Zobacz wątek - Jaki sport 600 na A2 do zdławienia do 5.5k
NAS Analytics TAG

Jaki sport 600 na A2 do zdławienia do 5.5k

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Jaki sport 600 na A2 do zdławienia do 5.5k

Postprzez Smerfetek » 6/6/2015, 20:35

Witam, obecnie od 2 miesięcy rozglądam się za moto na A2 niestety budżet to bieda, bo udało mi się ukulać 5500zł :( Przejeździłem 3 sezony na DR 125, a później 2 na NSR 125. Na 600 nie będę siedział po raz pierwszy, i wydaje mi się, że sobie poradzę ale mniejsza o to. Czy w ogóle da się w tych pieniądzach kupić jakąś sportową 600 taką którą dało się będzie zdławić na A2 ? Bo z tego co się orientuję to zdławić można motocykl o maksymalnej mocy nie przekraczającej 70kw (co prawda mój znajomy ma gixera k6 600 na A2 zablokowany na 50 który ma fabrycznie ok 130 koni, ale nie zagłębiałem się w temat więc nie wiem jak to do końca jest) Cenowo orientuje się tylko, że przy odrobinie szczęścia dorwałbym Zx6r (tylko te ramy :/) i może CBR F3 :lol: Doradzi ktoś co zrobić z tym fantem ?
Smerfetek
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12/2/2015, 10:25


Postprzez aeswing » 7/6/2015, 02:01

Nie istnieją sześćsetki sporty które po zblokowaniu nadają się na kategorię A2. Wyjątkiem jest fabrycznie produkowana GSXR 600, wersja 48 KM, która po odblokowaniu nie przekracza 96 KM. W tej cenie to szczerze mowiąc może być ciężko znaleźć coś przypominającego sporta, jedyne co mi się nasuwa to GS 500 w wersji F (z owiewkami). Na przykład coś takiego: http://otomoto.pl/oferta/suzuki-gs-gs50 ... y3qGR.html Mi się ten motocykl strasznie nie podoba, ale co poradzisz :D Możesz też wstrzymać się jeszcze, dozbierać trochę i od 8 tysięcy w górę masz bardzo fajne Kawasaki ER-6f, po odblokowaniu 74 KM, wygląda też jak sport i ma wcale nie aż tak gorsze przyspieszenie.
aeswing
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17/9/2013, 00:26


Postprzez SkoQ » 7/6/2015, 08:36

Nie no sportowe 600 się nie łapią i jest to ogólnie znany fakt, jak ktoś uważa, że ma 110-130 konny motocykl poblokowany i może tym jeździć na A2 to żeby się nie zdziwił w przypadku stłuczki :) Ustawa mówi jasno, ludzie nie potrafią ze zrozumieniem przeczytać dwóch zdań.

Już pomijając kwestie prawne, za 5500 zł moim zdaniem nie da się kupić zdrowego sportowego motocykla.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Tristello » 7/6/2015, 09:37

Tak jak powiedziano, za 5.5 bedzie ciezko znalesc zdrowego sporta. F3 z poczatkow produkcji chyba dalo sie przyblokowac na a2 poza tym raczej nic sensownego. Za 5.5 mozesz miec gsa z owiewkami, z svka tez byloby ciezko
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Smerfetek » 7/6/2015, 12:18

A gdybym podniósł budżet do 7 tysięcy. Co powiecie o Bandicie 600 ? Bo widziałem kilka wystawionych gotowych do jazdy na A2. Albo czy zmieściłbym się w tej kasie z jakimś enduro np. DR 350 razem z jakimiś 17" pod supermoto ?
Smerfetek
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12/2/2015, 10:25

Postprzez SkoQ » 7/6/2015, 13:39

łoł masz rozrzut :) supermoto, sport, naked, czekam na pytanie o typowego turystyka, i choppera :)


Bandziora za 7 wyrwiesz fajnego :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Smerfetek » 7/6/2015, 19:45

Nie no :D Cały czas stałem pomiędzy jakimś sportem, sm i ewntualnie czymś pokroju bandita/monstera bez przesady :D A post taki bo chciałem się zorientować jak sprawa wyglądała by ze sportem, ale widzę, że będzie ciężko :/
Smerfetek
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12/2/2015, 10:25

Postprzez SkoQ » 7/6/2015, 21:20

Możesz kupić mniejszego sporta np. kawę 250 i tak dalej. Sportowe motocykle zaczynają się na szpejach w rodzaju RS125, Cagiva Mito.
No tylko tak jak mówię, z tak ograniczonym budżetem nie wybrzydzał bym zbytnio jeśli mam być szczery.
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Smerfetek » 7/6/2015, 23:15

nie wybrzydzam : D Tylko biorę co się da. na 125 się już najeździłem, tak więc odpadają.

Tylko mam jeszcze pytanie, skoro można zdławić max o dwukrotnie większej moc. To jakim cudem powstają takie rzeczy ? http://bit.ly/1AV5tht (otwórz link)
Smerfetek
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12/2/2015, 10:25

Postprzez Tristello » 8/6/2015, 14:45

Powstają takie rzeczy gdyż niektórzy to idioci którzy nie umieją przeczytać ze zrozumieniem 2 zdań.
Ustawa jest ogólnie dostępna, każdy może ją przeczytać, sęk w tym że nie każdy ją rozumie ;)

Takie motocykle mają w papierach te 25-35kW bo ktoś zablokował go dla siebie z różnych powodów (bał się pełnej mocy, nie miał doświadczenia etc), później blokada out a moto w papierach nadal ma tyle. Ale w świetle prawa
NIE MOŻNA JEŹDZIĆ TAKIMI MOTOCYKLAMI POSIADAJĄC KAT A2.

Btw faktycznie masz rozbieżność, najpierw sport teraz Bandzior :D

Ale za 7k już coś sensownego znajdziesz. Czy to bandziora, czy to może starszego fazera a może uda się wyrwać (po negocjacji) Sv'kę z owiewkami
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez fincher » 8/6/2015, 15:49

http://olx.pl/oferta/yamaha-ttr-600-sup ... 6h8Xw.html
Nie wiem jak ze stosunkiem moc/masa ale powinno działać na A2
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez SkoQ » 9/6/2015, 05:42

Takie rzeczy jak ta R6 działają bardzo prosto. Motocykl jest rozbity przywieziony z niemiec, w papierach wbite tyle ile trzeba bo w germanii można jeździć nawet hayką która jest zdławiona. Taki motocykl jest rejestrowany (albo nie) wymieniane/klejone są owiewki, prostowane lagi i inne tego typu rzeczy. I tak podpucowany szpej który miał z kolektorów przykładny motocyklista idzie na aukcję, podpisany jako ,,szok okazja, idealny na A2" chłopaki mający 18 lat podjarani, że mogą wsiadać na coś na czym i tak kompletnie nie umieją jeździć kupują takie sporty. Po czym przy dzwonie okazuje się, że jednak nie mogli na tym jeździć, i marzenia o wypłacie odszkodowania pękają jak mydlana bańka :)

Swoją drogą, jakim trzeba być idiotą, żeby robić kategorię prawa jazdy i nie umieć przeczytać ze zrozumieniem dwóch zdań do czego Cię tak kategoria uprawnia ?
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez Tristello » 9/6/2015, 07:40

Tez mnie to zastanawia, ale najlepsi sa Ci co bez prawka sa i kupuja na pierwsze moto sportowego litra :D
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez SkoQ » 9/6/2015, 19:57

ja się trochę na różnych rzeczach wyjeździłem, a na litra nadal wydaje mi się że za wcześnie :) Za to jaka satysfakcja takiego objechać :D
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)

Postprzez lagiboy » 9/6/2015, 20:38

Ej tak mi się pomyślało... tak mówią że młody kupił sobie ścigacza i od razu się rozwalił, ciekawe ile z tego rozwalenia wynika z braku umiejętności a ile ze względu na to że kupił ulepa który zostawia dwa ślady?
pojechałem sobie na rundkę przez miasto i na światłach dojechałem chłopaczka na bandytku, jak mnie tylko zlookał to się od razu spiął i cisnął się od świateł do świateł aby pierwszy a ja się doturlywałem gdy on stał na czerwonym. na ostatnich światłach nie dość że się zagapił i przegapił żółte (kit poczekałem na niego), potem wystartował chyba z 8k rpm i poleciał na prostej jak strzała, jechałem za nim aż mi wskoczyło 8k rmp i zacząłem go doganiać, dolecieliśmy do łuku, już na dojeździe byłem dużo szybszy a potem tylko patrzyłem w lusterku jak bandytek maleje, czemu te dzieci są takie głupie? i czemu dabile odpuszczają gaz na łukach? zawiodłem się...

kumpel mi powiedział że motocyklista jest zatrzymywany średnio raz na 3 lata. i że taniej jest zapłacić mandat niż robić prawko. Ja bym szukał SV650 A2 albo jajko albo czajnik.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Tristello » 9/6/2015, 20:53

Srednio ja i moj pies mamy po 3 nogi ;)
Co jak co ale wsiadanie na litra bez przygotowania jest oznaka glupoty.
Fakt faktem ze te ulepy tez maja duzo do tego, ale jest duza garstka ludzi ktorzy maja $ kupuja dobre moto ale zbyt wymagajace ;)

BTW odchodzimy od tematu ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Smerfetek » 9/6/2015, 23:58

Tristello, co do litrów na pierwsze moto XD dzisiaj na stacji myknął mnie policjant, zapytał o dokumenty itd. Byłem na kumpla husqvarnie te 610 sm z roku 2000 bo mi się dał kopnąć zdławiona akurat na a2 swoją drogą. I ze mną rozmawia, a co to za pojemność, a ile jedzie, a co to tamto itd. I na koniec dodał.... "Ja to sobie na pierwszy motocykl kupiłem FZR 1000 w zeszłym tygodniu, nie wiem jaką trzeba być pizdą, ja to tam nie rozumie takiego bajania... Jak ktoś ma olej w głowie, jak jo to się nie zabije" Cytuje, bo dosłownie tak powiedział... Taaa a umiejętności, to się wyssało z mlekiem matki, szkoda słów na takich ludzi. Podziękowaliśmy sobie za pogawędkę i pojechałem. True story

Swoją drogą co powiecie o takiej husqvarnie te 610, bo widzę, że sporo tego stoi na olx do tych 7k. ślicznotki nawet niektóre ;p
Smerfetek
Świeżak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 12/2/2015, 10:25



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê