Zobacz wątek - Kawasaki Ninja 300 vs ER-6f - co wybrać?
NAS Analytics TAG

Kawasaki Ninja 300 vs ER-6f - co wybrać?

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Kawasaki Ninja 300 vs ER-6f - co wybrać?

Postprzez aeswing » 21/5/2015, 01:39

Czesc, możecie mi pomóc z wyborem pomiędzy tymi dwoma motocyklami? Rozważam oczywiście ER-6f zablokowane do 48 koni. Rozglądam się od dłuższego czasu, przeczytałem masę opinii o jednym i o drugim ale dalej ciężko mi podjąć decyzję. W tym roku wyjeżdzam do Warszawy na studia, więc chciałbym coś poręcznego, ale jednocześnie nadającego się w dalsze trasy po Polsce i w przyszłości za granicę.

Argumenty przemawiajÄ…ce za Ninja 300:

- niewielka masa - ważę ledwo 60 parę kg (w wakacje może przytyję :D )
- niższa cena (celuję w nowy motocykl z salonu)
- brak problemów z bieganiem po urzędach i innych hamowniach/diagnostach żeby przerejestrować na niższą moc
- no dobra... trochę wygląd, niemniej ER-6f też mi się podoba

I argumenty za ER-6f (ER-6n odpada ze względu na brak szybki i owiewek):

- wygodniejsza pozycja za kierownicą (w końcu mu bliżej do turystyka, a Ninjy 300 do sporta)
- odpowiedniejszy na dalsze wyprawy (jak wyżej, dodatkowo chyba wyższa szybka i możliwość zamontowania większych kufrów, poprawcie mnie jeśli się mylę)
- prawdopodobnie najważniejszy argument - moto 'przyszłościowe', za 2 lata go sobie odblokuję i pojeżdzę kolejne kilka lat motocyklem który dobrze znam, bez konieczności zmiany tak jak by to miało miejsce w przypadku Ninjy 300

Także mam nadzieję że ktoś pomoże mi w wyborze. Słyszałem że pozycja na tej Ninjy 300 nie jest wcale taka straszna i da się jeździć w dłuższe trasy. A może jeszcze coś innego? W stajni Yamahy nie znalazłem nic ciekawego (jedynie XJ6 mogłaby się łapać), ewentualnie któreś moto z serii 500 od Hondy (CB, CBX), no ale tu jest ten sam problem co przy Ninjy, prawdopodobnie kupie coś większego za parę lat. Z góry dzięki za porady ;)
aeswing
Świeżak
 
Posty: 48
Dołączył(a): 17/9/2013, 00:26


Postprzez andy7 » 21/5/2015, 09:01

Zafunduj sobie XJ6

Może trochę droższy ale za to lepsiejszy :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55


Postprzez lagiboy » 23/5/2015, 07:03

z motocyklami na początku jest tak że często będziesz je zmieniał do momentu aż trafisz na "właśnie ten" wziąłbym coś już jeżdżonego na rok i jeździł a dopiero po 2-3 zmianie zastanawiałbym się nad kupowaniem nowego konkretnie według mojego widzi misie. motocykle po jakimś czasie zaczynają się nudzić i wtedy czas na zmiany. Nie nastawiaj się że pojeździsz jednym motocyklem 2 lata zablokowanym i kolejne 3 odblokowanym.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê
cron