Zobacz wątek - Varadero 125 czy prawo jazdy i większy ale tańszy motocykl?
NAS Analytics TAG

Varadero 125 czy prawo jazdy i większy ale tańszy motocykl?

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Varadero 125 czy prawo jazdy i większy ale tańszy motocykl?

Postprzez Florek25 » 8/5/2015, 21:26

Witam

W przyszłości chciałbym sobie sprawic motocykl. Głownie chodzi mi o niedzielne przejażdżki z nudów, nie koniecznie w promieniu 20km od domu, ale może ciut dalej jak już lokalny teren mi się znudzi. Nie chcę skutera, a pod moje prawko B podchodzą tylko motocykle 125ccm, jedyna opcja jaka mi się podoba to Varadero 125, bardzo mi się podoba!, niestety trzyma cenę, chciałbym "pewny" motocykl i myślę że wydatek około 9000zł by musiał być, natrafiłem tez na opinię, że takie motory to powinny kosztować 5000-6000, a ceny dochodzą i nawet do 12 000zł - 15 000zł dlatego chciałbym abyście wyrazili opinię, czy warto kupować motocykl 125ccm za taką kasę, czy lepiej zrobić prawko i kupić coś między 400 - 600 ccm ale w okolicach 5 000 - 7 000. Interesuje mnie tylko motocykl szosowo - turystyczny.

Nie potrafię określić ile chce przejeżdżać w sezonie. Teraz pyrkam WSKą po okolicznych rubieżach w promieniu kilku km od domu, w sezonie może tak 500-600km zrobie. Kilka lat już tak sobie pyrkam.

Na tą chwilę to sytuacja jest taka, że chciałbym mieć jakiś motor w garażu żebym w momencie naglącej potrzeby relaksu miał możliwość przejażdżki nim, ale nie jest wykluczone, że mnie to tak wciągnie, że kiedyś będe chciał więcej jeździć i czymś większym.
Florek25
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/5/2015, 21:17


Postprzez lagiboy » 8/5/2015, 22:17

no to chyba sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. jesli potrzebujesz motywatora to tak, rób prawko, tego się na plecach nie nosi a otwiera nowe możliwości. po zmianie na coś większego możliwe że te 500-600 km zrobisz w tydzień.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez Croowab » 9/5/2015, 17:48

PJ to nie tylko papierek. Jeżeli trafisz do dobrej szkoły to nauczą Cię podstaw jazdy motocyklem a to sprawi, że zdobedziesz minimalną wiedzę o tym jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.
To może uratować Ci zdrowie, zycie...
Avatar użytkownika
Croowab
Bywalec
 
Posty: 755
Dołączył(a): 12/6/2013, 19:51

Postprzez Florek25 » 9/5/2015, 19:36

Dziekuje za wasze odpowiedzi.

W zasadzie tez przychylam sie ku prawie jazdy.

Co do tych kursow i lepszych i gorszych szkół. Różne kursy robiłem i zawsze "jakość" jest na ostatnim miejscu, trzeba by chyba dopłacić sporo żeby ją mieć.
Florek25
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/5/2015, 21:17

Postprzez lagiboy » 9/5/2015, 20:11

ja bym na twoim miejscu nie czekał. zrobił prawo jazdy jak najszybciej żeby odblokować możliwości, kupił jeździdło i od razu zrobić rozeznanie kto może Cię podszkolić. godzina jazdy z instruktorem na już własnym sprzęcie na pewno Cię nie zabije a dobry fachowiec od razu pokaże Ci co poprawić aby nie wlazło Ci zło w nawyki. jak uda się znaleźć szkołę która i szkoli do zdania i uczy jazdy to bajka, jeśli nie to 1 prawko, 2 szkolenie. Nie żydź na doszkolenie, naprawdę warto, nie wiem ile kosztuje godzina ale nie potrzeba Ci 20 godzin, wystarczy kilka a resztę możesz ćwiczyć już sam. naprawdę nie potrzeba wiele żeby zrozumieć czym jest redukcja z międzygazem, czy przeciwskręt, o ile ten drugi większość stosuje nieświadomie to świadomość jak go używać pomaga w nie-siłowaniu się z maszyną w zakrętach. Międzygaz w teorii jest prosty, w praktyce trzeba to długo ćwiczyć żeby zaczęło wychodzić i fajnie jak ktoś Ci to może zaprezentować. trener podrzuci Ci w ciągu 2 godzin tyle na ile sam musiałbyś dochodzić pewnie kilka lat.

ja na to patrzę tak, wyobraź sobie że sam od postaw z książką masz się uczyć karate :)
pewnie się da, ale myślę że szybciej nauczysz się stawiać gardę jak dostaniesz w gębę :D
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Florek25 » 10/5/2015, 08:38

Czyli co?
Tak jak w przypadku samochodów istnieją prywatne szkoły bezpiecznej jazdy tak samo jest z motocyklami?
Florek25
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/5/2015, 21:17



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê