Zobacz wątek - UCZCIWY SPRZEDAWCA - SPRZEDAŁ MI ZŁOM :o)
NAS Analytics TAG

UCZCIWY SPRZEDAWCA - SPRZEDAŁ MI ZŁOM :o)

Przepisy, prawo
_________

UCZCIWY SPRZEDAWCA - SPRZEDAŁ MI ZŁOM :o)

Postprzez laxigen » 2/8/2007, 08:07

Bracia i Siostry :o)

Kto z Was zapłaci frajerskie i kupił motocykl który na pierwszy rzut oka wyglądał super a tak naprawdę kryło się w nim całe mnóstwo przykrych siespodzianek.

Ilu z Was trafiło na sprzedacę, który i owszem chętnie pojedzie na przegląd ale tylko do wybranego przez siebie serwisu :)

Jak zabezpieczyć się przed kupnem złomu?

Czy oprócz kupna nowego moto istnieje jakiś złoty środek.

Czy nie uważacie, że powinna nas chronić odpowiednia ustawa?

POZDRO I PRZYCZEPNOŚCI
laxigen
CB600F
laxigen
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30/7/2007, 13:02


Postprzez rosa » 2/8/2007, 08:17

Masz 2 tyg. zeby oddac zakupiony pojazd bez tlumaczenia sie. Wiec jesli w tym czasie wykryles usterki bierzesz moto i oddajesz. Sprzedawca pewnie nie przyjmie ciebie z otwartymi rekami, ale ma taki obowiazek.
www.rosamotorcycle.pl | | FZ600/XRV650/WR450
Avatar użytkownika
rosa
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1190
Dołączył(a): 7/2/2007, 10:59
Lokalizacja: Sopot


Postprzez cdsMarcin » 2/8/2007, 09:02

januszrosa napisał(a):Masz 2 tyg. zeby oddac zakupiony pojazd bez tlumaczenia sie. Wiec jesli w tym czasie wykryles usterki bierzesz moto i oddajesz. Sprzedawca pewnie nie przyjmie ciebie z otwartymi rekami, ale ma taki obowiazek.


A o tym nie słyszałem :) To jest dobre, bo w sumie coś takiego powinno nas chronić.
W artykułach Ścigacz.pl było coś podobnego "Jak kupować by nie trafić na minę". Poszukaj sobie.
<a href="http://www.bezpieczny-motocyklista.info/">Obrazek</a>

<a href="http://www.emoto.com.pl/id91106.html">Na sprzedaż Aprilia RS 80/50 2001r.</a>
Avatar użytkownika
cdsMarcin
Bywalec
 
Posty: 526
Dołączył(a): 17/3/2007, 12:25
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

Postprzez mar111cin » 2/8/2007, 09:16

cdsMarcin napisał(a):
januszrosa napisał(a):Masz 2 tyg. zeby oddac zakupiony pojazd bez tlumaczenia sie. Wiec jesli w tym czasie wykryles usterki bierzesz moto i oddajesz. Sprzedawca pewnie nie przyjmie ciebie z otwartymi rekami, ale ma taki obowiazek.


A o tym nie słyszałem :) To jest dobre, bo w sumie coś takiego powinno nas chronić.
W artykułach Ścigacz.pl było coś podobnego "Jak kupować by nie trafić na minę". Poszukaj sobie.


chronić... sprzedaj komuś swoją aprillie, ten ją usprawni technicznie z pomocą kumpli ze wsi którzy z trudem skończyli podstawówke. A potem to wszystko Ci zwróci z masą nowych usterek. Załamiesz się że można było tyle rzeczy popsuć, wystarczy zerwać 2-3 gwinty w silniku, gaźniku i masz juz spory problem i wydatki.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez R1 » 2/8/2007, 09:30

i tak źle i tak nie dobrze....Możesz wziąść kogoś kto przed sprzedaża, przyjedzie na oględziny sprzęta, udokumentuje jego faktyczny stan i porobi szczegółowe fotki moto. Potem koleś kupuje od Ciebie moto i jak bedzie chciał go zwrócić, to znowu bierzesz tego typa co wyceniał sprzęta i porównuje swoje notaki i fotki z tym co Ci koleś zwraca. Jeśli jest choziaż jeden ubutek, lub uszkodzenie, to Cię może w duupe pocałować !

Pozdr
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez Manhatan » 2/8/2007, 13:57

A właściwie, to jak to jest z tymi salonami dilerskimi? Tam mam pewne moto, czy też może się okazać, że po pewnym czasie rozłoży się na części pierwsze, bo coś było nie tak.
"Hope is when we feel the pain that makes us try again"
Avatar użytkownika
Manhatan
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2173
Dołączył(a): 29/5/2006, 12:56
Lokalizacja: Death ZONE

Re: UCZCIWY SPRZEDAWCA - SPRZEDAŁ MI ZŁOM :o)

Postprzez elco » 2/8/2007, 13:58

laxigen napisał(a):Bracia i Siostry :o)

Ilu z Was trafiło na sprzedacę, który i owszem chętnie pojedzie na przegląd ale tylko do wybranego przez siebie serwisu :)



jak napisal R1 - przeciez zawsze mozna postawic flaszke jakiemius znajomego mechanikowi, zeby dokladnie a nawet bardziej dokladniej sprawdzil motocykl. Poza tym jezeli ty jestes kupcem to sam mozesz zdecydowac do, ktorego serwsiu ma zostac oddany sprzet, a kiedy sprzedawca bedzie cos kombinowal to od razu nalezy mu podziekowac i pozniej jeszcze wystawic opinie.
Honda VFR 800 FI
Avatar użytkownika
elco
Moderator
 
Posty: 3014
Dołączył(a): 10/3/2007, 01:18
Lokalizacja: Wałbrzych/Wrocław

Postprzez Kruk1503 » 3/8/2007, 14:55

mar111cin ------ Wiesz to było obraźliwe dla wiejskich dzieci :/ Ja też mieszkam na wsi i to było niesmaczne . Każde dziecko może popsuć motor a szczególnie dziecko z misata które naoglądało się wielu filmów lecz nie oglądało do końca :/ . Sorry ale dzieci ze wsi pracują a nie zajmują się pierdołami :D :D . Nie wiesz to nie mów !!!!!!!!!! . Bo niektórzy ze wsi znają się lepiej na mechanice motocyklowej niż nie jeden frajer z miasta

a propo podstawówki . Zasponsoruj tym co nie przeszli naukę , bo ich może nie było stać na dalszą edukację :/ Głupie gadanie , nic nie wie o rzeczywistości . Ciesz się że Ci się to udało nie wnikam jak ją ukończyłeś :/ :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Kruk1503
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 3/7/2007, 16:00

Postprzez R1 » 6/8/2007, 18:33

:shock:
Sprowadzę | Części,Akcesoria,dzież,TUNING | import_usa@o2.pl
Avatar użytkownika
R1
Bywalec
 
Posty: 940
Dołączył(a): 10/2/2007, 20:34
Lokalizacja: ja to wiem ?-z autopsji

Postprzez mar111cin » 7/8/2007, 07:51

siłą mnie wyrzucili bo już mnie nie chcieli :lol:

nie pojełeś sedna wypowiedzi. Pozatym skąd są takie określenia jak wiejski tuning? Gdzie powstają też najczęściej różnego rodzaju patenty?
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez msmajerczak » 7/8/2007, 16:35

mar111cin napisał(a):Pozatym skąd są takie określenia jak wiejski tuning? Gdzie powstają też najczęściej różnego rodzaju patenty?


Określenia te biorą się o mieściuchów którym jest za dobrze.... Taka jest prawda, bo niektórzy z was (mieszkających w mieście) też gówno znają się na moto i w ogóle na wszystkim innym.... Nie mówię tutaj o wszystkich, ale jest wielu takich którzy myślą że są z miasta to są lepsi... denerwuje mnie takie gadanie... Co macie do wsi??? Skoro wasze miasta są takie super, to po kiego grzyba jeździcie w wakacje na wieś? Nie uważajcie się za lepszych, bo nie jesteście!!!!
msmajerczak
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28/7/2007, 19:08

Postprzez mar111cin » 7/8/2007, 21:53

no dobra, teraz wytłumacze o co chodziło, określenie "kumple ze wsi" to taka metafora, coś jak ludzie z bliskiego otoczenia, z jednej ulicy.
Tak że nie urażajcie się tak bardzo, bo to było bardzo ogólnie rzucone, a teraz czepiacie się szczegółów.

pozatym ja też pochodze z małej miejscowości.
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)

Postprzez msmajerczak » 8/8/2007, 09:22

Wiem o co Ci biegało, ale trochę w pewnym momencie przesadziłeś...
msmajerczak
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28/7/2007, 19:08



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr