Zobacz wÄ…tek - ubezpieczenie motocykla z ojcem
NAS Analytics TAG

ubezpieczenie motocykla z ojcem

O wszystkim
_________

ubezpieczenie motocykla z ojcem

Postprzez amblypyq » 21/6/2015, 13:25

Cześć,

chcę kupić motocykl, żadne zniżki mi nie przysługują. Co najlepiej zrobić żeby zapłacić jak najmniej. Czy możliwe jest że będąc właścicielem, wpiszę ojca na współwłaściciela i złapię jego zniżki?- tylko w tym przypadku nie chciałbym sytuacji, że zrobię kuku i tata straci zniżki.

Może najlepiej zrobić jw ale ubezpieczyć moto nie tam gdzie ma ubezpieczony samochód- to rozwiąże utratę zniżek w razie wypadku?
Avatar użytkownika
amblypyq
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 12/4/2014, 17:37


Postprzez Glenroy » 21/6/2015, 18:01

W PZU można wykupić sobie zabezpieczenie, żeby nie stracić zniżki przy zgrzewie. Z drugiej też strony, zniżki tracisz kiedy Ty będziesz sprawcą zgrzewy. Zniżki polecą bez względu na ubezpieczalnie, wszystko jest w ogólnokrajowej bazie, a już wiem, że jak zdarza im się nie wysłać potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia na jakiś tam okres, i mamy lukę w ciągłości, tak wszystkie krachy na ich korzyść znajdują się tam w przeciągu chwili ;).

Najlepiej pójść do biura ubezpieczeń i zapytać gościa o dostępne ubezpieczenia z możliwością wykupienia zabezpieczenia zniżek, nie pamiętam dokładnie, w PZU ostatnio było jakoś 25 albo 30zł.
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU


Postprzez lagiboy » 21/6/2015, 23:53

podobnie jest w Alianz, dwóch właścicieli na jeden pojazd. zniżki idą od tego który ma ich najwięcej. do tego ubezpieczenie zniżek i nie pamiętam dokładnie ale w razie W zniżki traci sprawca albo pojazd - tego nie pamiętam. najprościej się przejść i pogadać z doradcą.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Ekspert PZU » 22/6/2015, 08:15

@amblypyq,

jeśli chciałbyś zabezpieczyć swojego tatę przed utratą zniżek w przypadku zdarzenia drogowego, przy zawieraniu umowy OC lub AC musisz wykupić ochronę zniżek. Jeśli motocykl będzie miał kilku właścicieli, w przypadku stłuczki, zniżki stracą wszyscy z nich. Zniżki są przypisane do osoby, nie do pojazdu, więc zawarcie ubezpieczenia w innej firmie niż ta, gdzie ubezpieczono samochód, nie będzie miało na to wpływu.

Pozdrawiam
Ekspert PZU
Pytanie możesz zadać również poprzez aplikację Centrum Pomocy http://tak.to/pzucentrumpomocy
Avatar użytkownika
Ekspert PZU
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22/6/2015, 07:57
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez lagiboy » 22/6/2015, 17:52

Nie zgodzę się z Tobą, wyraźnie w Allianz babeczka zaznaczyla ze w przypadku zdarzenia drugiego auta które użytkuje mój brat, ojciec w żadnym wypadku nie straci zniżek na skodę. Straci je jedynie brat uzytkujacy lagune. Tylko na lagune jest dwóch właścicieli.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Dafimoto » 4/7/2015, 00:05

Z drugiej strony jeśli weźmiesz moto na siebie może i będziesz płacil dużo na początku ale zaczniesz wyrabiać sobie zniżki, a wcześniej czy później i tak pewnie jakiś pojszd na siebie weźmiesz.
Ride or Die!
Dafimoto
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 1/7/2015, 10:54
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê