Zobacz wÄ…tek - Objazd po UE - assistance do motoru? pomoc w razie awarii..
NAS Analytics TAG

Objazd po UE - assistance do motoru? pomoc w razie awarii..

O wszystkim
_________

Objazd po UE - assistance do motoru? pomoc w razie awarii..

Postprzez szybki_lopez » 20/5/2015, 10:05

Hej,

Tegoroczne plany na wakacje - podróż motocyklem do Chorwacji.
W zasadzie moje "jajko" wróciło w tym tygodniu od mechanika i jest po sporym serwisie (zmieniłem opony, wyregulowałem gaźniki, zawory, napęd mam zmieniony w tamtym roku).
Wydaje mi się że wszystko dopieściłem do podróży, jednak jako że mój moto ma już naście lat i swoje kilometry na liczniku, trochę się obawiam.

Czy słyszeliście może o jakimś dodatkowym ubezpieczeniu, coś w stylu assistance?
Kiedyś kupiłem takie ubezpieczenie do samochodu i wtedy mi pomogło (o dziwo po zmianie rozrzadu, po 20 kkm, zatarła mi się pompa wody mimo że jak twierdził mechanik była wymieniana i góra silnika poszła się ...) - pewnie dlatego wolę się zabezpieczyć.

Czy w Polsce są dostępne takie produkty? Ma ktoś jakieś doświadczenie?

Zastanawia mnie czy np. w ramach takiego ubezpiezcenia, byłbo by możlowie jakieś holowanie, może hotel, najfajniejby było gdyby było coś zastępczego za moto..

Z góry dzieki za wszelkie sugestie i podpowiedzi, sam też będę szukał i jak coś dam znac,

LwG,
Tomek
szybki_lopez
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30/4/2015, 10:19
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez Krmtzzz » 20/5/2015, 17:01

Nie wiem jak w innych, ale w PZU jak nie masz AC na moto, to nie dostaniesz assistance samego. Najprosciej, zadzwon do jakiejs multiagencji i zapytaj
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem


Postprzez Vergon » 20/5/2015, 17:22

W temacie o który pytasz nie pomogę, bo nie pamiętam jak to było jak ja jechałem. W każdym razie zakręć się za tym, bo ja też zrobiłem duży serwis jadąc do Chorwacji a padł stojan alternatora czego nie mogłem przewidzieć i było trochę problemów, dzięki Bogu było to w Czechach w drodze powrotnej.

W każdym razie koniecznie wyrób sobie kartę EKUZ.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez suhy-19 » 20/5/2015, 17:27

EKUZ :lol: w 99% popatrzą sie na ciebie jak na debila i tak zapłacisz za wszystko :D tylko jest ten plus ze w polsce potem łatwo kasę odzyskasz
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Vergon » 20/5/2015, 18:04

Skąd te informacje? Ja słyszałem, że zazwyczaj jest dokładnie odwrotnie.

Na rejs po Chorwacji wykupiłem sobie dodatkowe ubezpieczenie za jakieś 70zł (i tu i tak miałem jakąś dopłatę, bo żeglarstwo było uznawane jako sport ekstremalny) i poza zdrowotnym obejmowało też straty w sprzęcie na chyba 20k, tzn zniszczony laptop, telefon, aparat itp - przemyśl to opcjonalnie.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez suhy-19 » 20/5/2015, 18:14

rok czasu pracowałem w NFZ i zawsze byl problem z tymi kartami bo lekarze za granicą nie wiedzieli co to jest i nie uznawali ich :D ale to było jakie 3-4 lata temu także może coś się zmieniło
aprilia RSV4
Avatar użytkownika
suhy-19
Moderator
 
Posty: 2660
Dołączył(a): 18/12/2012, 13:35
Lokalizacja: DLW

Postprzez Artur_ » 20/5/2015, 18:59

Jeśli masz OC w PZU, to przed samym wyjazdem wykup assistance w PZU - ok 200zł za rok. Jeśli nie będzie potrzeby skorzystania, to od razu po powrocie je wypowiedz, masz na to 30 dni od podpisania umowy. Zwrócą wówczas kasę proporcjonalnie (200zł / ilość dni w roku x ilość dni wykorzystanych). Nie łódź się, że za 200zł będzie jakiś wypas, to się po prostu przyda w razie W na doholowanie w bezpieczne miejsce i przede wszystkim na bezproblemowe usunięcie moto z autostrady, gdzie nie można holować, pchać itd, jak Cie dorwie policja, to sami wezwą lawetę, a wtedy na bank będzie to kosztowało więcej niż 200zł.
Poza tym Chorwacja to nie koniec świata, bez problemu ogarniesz tam wszelkie naprawy. Mój motocykl ma 25 lat i jeżdżę nim gdzie popadnie (Albania, Gruzja, Maroko) i jeśli ma się zepsuć, to się zepsuje, a taki wiekowy sprzęt naprawić w "czarnej D" najłatwiej. Zrób coś w mniej cywilizowanym miejscu z naszpikowaną elektroniką nówką sztuką ;)
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez lagiboy » 20/5/2015, 21:14

a nie macie czegoś takiego jak organizacje pomocy drogewej w PL? w Angli jest RAC i AA, "break down cover" kosztuje to ale działa w całej europie przez 90 dni od wyjazdu, wystarczy na dzień wrócić i można znów na 3 miechy jechać. pokrywa chyba wszystko, zastępczy motocykl lub auto, naprawę na miejscu jeśli się da, jesli nie to holowanie do warsztatu, w moim wypadku to najbliższy serwis hondy lub któryś który współpracuje z RAC, jeśli naprawa nie jest możliwa w tym samym dniu to hotel z wyżywieniem. Jeszcze mi się nie przydało i kosztowało 89 funtów ale świadomość że to jest nawet w przypadku kapcia czy gdy zbraknie paliwa jest jak zbawienie. kupione u mojego ubezpieczyciela.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez leff » 21/5/2015, 07:02

Krmtzzz napisał(a):Nie wiem jak w innych, ale w PZU jak nie masz AC na moto, to nie dostaniesz assistance samego. Najprosciej, zadzwon do jakiejs multiagencji i zapytaj



PZU - karta Europa 365 - assistance bez problemu a nie mam AC na moto
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez szybki_lopez » 21/5/2015, 07:24

Przeszukałem neta i znalazłem taką stronę:

www.assistance-motocyklowe.pl

Chyba jakiś nowy produkt bo wcześniej tego nie widziałem. Poczytałem trochę o nich, zdaje się ze to jest jakaś część Allianz? Więc wydawać się może że solidny ubezpieczyciel.
Mają produkt na zagranicę, wykupowany na dni więc na ile jedziesz tyle płacisz 8.84 zł za dobę bądź 10.99 zł w zależności. Dają holowanie 250 km, hotel, zastępczy samochód i NNW do 20 000 zł.
Taki sam produkt jest na polskę ale wykupowany na sezon (od marca do października za 199 zł w drożyszym wariancie).
Ich oferta wydaje się być ciekawa, co na ten temat sadzicie? może ktoś kiedyś słyszał, albo kupił?
Ostatnio edytowano 26/5/2015, 08:17 przez szybki_lopez, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
szybki_lopez
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30/4/2015, 10:19
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Krmtzzz » 21/5/2015, 12:40

To sie jeblem :D
Avatar użytkownika
Krmtzzz
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2077
Dołączył(a): 16/5/2010, 15:22
Lokalizacja: Rudnik n/Sanem

Postprzez Czester » 21/5/2015, 21:01

szybki_lopez napisał(a):Przeszukałem neta i znalazłem taką stronę:

www.assistance-motocyklowe.pl

Chyba jakiś nowy produkt bo wcześniej tego nie widziałem. Poczytałem trochę o nich, zdaje się ze to jest jakaś część Allianz? Więc wydawać się może że solidny ubezpieczyciel.
Mają produkt na zagranicę, wykupowany na dni więc na ile jedziesz tyle płacisz 8.84 zł za dobę bądź 10.99 zł w zależności. Dają holowanie 250 km, hotel, zastępczy samochód i NNW do 20 000 zł.
Taki sam produkt jest na polskę ale wykupowany na sezon (od marca do października za 199 zł w drożyszym wariancie).
Ich oferta wydaje się być ciekawa, co na ten temat sadzicie? może ktoś kiedyś słyszał, albo kupił?


Nie polecam. Oszuści i naciągacze. Wiedzą tylko jak wziąć kasę, a w razie awarii wypinają dupę. Nawet nie odbierają telefonu. Musiałem zapłacić za holowanie z własnej kieszeni.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Walenty » 21/5/2015, 21:36

CzesterTX napisał(a):
szybki_lopez napisał(a):Przeszukałem neta i znalazłem taką stronę:

www.assistance-motocyklowe.pl

Chyba jakiś nowy produkt bo wcześniej tego nie widziałem. Poczytałem trochę o nich, zdaje się ze to jest jakaś część Allianz? Więc wydawać się może że solidny ubezpieczyciel.
Mają produkt na zagranicę, wykupowany na dni więc na ile jedziesz tyle płacisz 8.84 zł za dobę bądź 10.99 zł w zależności. Dają holowanie 250 km, hotel, zastępczy samochód i NNW do 20 000 zł.
Taki sam produkt jest na polskę ale wykupowany na sezon (od marca do października za 199 zł w drożyszym wariancie).
Ich oferta wydaje się być ciekawa, co na ten temat sadzicie? może ktoś kiedyś słyszał, albo kupił?


Nie polecam. Oszuści i naciągacze. Wiedzą tylko jak wziąć kasę, a w razie awarii wypinają dupę. Nawet nie odbierają telefonu. Musiałem zapłacić za holowanie z własnej kieszeni.


...i pachnie od nich alkoholem :(
Ja też nie polecam.
Watch out, we got a badass over here!
Avatar użytkownika
Walenty
Moderator
 
Posty: 3602
Dołączył(a): 14/2/2012, 16:28
Lokalizacja: SKL

Postprzez SpalonaGuma » 27/5/2015, 19:43

Walenty napisał(a):
CzesterTX napisał(a):
szybki_lopez napisał(a):
...i pachnie od nich alkoholem :(
Ja też nie polecam.


A od Ciebie nie :)? Bo ode mnie często szczegolnie po weekendzie hehe :D

A tak na serio, ja mam inne zdanie. Byłem w tym roku na 7 wystawie motocykli w wawie (luty tego roku), oprócz świetnych motorów, i fajnych panienek :twisted: wystawiali się Ci Panowie z tej firmy.
Dali mi ulotkę z kodem rabatowym twierdząc że jest to nowy produkt na rynku. Dostałem 10% zniżki i postanowiłem kupić ten assistance.
Kupiłem go w lutym a w marcu już mi się przydało bo moj moto nie odpalił po zimie. Trzymam motor pod blokiem na parkingu (w zime stał pod pokrowcem) ale akumulator mi padł. Zadzwoniłem tam i powiedziałem że akumulator mi sie rozładował i że potrzebuje pomocy.
Ku mojemu zaskoczeniu przyjechali po 40 minutach od zakończenia rozmowy, facet wyjął buzzer czy jak to tam, podładował mi aku i odpalił. Mam nadzieje że więcej nie będę potrzebował ich wzywać no ale mi się przydało i lepiej dmuchac na zimne. 199 zł za cały sezon to nie jest dużo a w razie jakiegoś nieszczęścia pomoc jest na telefon.

Pozdrawiam i polecam
SpalonaGuma
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25/5/2015, 17:29
Lokalizacja: Wrocław



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê