Zobacz wątek - Zalewanie gaźnika
NAS Analytics TAG

Zalewanie gaźnika

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Zalewanie gaźnika

Postprzez colinfire » 25/5/2015, 22:27

Witam mam problem z zalewaniem gaźnika. Otóż zaraz po kupnie zaczął mi się zalewać gaźnik czyli odpalanie było katorgą a wolnych obrotów nie było na wysokich jakoś tam dawał radę przepalić. Wymontowałem gaźnik poczyściłem zaworek iglicowy i wygląda że jest w miarę okej. Kranik też raczej jest okej ponieważ samoistnie nic z niego nie cieknie. Mam taki kranik: http://www.motorserwis.com.pl/images/kr ... AI3500.jpg

Dodam jeszcze że za każdym razem gdy zaciągne ssanie to motocykl gaśnie nawet wtedy kiedy nie przelewało. Złożyłem wszystko cebra paliła na dotyk czyli wiedziałem że już wszystko okej. Po 2 dniach znowu to samo, tym razem po zaciągnieciu ssania zgasł i nie chciał odpalić ale wcześniej też próbowałem zaciągać i było wszystko okej i odpalał.
Zamówiłem nowy zaworek ale nie wiem czy to jego wina bo jak patrzyłem to chodził luźno.
Co jeszcze mogę posprawdzać oraz akie moga być inne przyczyny zalewania.

Oczywiście zaworek wymienie ale muszę na niego poczekać może to ssanie się jakoś blokuje i przez to mi go zalewa czy nie wiem. Patrzyłem na ssanie to po uniesieniu poprostu otwiera dodatkowe kanały a po zakmnieciu zamyka. Jak nie zalewa to chodzi idealnie, może kranik trzeba ustawić w innej pozycji?

Co do regulacji gaźnika to jest ustawione 1 i 3/4 tak jak mówi instrukcja oraz wolne obroty 1,5 i jak nie zalewa to chodzi idealnie.
colinfire
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/5/2015, 20:29


Postprzez colinfire » 26/5/2015, 19:22

Nikt nie ogarnia?
colinfire
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24/5/2015, 20:29




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê