Zobacz wÄ…tek - Egzamin teoretyczny A2 przygotowanie
NAS Analytics TAG

Egzamin teoretyczny A2 przygotowanie

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Egzamin teoretyczny A2 przygotowanie

Postprzez kotlet95 » 28/5/2015, 20:19

Siema. W środę mam egzamin teoretyczny na kategorię A2. Przepisy ogólnie są mi znane, ale są różnice w przepisach dotyczących samochodów i motocykli. Macie może jakieś rady gdzie tego szukać? Byłoby słabo gdybym nie zdał testów bo później długo się czeka na następny egzamin w moim rejonie, a chciałbym też do końca czerwca wyjeździć przynajmniej godziny, a najlepiej zdać też egzamin w WORD :)
Szukałem podobnych tematów w google, ale nie ma nic albo słabo szukałem.
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26


Postprzez Tristello » 29/5/2015, 18:05

W szkole nauki jazdy na pewno dostałeś książkę przeznaczoną na kat A. Jesli nie to masz do doopy szkołę. Poza tym szukanie w google nie jest aż tak bardzo bolesne nawet dla osobnika z dystrofią rogówki oraz dyskopatią.
Powodzenia na egzaminie ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR


Postprzez kotlet95 » 29/5/2015, 19:01

Ja do szkoły idę tylko na praktykę, teoria nie jest trudna, a myślałem, że ktoś już tego szukał albo jest strona która takie coś opisuje.
No nic, dzięki.
A gość ze szkoły jedynie zaproponował mi stronę, ale nie ma tam kategorii A/A2/A1
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26

Postprzez Tristello » 30/5/2015, 12:29

bezsensowne podejście. Skoro teoria jest łatwa to po co piszesz post na forum ? Ja olałbym taką szkołe gdzie odsyłają do stron www na których nie ma odpowiednich informacji. Na pewno w mieście jest ich więcej.
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Jarod » 30/5/2015, 13:24

Z teorii jednak trzeba się poduczyć tych motocyklowych tematów, głupich dziwnych pytań i odpowiedzi typu ile db może mieć motocykl, albo długość zestawu motocykla z przyczepką
Jarod
Świeżak
 
Posty: 105
Dołączył(a): 10/5/2015, 09:51
Lokalizacja: Åšwidnica

Postprzez kotlet95 » 30/5/2015, 14:00

No i właśnie tylko o takie rzeczy mi chodziło Jarod ;)

Tristello jak piszesz po to by się czepiać to nie pisz lepiej nic bo tylko złą atmosferę wprowadzasz, pozdro dla kumatych :)
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26

Postprzez andy7 » 30/5/2015, 16:19

Prawda jest taka, ze user'zy Forum nie musza znac aktualnych pytan egzaminacyjnych.

Od tego / takich pytan masz swoj OSK i tam powinienes pytac. Oprocze tego jest cos takiego jak PoRD i tam masz wlasciwie wszystko.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Croowab » 30/5/2015, 18:52

kotlet95 napisał(a):Ja do szkoły idę tylko na praktykę, teoria nie jest trudna, a myślałem, że ktoś już tego szukał albo jest strona która takie coś opisuje.
No nic, dzięki.
A gość ze szkoły jedynie zaproponował mi stronę, ale nie ma tam kategorii A/A2/A1


A później jeżdżą tacy kierowcy co nie znają prawa ruchu drogowego...

Jarod napisał(a):Z teorii jednak trzeba się poduczyć tych motocyklowych tematów, głupich dziwnych pytań i odpowiedzi typu ile db może mieć motocykl, albo długość zestawu motocykla z przyczepką

Głupich i nierealnych pytań trochę jest ale wielu wykłąda się na pytaniach z pierszeństwem przejazdu itp...
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez kotlet95 » 30/5/2015, 19:35

No to akurat źle trafiłeś kolega Croowab bo prawko kategorii B posiadam od ponad dwóch lat i przepisy ruchu drogowego są mi znane, a przynajmniej te przez których nieznajomość mógłbym stworzyć zagrożenie, a temat powstał po to by właśnie te "głupie" pytania w WORDzie mnie nie zaskoczyły (w stylu wymiarów tablicy rej. czy długości drążka zmiany biegów).
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26

Postprzez lagiboy » 30/5/2015, 20:15

tym bardziej ja bym zapytał o to w OSK, oni zawsze są na bieżąco w temacie przepisów i głupich pytań, za moich czasów była książka do kupienia za niewielkie pieniądze i tam były wszystkie głupie rzeczy do wyuczenia. na wykłady się chodziło, chociaż były nieobowiązkowe, ale właśnie na wykładach wykładali te durnoty i haczyki bo resztę mogłeś znaleźć w kodeksie drogowym i w książce. plus jeśli miałeś wątpliwości instruktor mógł Ci rozjaśnić w głowie. Teoria trudna nie jest, trudne są głupie pytania i niejednoznaczne sytuacje. Może któryś z instruktorów w OSK ma książkę potraktowaną zakreślaczem i pożyczy Ci na jeden dzień za browara (w zupełności wystarczy żeby przeczytać i zrobić sobie nototkę) tych motocyklowych rzeczy nie ma tak dużo.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Tristello » 31/5/2015, 12:24

Proszę bardzo, nie czepia się tylko zwracam uwagę na sensowność danego tematu.
http://www.empik.com/motocyklista-dosko ... ,ksiazka-p
taką książkę miałem ja (nowsze wydanie, ale tylko obrazki sie zmieniły) Jest tam wszystko co potrzebne do egzaminu.

BTW to ze ktoś jeździ samochodem nie oznacza, że zna przepisy. Kierowcy jeżdżą na pamięć. Wystarczy jedna mała zmiana w organizacji ruchu (z autopsji: w mieście w którym zdawałem zmieniono boczną krzyżówkę na skrzyżowanie równorzędne. Efekt ? Kierowcy nie patrzą na znaki albo ich nie znają i nawet mając pierwszeństwo [zasada prawej ręki], czekają tak jak było to dawniej)

Ps. W OSK powinni Cię poinformować ze nie ma już takich pytań jak wymiary tablicy rejestracyjnej. Wysokość czy długość jakiegokolwiek elementu nadwozia pojazdu. Pytania zostały ograniczone do podstawowych związanych z eksploatacją motocykla, fizyką jazdy, zachowaniem w grupie motocyklistów, uzależnieniem jazdy od warunków pogodowych, eksploatacją motocykla itd.
+ oczywiście standardowe 20 pytań "tak" lub "nie" z ogólnych przepisów ruchu drogowego.
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez kotlet95 » 31/5/2015, 13:30

Jest jeszcze coś takiego jak zasada ograniczonego zaufania i nawet jeśli wiedzą o zmianie pierwszeństwa na skrzyżowaniu to czekają bo nie wiedzą czy to pierwszeństwo zostanie im udzielone.

No i jak chcesz to potrafisz normalnie odpowiedzieć, dziękuję za cenne rady. Uczę się ze strony internetowej z testami, ale jak czytam to wszystko to jest tak pisane jak dla osoby która znaku drogowego na oczy nie widziała... No cóż, to czy znam przepisy okaże się w środę :)
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26

Postprzez Tristello » 31/5/2015, 18:12

80% zdających nie wie co znaczą poszczególne znaki.

Myślisz ze czekają z zasady ograniczonego zaufania ? Nie sądzę. Szczególnie że nie wyjeżdzają widząc e"L"ki. A to właśnie w elkach są instruktorzy którzy dobrze znają przepisy w danym mieście.

Powszechnie wiadomo że jeździ się na pamięć. Ja tez w najbliższej okolicy nie patrze na znaki :D
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez andy7 » 31/5/2015, 18:38

Tristello napisał(a):80% zdających nie wie co znaczą poszczególne znaki.


Fakt, w wiekszosci przypadkow gdy Kursant robi sama teorie a nie jezdzi w tym czasie to po 6 miesiacach po zdynym egzaminie teoretycznym w glowie mlodziana pozostaje moze 10 %

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lagiboy » 31/5/2015, 19:46

ja też jeżdżę po mieście na pamięć, chyba że jest zmiana organizacji, po co mam codziennie patrzeć na ten sam znak skoro wiem, że wyjeżdżam na 30, po drodze mam 40 a potem 60 i dalej dwupasmówka 70. skupiam się na tym co mam na drodze.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez kotlet95 » 3/6/2015, 21:20

No to pochwalę się, że teorię zaliczyłem dzisiaj :P
Jestem już umówiony na praktykę, powoli czas zacząć kompletować strój, zacznę chyba od kasku, kurtki i rękawic, a resztę z czasem. Motocykl - chciałbym aby była to Honda NX 650 Dominator :)
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26

Postprzez Boodryl » 12/6/2015, 16:19

Odnośnie jazd w szkole na moto, to przypomnijcie,jak to jest z ubiorem?
Szkoła jazdy jakiś wymaga od kursanta, daje swój, czy jak to wygląda obecnie?
<a href="http://www.szukiel.eu">Tuning Zawieszenia Motocross</a>
Boodryl
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27/4/2015, 16:01
Lokalizacja: Skierniewice

Postprzez kotlet95 » 12/6/2015, 19:39

Kask moga Ci dac, czasem rekawiczki. Reszta zgodnie z przepisami, ale nie musi byc typowo motocyklowe ;)
kotlet95
Świeżak
 
Posty: 45
Dołączył(a): 20/5/2014, 21:26

Postprzez Gruntowy » 19/6/2015, 17:21

Inna sprawa, czy kursant będzie miał ochotę nałożyć te rzeczy po kilkunastu innych osobach ;p
Gruntowy
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4/5/2015, 15:11

Postprzez Adam Wang » 30/6/2015, 15:34

Chcieć nie chcieć, nie będzie miał wyboru
Adam Wang
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 20/4/2015, 13:57
Lokalizacja: Wielkopolskie



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na górê