Zobacz wÄ…tek - Naklejki pod lakierem bezbarwnym, jak?
NAS Analytics TAG

Naklejki pod lakierem bezbarwnym, jak?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Naklejki pod lakierem bezbarwnym, jak?

Postprzez Kirgeron » 8/5/2015, 12:09

Potrzebuje pomalować jeden element - nakładkę siedzenia pasażera i dać naklejki pod lakierem bezbarwnym. Nie wiem jak się zabrać za to, ponieważ słyszałem o dwóch sposobach:

1. Baza -> Naklejki -> Bezbarwny
2. Baza -> Bezbarwny -> Matowienie -> Naklejki -> Bezbarwny

Na Grafnecie piszą, że baza jest mało przyczepna i polecają sposób drugi. Ile trzeba czekać, jakieś odstępy na odparowanie?

Co zrobić, żeby wyszło dobrze, lakier nie odłaził i nie wyszły bąble?

ProszÄ™ o wypowiedzi.
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01


Postprzez Repsol » 10/5/2015, 10:21

Obie metody są dobre, ale jeśli masz dużą naklejkę, którą bezpieczniej jest przyklejać na mokro, a sam element nie jest płaski, to pierwsza metoda jest bardziej ryzykowna i może się nie sprawdzić.

Co do drugiego sposobu:

Baza -> cieniutka warstwa bezbarwnego (takie tylko przypylenie) -> pauza 5-10min -> pełna wylana warstwa bezbarwnego -> pauza 4-5 dni -> matowanie na wodzie (papier 1000-1200) -> klejenie naklejek (jeśli naklejka posiada ostre krawędzie, to należy je zeszlifować delikatnie papierem 2000) -> bezbarwny w cienkich warstwach wg. potrzeb (tj. pokrycia naklejki), pamiętając, że należy robić pauzy (10-15min) pomiędzy kolejnymi nakładanymi warstwami.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19


Postprzez Kirgeron » 10/5/2015, 12:53

Naklejki są małe.

Zrobiłbym sposobem pierwszym, bo prościej, ale: lakieruje bazę, potem ile czekam na odparowanie i kiedy dopiero bezbarwny?
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01

Postprzez Repsol » 11/5/2015, 18:49

Baza bardzo szybko schnie (niemalże pod pistoletem) do suchości w dotyku. Ale bardzo ważne jest to aby jej nie przesuszyć, bo bezbarwny potem będzie Ci odchodził całymi płatami dlatego na pokrycie jej bezbarwnym masz +- 24h.
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Kirgeron » 15/5/2015, 11:15

Dzwoniłem do firmy, która produkuje naklejki i odradzali mi klejenia na bazę. Powiedzieli, że mam zrobić tak:

Baza -> Bezbarwny -> 4-5 dni odczekania -> Naklejki -> Bezbarwny

Z kolei lakiernik mówił, że jak tak zrobię to ostatnia warstwa bezbarwnego będzie odpadać. Jedni mówią, że trzeba matować, inni że nie. To jak w końcu jest? Naklejki też trzeba matować?
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê