Zobacz wÄ…tek - Bandit 600 2000r. Benzyna w oleju?
NAS Analytics TAG

Bandit 600 2000r. Benzyna w oleju?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Bandit 600 2000r. Benzyna w oleju?

Postprzez Komer » 24/5/2015, 12:57

Witam, niedawno kupiłem B6 z 2000r, po tygodniu użytkowania zorientowałem się, że kranik był cały czas na PRI;/ Coś czytałem, ze jak zawory iglicowe w gaźnikach są ok to benzyna nie dostanie się do oleju, jednak mnie to strasznie niepokoi. Oleju na 90% nie przybyło, a jak przybyło to na tyle mało, że ciężko to zauważyć. Moto benzyną nie śmierdzi, nie ma żadnych wycieków. Co do zapachu benzyny w oleju to nie mogę powiedzieć, bo ja tego nie umiem wyczuć, ostatnio w samochodzie czułem benzynę, a okazało się, że olej był ok, także nie ufam swojemu węchowi. Moto było tydzień jeżdżone na PRI i jak stało to też cały czas PRI, z tego co czytałem to niektórym po jednej nocy na PRI benzyna ciekła z filtra powietrza a oleju mieli mocno ponad full. Pytanie czy olej wymieniać, czy jak po tygodniu go raczej nie przybyło i żadnych innych objawów też nie widać, to spokojnie mogę go zostawić. W sumie słyszę jakiś lekki stukot w silniku, ale nie mogę powiedzieć, że wcześniej tego nie było, mogłem nie zauważyć bo to mój pierwszy motocykl. Jak porównywałem te stukanie do filmików z yt to wychodzi na to, że najbardziej to przypomina coś z zaworami, a jeszcze ich nie regulowałem i możliwe, że wcześniej też nie były. Ale pytanie dotyczyło oleju, czy lepiej go wymienić razem z filtrem, czy skoro po tygodniu za bardzo nic się nie stało, to znaczy że zawory iglicowe są ok a co za tym idzie olej też?
Komer
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24/5/2015, 12:31


Postprzez henio12323 » 24/5/2015, 13:03

jak oleju nie przybyło to sie niczym nie martw. zaworki są po to żeby trzymały benzyne widocznie masz w idealnym stanie i nie puszcza nic
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości




na górê