiem. Dziwie się podwójnie bo w Twoim podpisie jest Ścigacz VIP. Gratuluję bo bardzo godnie go reprezentujesz. Mam nadzieję, że Ty jesteś "wyjątkowym" Vipem i cała reszta forumowiczów się z Tobą nie utożsamia.

Wiem, wiem że jestem za młody stażem ale muszę udzielić Ci jednej drobnej rady od "świeżaka" : jak nie masz nic do powiedzenia na zadane pytanie a Twoj post nic nie wnosi do tematu - to po prostu nic nie pisz.

Wydawało mi się, że po to jest forum aby uzyskać informację od fachowców i osób z doświadczeniem i właśnie tutaj jest miejsce na zadawanie takich pytań jak moje.

Bardzo przepraszam za taki off-topic ale musiałem ripostować na oszczerstwa pod moim adresem.
Legnica
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 27/1/2009, 20:10

Postprzez daniel32 » 22/6/2015, 12:57

teraz to już nawet w motocyklach wyważa się dynamicznie nieraz :)
wujek google mnie tu skierował ale odpowiedzi nie ma. Na jakim sprzęcie Wam najczęściej wyważają, zwróciliście uwagę?
daniel32
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/6/2015, 12:52

Re:

Postprzez LukaszW998 » 6/6/2019, 15:00

daniel32 napisał(a):teraz to już nawet w motocyklach wyważa się dynamicznie nieraz :)
wujek google mnie tu skierował ale odpowiedzi nie ma. Na jakim sprzęcie Wam najczęściej wyważają, zwróciliście uwagę?


Cześć, to mój pierwszy wpis, więc regulaminowo napiszę, że latam na dwóch kółkach ponad 10 lat. Głównie turystycznie przy pomocy bawarskiego krążownika lub Yamahy TTR600.

Co do wyważania... Załoga z wrocławskiego Moto Garaż https://www.facebook.com/garaz.wroclaw/ (otwórz link) obsługuje koła na wyważarce motocyklowej FASEP B202. Bardzo mi się podoba podejście do wyważania kół, bo robią to pedantycznie. Pierwsza rzecz, zdejmują oponę i zaczynają od optymalizacji obręczy względem pozostałych elementów, np. zębatki. Zestawiają te elementy, tak by wyważarka wskazała najmniejsze niewyważenie. Następnie tak złożony zestaw optymalizują z oponą. Ustawiają w najmniejszym możliwym niewyważeniu i dopiero wyważają na zero. Jak u zegarmistrza. Mają też adaptery do wyważarki, które pozwalają wyważyć monowahacze, np. moje R1200GS. Wiem, że robią też Harleya D. i kilka innych motocykli z obręczemi, których nie można wyważyć na zwykłym sprzęcie. POLECAM !
LukaszW998
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6/6/2019, 14:42



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê