Zobacz wÄ…tek - Suzuki GSXR 600 ??
NAS Analytics TAG

Suzuki GSXR 600 ??

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Suzuki GSXR 600 ??

Postprzez HENDEL7 » 23/4/2015, 19:02

Na początku chcę Was bardzo serdecznie przywitać, bo w sumie dopiero zaczynam swoją przygodę na tym forum. Mam nadzieję że zostanę tutaj na dłużej :)

PrzechodzÄ…c do rzeczy...

Właśnie planuje kupno motocykla. Po długich poszukiwaniach mój wybór padł na Suzuki gsxr 600 z rocznika około 1998 -2000. Jest to suma moich prywatnych upodobań wizualnych (strasznie mi się podoba te moto), obserwacji i porównań z innymi podobnymi maszynami, oraz kwoty którą mogę przeznaczyć na kupno po odliczeniu kompletnego stroju oraz kasku itp.
Chciałbym poznać zdanie doświadczonych forumowiczów o tym motocyklu, jakie są plusy oraz minusy tego sprzętu, na co uważać przy zakupie, czego się wystrzegać, oraz czemu konkretnie się przyjrzeć podczas oględzin. Nie jestem jeszcze w 100% zdecydowany, ale na chwile obecną skłaniam się właśnie w jego stronę.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie.
HENDEL7
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24/6/2014, 15:05


Postprzez R6_Rider » 1/5/2015, 09:43

Zacznijmy od tego, że nie jest to dobry pomysł na pierwsze moto. 8)
R6_Rider
Świeżak
 
Posty: 107
Dołączył(a): 10/6/2013, 16:49
Lokalizacja: WWA


Postprzez grenio86 » 8/5/2015, 17:02

Naprawdę pomocna wypowiedź. Tym bardziej ze nie doczytałem nic ze zaczyna przygodę z moto tylko z forum. Wiem ze moja wypowiedź to tez spam ale nie mogłem się oprzeć.
Avatar użytkownika
grenio86
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 29/3/2015, 13:55

Re: Suzuki GSXR 600 ??

Postprzez andy7 » 8/5/2015, 19:44

HENDEL7 napisał(a):1). ...bo w sumie dopiero zaczynam swoją przygodę

2). ...Mam nadzieję że zostanę tutaj na dłużej :)

3). ...planuje kupno ... Suzuki gsxr 600


1). :mrgreen:

2). :mrgreen:

3). :mrgreen:

Nie zapomnij o dobrym ubezpieczeniu na zycie.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Re: Suzuki GSXR 600 ??

Postprzez lagiboy » 8/5/2015, 21:33

HENDEL7 napisał(a):Jest to suma moich prywatnych upodobań wizualnych (strasznie mi się podoba te moto), obserwacji i porównań z innymi podobnymi maszynami, oraz kwoty którą mogę przeznaczyć na kupno po odliczeniu kompletnego stroju oraz kasku itp.

ktoś kto nie zaczyna nie odlicza na strój i kask.
Trochę falstart kolego z tym gixem. rób jak uważasz.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez severian » 9/5/2015, 14:02

osobiście uważam,że jeśli ktoś planuje 15 letniego sporta na pierwszy motocykl to w zasadzie nie potrzebuje żadnych dobrych rad :)
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez andy7 » 9/5/2015, 15:55

severian napisał(a):osobiście uważam,że jeśli ktoś planuje 15 letniego sporta na pierwszy motocykl to w zasadzie nie potrzebuje żadnych dobrych rad :)


Rozwin, bo nie kumam :mrgreen:

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Croowab » 9/5/2015, 17:40

grenio86 napisał(a):Naprawdę pomocna wypowiedź. Tym bardziej ze nie doczytałem nic ze zaczyna przygodę z moto tylko z forum. Wiem ze moja wypowiedź to tez spam ale nie mogłem się oprzeć.

A ja proponuje Ci czytanie ze zrozumieniem.
Nie mogłem sie oprzeć.

Gsxr to zdecydowanie nie najlepszy pomysł dla niedoswiadczonego kierowcy.

Mały zbieg okolicznosci i spotkalem dziś na swiatłach kolegę z którym jakiś czas temu robiłem PJ.
Od razu zwrócilem uwagę na niwy lakier, super wydech i świeże opony z 5cm paskiem...
Podpuscilem chłopaka na swiatłach, ruszyłem ostro on za mna chwilke, ale wyprzedzil mnie gdzie ja hamowalem przed kolejnym czerwonym.
Efekt? Po prostu nie wyhamował. Ulica industrialna czyli bardzo maly ruch i na szczęście bo przelecial ostro na czerwonym.
Nie jestem z tego dumny co zrobiłem ale tak zachowuj się lidzie na sportowych maszynach z malym doświadczeniem..

Do czego zmierzam? A do tego, źe wybraleś moto bardzo prowokujące i do tego wymagajace.
Jeden mały błąd moźe kosztować bardzo wiele.

Tematow na ten temat jest wiele.
Ae zrobisz i tak jak chcesz, bo przecież olej w głowie itd.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez andy7 » 9/5/2015, 19:03

Croowab napisał(a): bo przecież olej w głowie itd.


He, he, no wlasnie ten olej jeno trunki przedniejsze trzeba pic aby do rozumu dotarl a to gryzie sie z piles nie jedz !

Ja niby rozumny i przykladny ale jakos za sterami ten malpi rozum.....

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Croowab » 9/5/2015, 19:08

Ta andy, ale lata doświadczenia i wiele akręconych km w róznych warunkach uczą jak zachować sie na drodze, jak opanować swój małpi rozum a nawet jak wyjść z opresjii.
Ja mam małe doswiadczenie i staram się hamować swoje ego jeżeli mnie ktoś podpuszcza i nie przekraczać granic swoich mozliwości...
Chyba też dlatego nie kupię sobie sporta...bynajmniej nie w najbliższych latach.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Eblistor » 10/5/2015, 23:49

Hej, pewnie mnie nie znacie, rzadko siÄ™ udzielam :P
W temacie mocnej maszyny na pierwsze moto... spotkałem dzisiaj znajomego którego dawno nie widziałem, okazało się że w zeszłym roku kupił sobie kawę 600 i na skrzyżowaniu uderzył w bok samochodu który nagle wyjechał, przeleżał 4 miesiące w szpitalu i ma teraz śruby w miednicy i jakieś żelastwo w nodze, oraz sprawę w sądzie o to, kto był winny owego wypadku.
Ja miałem Suzuki GSXF 600 jako pierwszy mocniejszy motocykl i byłem z niego bardzo zadowolony, może tylko 74HP a jednak mocą mnie zaskakiwał na początku, biorąc pod uwagę brak doświadczenia na mocnych sprzętach, bo wiadomo po prostej i równej drodze, każdy potrafi jechać, chociaż z tym też nie jest tak prosto :P
Na Youtube są różne filmiki które radzą na pierwszy motocykl od razu 1000ccm, moim zdaniem to nieporozumienie.

Wracając do Tematu, poszukaj może coś sportowego, co nie oddaje ostro mocy, około 100HP ? sezon polatasz i zmienisz za rok, najlepiej znajdź kogoś kto da ci się przejechać czymś co ma 50HP i zobaczysz że to też dużo.

Co do zakupu, nie jedź sam !
Sprawdź czy lagi proste i czy nie ma wgnieceń, przejedź ręką, obejrzyj ramę, czy spawy nie różnią się od siebie, tzn. czy są oryginalne, również wgniecenia na ramie.
sprawdź stan oleju, jak gość jeździł, jeśli pusto, to pewnie nie dbał, albo tyle oleju bierze że nie nadąża dolewać :P
Hamulce, czy nic nie ociera jak przepchniesz moto kawałek, skręć kierownicę w obie strony i też przepchnij i posłuchaj, wciśnij przedni hamulec i wciśnij kierownicę do przodu i do tyłu kilka razy żeby wyczuć czy nie ma luzów, sprawdź stan plastików, też są drogie.
Ale najważniejszy jest silnik, sam błąd teraz zrobiłem, bo kupiłem sprzęt z silnikiem do remontu, o czym więcej w dziale z mechaniką :P
Powiedz facetowi że chcesz moto na zimnym silniku odpalić, jeśli jest ciepły jak przyjedziesz, to znaczy że może mieć problem z odpalaniem na zimnym (jak mój :/ )
Najlepiej jeśli silnik ciepły, przyjedź za kilka godzin jeszcze raz, niech ostygnie i odpal wtedy.
Sprawdź naciąg napędu, czy jeszcze coś zostało, wymiana tego to też z 700 zł w serwisie.
Sprzęgło sprawdź czy się nie skończyło, na zimnym jeśli ok, to się przejedź gdzieś w mieście żeby się rozgrzało i wtedy stań na światłach i sprawdź czy nie ciągnie przy wciśniętym sprzęgle.

Nic mi do głowy więcej nie przychodzi :P
Romet 50 ccm
"Chińczyk 50 ccm"
Suzuki GSX600F 1993
Yamaha YZF R6 2003
Eblistor
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19/7/2011, 12:11
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez MK4 » 11/5/2015, 06:51

Jak zaczynasz dopiero przygodę,to raczej poszukaj innego motocykla który będzie się tobie podobał i będzie wolniejszy, łatwiejszy do opanowania np GS 500 Gsx 600 f może jakieś Kawasaki EX 250 R
W większości każdy z nas zaczynał swoja przygodę od motorynek Mz czy Jaw i miał styczność z dwoma kołami
większym czy mniejszym stopniu zdobywał doświadczenie w prowadzeniu motocykla
Komar 3 1963r | Jawa mustang 50 cm 1972r | ETZ 150 1990r | Suzuki GSX 750 F 1992r | Kawasaki ZX6R 2000r | https://www.youtube.com/watch?v=w4RaxfZLqKk
Avatar użytkownika
MK4
Świeżak
 
Posty: 53
Dołączył(a): 22/4/2015, 20:12
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez andy7 » 11/5/2015, 07:09

Eblistor napisał(a):... poszukaj może coś sportowego, co nie oddaje ostro mocy, około 100HP ?


Generalnie dobrze prawisz ale, 100 KM to nie jest wcale dobry pomysl. Proponowal bym sie zastanowic dlaczego producenci jednosladow produkuje motocykle z dedykacja dla poczatkujacych o gora 78 KM ?

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez mJZ » 11/5/2015, 07:47

SRAD nie ma 100KM.. Chyba oficjalna figura to 92KM.
Zero mocy od dołu, ciągnie jak wejdziesz w obroty.
Jak jesteś w najbliższych miesiącach zdolny żeby szanować możliwości motocykla i jeździć z rozsądkiem to bierz skoro tak Ci się podoba. Kupisz coś innego to pewnie nie będziesz zadowolony.
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez Croowab » 11/5/2015, 20:35

To chyba tu nie ma już nic do dodania.
Kup co Ci się podoba i jie zwazaj na głosy rozsadku próbujące Ci wyperswadować, że to nie jest dobre moto dla początkującego.
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez mJZ » 11/5/2015, 22:20

Croowab napisał(a):To chyba tu nie ma już nic do dodania.
Kup co Ci się podoba i jie zwazaj na głosy rozsadku próbujące Ci wyperswadować, że to nie jest dobre moto dla początkującego.


Nie wszystko co się podoba. Ja początkującemiu nie doradzałem nigdy zakupu np. RSVR, R1 czy ZX10R.

Natomiast ze SRAD600 to szału z tą mocą nie ma, szczególnie na obecne standardy. Żeby to był jeden z nowych GSXR600 to może.
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez andy7 » 12/5/2015, 20:27

mJZ napisał(a):Natomiast ze SRAD600 to szału z tą mocą nie ma, szczególnie na obecne standardy. Żeby to był jeden z nowych GSXR600 to może.


Wiesz gdzie lezy Twoj Problem ?

Wychoidzisz z zalozenia , ze swierzak bedzie na Twoim poziomie i tak samo bedzie radzil sobie z maszyna jak Ty sam, a tak niestety nie jest.

Zaczynalem od 86 KM i nieraz potrafil mnie wtedy zaskoczyc. I niby byl mulowaty ale i do tych 6500 wkrecal sie czasami szybciej niz mozna bylo przypuszczac, od 6500 bylo juz naprawde goraco.


:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Invi » 12/5/2015, 21:14

mJZ napisał(a):SRAD nie ma 100KM.. Chyba oficjalna figura to 92KM.


108


mJZ napisał(a):Natomiast ze SRAD600 to szału z tą mocą nie ma, szczególnie na obecne standardy. Żeby to był jeden z nowych GSXR600 to może.



HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA
HAHAHA


Tak :D


Dość mułowato skręcający, z ostrymi, ale tak sobie dozowalnymi heblami, 108KM z krzywą mocy jak urwisko, pozycją taką że nowe sporty to turystyki, bez amora skrętu i geometrią sprawiającą że bez techniki shimma murowana, świetne moto do nauki :D
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez mJZ » 12/5/2015, 21:50

SRAD600 108KM? Gdzieś ty to wyczytał? ;)

Aż z ciekawości to kilku różnych źródeł zerknąłem i jest wszędzie że 92KM :P
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Postprzez mJZ » 12/5/2015, 22:10

Nawet wysiliłem się, żeby czegoś na googlach poszukać... Dyno standardowy SRAD600 z filtrem K&N i tłumik pipewerx

93 bhp, czyli jakieÅ› 94 KM

Obrazek

Obrazek

LINK (otwórz link)
Honda Fireblade | http://instagram.com/mjz_uk
Avatar użytkownika
mJZ
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 1/10/2014, 10:54
Lokalizacja: Warszawa / Northampton

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê