Zobacz wątek - Zatarty wał lifan s-ray 2t
NAS Analytics TAG

Zatarty wał lifan s-ray 2t

i inne małe pojemności
_________

Zatarty wał lifan s-ray 2t

Postprzez Kojczyk » 26/5/2015, 19:56

Siema złożyliśmy z kumplem tłok i cylinder bo poprzedni zatarl bo nie wlał oleju dziś złożyliśmy na nowych częściach (1 raz to robiliśmy) i po złożeniu chcemy odpalic a tam kopka nie chodzi można na niej stanąć.. no to źle złożyliśmy rozkladamy.. ale było ok i okazało się że w jednym momencie coś przycina wał korbowy ale tylko czasem że nie da się ruszyć z wielkimi trudami rusza

jaka jest tego przyczyna ? krzywy wał? kumpla tata stwierdził że to zatarty wał (zdziwilem się ale mówię że może)

jest to skuter lifan s-ray 2t
Zapytaj mnie a ci odpowiem.
Avatar użytkownika
Kojczyk
Świeżak
 
Posty: 273
Dołączył(a): 15/12/2014, 13:57
Lokalizacja: Zakliczyn


Postprzez MarSen » 26/5/2015, 23:00

Mogą to być łożyska na wale lub sam wał. Musisz rozebrać cały silnik i sprawdzić ich luzy oraz wizualnie czy nie są padnięte. Jak rozbierałeś cylinder to wał swobodnie się poruszał (bo nie da się tak tego rozebrać i złożyć, żeby nie poruszyć wałem, chyba że byś specjalnie na to uważał). Mogło też coś tam wpaść przy tym rozbieraniu cylindra i zablokowało wał.
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Avatar użytkownika
MarSen
Moderator
 
Posty: 1051
Dołączył(a): 27/7/2013, 14:23
Lokalizacja: Rybnik


Postprzez Kojczyk » 27/5/2015, 06:27

Raczej nic tam nie wpadło bo to czasami się ,,zatnie" ale jak zatnie to już ciężko ruszyć. Dzięki raczej tego nie wciagniemy bo to czarna magia bo trzeba to jakoś rozpolawiać ..
Zapytaj mnie a ci odpowiem.
Avatar użytkownika
Kojczyk
Świeżak
 
Posty: 273
Dołączył(a): 15/12/2014, 13:57
Lokalizacja: Zakliczyn



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê