Zobacz wÄ…tek - Ucieczka przed policja, brak prawo jazdy
NAS Analytics TAG

Ucieczka przed policja, brak prawo jazdy

Przepisy, prawo
_________

Ucieczka przed policja, brak prawo jazdy

Postprzez rusekxd » 8/6/2015, 12:09

Witam. Mam problem poniewaz wczoraj jadÄ…c sobie z dziewczyna na kawasaki z750r probowala zatrzymac mnie policja a ja jako ze nie mam prawo jazdy probowalem im uciec ale ze wzgledu na dziewczyne po ok 1 km zatrzymalem sie. Przekroczylem predkosc, narazilem na niebezpieczensto pasazera . Policja mowila ze sprawa idzie do sÄ…du, najpierw ma mi przyjsc wezwanie na komisariat. I moje pytanie jest takie czy mam jakies szanse aby nie zabrali mi kategori B? Nie maja zadnych dowodow poniewaz nie mieli wideorejestratora. Nie dostalem zadnego mandatu tylko poprostu spisali mnie z dowodu i motocykl rowniez. Co dalej robic?
rusekxd
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/6/2015, 12:00
Lokalizacja: krakow


Postprzez bachu12 » 8/6/2015, 13:36

Wziąć dobrego prawnika a nie pytać się na forum. Może jakieś szanse masz skoro nie było rejestratora.

Osobiście mam nadzieję, że Ci to prawko zabiorą i dowalą jakąś solidną karę finansową. Jedyne co Cię trochę rehabilituje w moich oczach to, że postanowiłeś się zatrzymać ze względu na pasażera...

Dorośli ludzie, litości.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46


Postprzez rusekxd » 8/6/2015, 13:52

Od tego chyba jest forum zeby pytac.
rusekxd
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8/6/2015, 12:00
Lokalizacja: krakow

Postprzez severian » 8/6/2015, 18:03

Od takich pytań jest forum prawnicze.Osobiście jestem takiego samego zdania jak bachu12. My mamy tylko złą reputację,a tak naprawdę to praworządni z nas obywatele.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez Tofcio82 » 8/6/2015, 18:06

Jak to nie maja zadnych dowodow???
Dowodem w Twojej sprawie bedzie notatka sluzbowa i zeznania funkcjonariuszy, ktorzy Cie zatrzymali. Jest to tak samo mocny dowod, jak zapis video. Moze nawet mocniejszy. W sadach panuje niepisana zasada, ze pokrywajace sie zeznania dwoch Policjantow na sluzbie sa absolutna swietoscia.
Myslicie, ze jak kilkanascie lat temu nie bylo wideorejestratorow, to nie bylo tez mandatow?

I po co Ci ta papuga?
Ucaluj dziewczyne, idz do sadu i miej to z glowy na jednej rozprawie. Nie zrobia Ci krzywdy. Sam napisales, ze czyn popelniles. Nikt Cie nie chce w nic wrobic, nikt tu nie podklada Ci swini. Mowienie "to nie moja reka" to tylko na filmach ;)

Mozesz tez wynajac papuge i krecic, tylko miej swiadomosc, ze czesto postawa sprawcy ma wplyw na pozniejszy wyrok.
Tofcio82
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 3/12/2012, 15:01
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez sewii » 9/6/2015, 02:00

Zależy jak Cie zakwalifikują. Mogą Ci w najgorszym przypadku orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego typu na okres od 1-10 lat (farciuch, od 1 lipca będzie 1-15) :D. Dożywotnio nie ma opcji. (o ile nie byłeś pijany). Chyba, że ucieczkę można potraktować jako "zbiegł z miejsca zdarzenia", ale watpie. (art. 42 par. 1 kk w zw. z art. 43 par. 1 KK).
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK

Postprzez andy7 » 9/6/2015, 07:25

Nie Maja dowodow, chyba cierpisz na rozdwojenie jazni. Zatrzymali Cie, nie miales dokumentow stwierdzono fakt, a Ty, ze dowodow nie Maja.

Nie wiem jak sedzia zadecyduje, mam nadzieje, ze pociagnie na maxa, bo niemasz co szukac bez uüprawnien w ruchu drogowym. A czy utracisz B tego raczej nikt tu nie wywrozy.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Fugu » 9/6/2015, 08:58

rusekxd, nie masz sie czym przejmowac, trafiles naprawde w dobre rece. To ze nie dostales mandatu na miejscu, oznacza tylko, ze zbierzesz wszystkie mozliwe bonusy.

Co sie stanie: w pierwszej kolejnosci policja poprosi Cie na komende i poprosi o przedstawienie twojej wersji przebiegu zdarzen. Ta wersja i wersja policji trafi do prokuratora, ktory na jej podstawie sporzadzi liste nagrod i z ta lista pojdzie do sadu. Na podstawie tego dostaniesz wezwanie, w ktorym przeczytasz, jakie postawiono Ci zarzuty (beda z numerkami paragrafow) i dopiero potem mozesz poszukac w kodeksie karnym czy nagrody Cie zadawalaja. To jest tez najwczesniejszy moment nad zastanowieniem sie, czy warto brac prawnika.

Nagrod moze byc duzo - pomijajac jazde bez uprawnien, moze byc jeszcze niezatrzymanie sie, narazenie pasazera, stworzenie zagrozenia, zlamanie przepisow drogowych - wszystko zalezy od fantazji prokuratora.

Ps. W trakcie rozmowy z policja najsensowniej jest byc szczerym, nie ukrywac niczego obowaidac krotko i rzeczow jak bylo. Duza niezgodnosc twoich zeznan z zeznaniami policji powoduje zazwyczaj u prokuratora chec pokazania jakie sa maksymalne bonusy, bycie szczerym i pokazanie, ze zalujesz prowadzi zazwyczaj do minimalnych nagrod.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez andy7 » 9/6/2015, 20:28

Fugu napisał(a):... nad zastanowieniem sie, czy warto brac prawnika.


Pytanie tylko co ugra prawnik ?

Bo moze sie okazac, ze nic a koszta dojda.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez andy7 » 9/6/2015, 20:39

Fugu napisał(a):... nad zastanowieniem sie, czy warto brac prawnika.


Pytanie tylko co ugra prawnik ?

Bo moze sie okazac, ze nic a koszta dojda.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Tristello » 9/6/2015, 20:41

Zawsze czekalem na ta chwile :D

Andy nie dubluj postow :D hehe
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Fugu » 9/6/2015, 21:06

andy7 napisał(a):Pytanie tylko co ugra prawnik ?


Zalezy od tego, jakie zarzuty mu postawia, tzn. od tego jaka fantazje ma prokurator. Ale to dopiero wyniknie w momencie, gdy bedzie pozew. Dlatego napisalem:

Fugu napisał(a): To jest tez najwczesniejszy moment nad zastanowieniem sie, czy warto brac prawnika.


Zamiast "wez prawnika".
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez sewii » 9/6/2015, 23:46

Fugu napisał(a): gdy bedzie pozew.


Raczej akt oskarżenia. I co moze prawnik? Mnostwo. Szczegolnie jesli chodzi o rodzaje sankcji po nowelizacji (pewnie ta bedzie stosowana ze wzgledu na zasade lex mitior). Pewnie skonczy sie na orzeczeniu zakazie prowadzenia pojazdow na jakis tam okres i ograniczeniu, albo zawiasach.
NS1 -> RS125 -> Monster 800 -> Hornet 600-> CBR600RR pc37
sewii
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 29/12/2012, 16:50
Lokalizacja: WPY//KRK



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê