Zobacz wątek - Komu w okolicach Warszawy zleć wykonanie mocowania sakw?
NAS Analytics TAG

Komu w okolicach Warszawy zleć wykonanie mocowania sakw?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Komu w okolicach Warszawy zleć wykonanie mocowania sakw?

Postprzez Hans01 » 12/6/2015, 12:36

Cześć,

Jak w temacie.

Kilka dni temu "przypaliłem" sobie troki plecaka o wydech, co popchnęło mnie w końcu do operacji "jakieś sensowne sakwy" (w sumie dobrze, że skończyło się na potopionym plastiku paska na kominie, a nie na przykład szarpnięciem mnie w łuku gdy ten sam pasek urywa łapiące go koło :shock: ). Ceny dedykowanych rozwiązań Yamahy trochę mnie zabiły. Zdecyduję się na coś mocnego i prostego na aukcjach. Zostanę jednak z sytuacją w której mam jakieś sakwy w ręku i dwie śruby na błotniku - potrzebuję kawałka prostego rusztowania które ma działać, a nie swiecić i powieiwać frędzelkami (nie moje klimaty ;) ) - dacie namiar do kogoś, kto za sensowne pieniądze podjął by sie zadania wykonania racka w okolicach Wawy lub Piaseczna (Mam nadzieje, że to nie jest rocket science dla kogoś oblatanego ze spawarką, mającego moto i sakwy do zmierzenia pod ręką)?

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki


Postprzez Hans01 » 13/6/2015, 21:03

No i sam sobie wydziergałem :)

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki


Postprzez lagiboy » 13/6/2015, 21:51

no i brawo, zrób zdjęcie i pokaż coś wystrugał.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Hans01 » 14/6/2015, 09:26

Nie za bardzo jest się czym chwalić ;) Dla wszystkich estetów - tylko jako rozwiązanie tymczasowo-kryzysowe, dla pozostałych - wszystko zasłonięte sakwą więc paniki nie ma. Całość z listwy alu szerokiej na 18mm, grubej na 6mm i garści śrub M6/M8. Mam nadzieję, że nakrętki nie będą się obluzowywać na dołkach i długich dystansach, zobaczymy w praniu. Wyszło sztywno, nic nie "lata i skaka".

Koszt - 63pln listy alu, 8,5pln śruby, podkładki i nakrętki. Spray miałem stary (ale widze, że będę musiał kupić puszkę prawdziwego, bo ten odłazi mimo odtłuszczenia powierzchni.)

Te plastikowe "upiększajki" na błotniku zostawiłem. Poprzedni właściciel chyba coś kombinował z oparciem dla plecaczka, bo są upitolone w nich końcówki, ale siedząc miedzy błotnikiem a moim rusztowaniem robią za dobry dystans.

Pozdrawiam.
Załączniki
DSC_0299.JPG
DSC_0299.JPG (131.98 KiB) PrzeglÄ…dane 1363 razy
DSC_0296.JPG
DSC_0296.JPG (154.86 KiB) PrzeglÄ…dane 1363 razy
DSC_0295.JPG
DSC_0295.JPG (155.53 KiB) PrzeglÄ…dane 1363 razy
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki

Postprzez lagiboy » 14/6/2015, 12:30

heh kreatywność :) całkiem spoko.
bo do amelinium to musisz farbe ameliniowe. jak się boisz że Ci się śrubki poluzują to można kupić locktite do łapania na gwincie. albo wersja domowa - użyć korektora w płynie (ten biały np tippex czy jakoś tak), też zajebiście klei gwinty. robisz plamkę na gwincie i nie czekasz aż wyschnie tylko dokręcasz.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Hans01 » 14/6/2015, 22:46

A dziękować, takiego patentu na blokowanie nakrętek nie znałem. Pytanie dodatkowe, nakrętki z tym takim gumowym ringiem/kapturkiem oferowane jako "samoblokujące" nie będą lepsze? Nie wiem ile w ich nazwie marketingu, a ile realnych właściwości gdy w grę wchodzą drgania od moto.

Mówię o takim wynalazku:

http://www.daf.com/daftrpcatalogus/trp/ ... 330473.jpg

Pozdrawiam.
--
Hans

każdy kto próbował kiedyś puścić cichacza w towarzystwie, ten wie jak operować sprzęgłem
Avatar użytkownika
Hans01
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 2/10/2014, 12:02
Lokalizacja: z drugiej strony korka do Warszafki

Postprzez lagiboy » 14/6/2015, 23:37

używam w pracy, są zajebiste. ten nylonowy pierścionek całkiem dobrze trzyma.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê