Zobacz wÄ…tek - Prawo jazdy kat. A w przypadku posiadania kat. A2
NAS Analytics TAG

Prawo jazdy kat. A w przypadku posiadania kat. A2

Przepisy, prawo
_________

Prawo jazdy kat. A w przypadku posiadania kat. A2

Postprzez lunevil » 4/5/2015, 09:23

Witam

Ostatnimi czasy nurtuje mnie taka kwestia. Czy, jeżeli posiadam kategorię A2 przez 2 lata, to po upływie tego czasu mogę od razu iść na egzamin na A, czy muszę robić kolejny śmieszny kurs? Jak to wygląda?

Pytam, ponieważ znalazłem się w kuriozalnej sytuacji. Zrobiłem kurs na A pod koniec 2012 i niestety nie zdążyłem zdać egzaminu. Od stycznia 2013 weszły już nowe przepisy i z tego co się orientuje, mój kurs obejmuje w tej chwili prawo jazdy kat A2. Proszę o pomoc.
lunevil
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/4/2014, 07:33


Postprzez severian » 4/5/2015, 09:51

Ale w ogóle masz prawo jazdy na kat A2? Moim zdaniem musisz normalnie zapisać się na kurs kat A.Wiąże się z tym wygenerowanie numeru PKK.Jeśli nie masz prawka katA2 to dodatkowo musisz czekać do 24 urodzin.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37


Postprzez lunevil » 4/5/2015, 14:12

Nie mam jeszcze A2 , dlatego pytam bo mam 21 lat i nie wiem czy mi sie opłaca marnować kurs i robić A2 i pózniej kolejny kurs na A, czy poczekać te 3 lata i zrobić od razu A skoro mam już kurs gotowy (zrobiłem w 2012r)
lunevil
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/4/2014, 07:33

Postprzez Tristello » 4/5/2015, 14:59

kurs nie jest chyba ważny aż tyle lat
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez lunevil » 4/5/2015, 17:46

kurs jest bezterminowy, mogę zrobić egzamin nawet za 10lat o ile przepisy w tym zakresie nie ulegną zmianie
lunevil
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/4/2014, 07:33

Postprzez severian » 5/5/2015, 13:40

Najlepiej spytać się w WORD.Ale na zdrowy rozum masz kurs na A2 i na taką kategorię możesz zdawać.Swoją drogą jakoś motocykle słabo cię kręcą skoro jesteś w stanie czekać 3 lata by sobie legalnie latać...
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez lunevil » 8/5/2015, 15:25

Dzwoniłem do WORDu i pani powiedziała mi, ze mój kurs jest ważny bezterminowo i ze mogę na jego podstawie zdać kat A po ukończeniu 24 lat. Jeśli chciałbym zdawać A2 na ten kurs to za 2 lata musiałbym robić kolejny dopuszczający mnie do egzaminu na kat A. Moim zdaniem szkoda kolejnych pieniędzy na kurs, w wakacje kupie 125 na 3 sezony a jak zrobię A to już właduje sie na coś konkretnego.

@UP
Kolego, nie wiem co chciałeś osiągnąć tym komentarzem , to ze szkoda mi pieniędzy na robienie kolejnego bezsensownego kursu tylko po to żeby pośmigać 2 sezony 500 zamiast 125 nie eliminuje mnie chyba ze społeczności forum entuzjastów jednośladów . No chyba ze sie mylę.
lunevil
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/4/2014, 07:33

Postprzez andy7 » 8/5/2015, 15:30

lunevil napisał(a):Dzwoniłem do WORDu i pani powiedziała mi, ze mój kurs jest ważny bezterminowo i ze mogę na jego podstawie zdać kat A po ukończeniu 24 lat. Jeśli chciałbym zdawać A2 na ten kurs to za 2 lata musiałbym robić kolejny dopuszczający mnie do egzaminu na kat A. Moim zdaniem szkoda kolejnych pieniędzy na kurs, w wakacje kupie 125 na 3 sezony a jak zrobię A to już właduje sie na coś konkretnego.

@UP
Kolego, nie wiem co chciałeś osiągnąć tym komentarzem , to ze szkoda mi pieniędzy na robienie kolejnego bezsensownego kursu tylko po to żeby pośmigać 2 sezony 500 zamiast 125 nie eliminuje mnie chyba ze społeczności forum entuzjastów jednośladów . No chyba ze sie mylę.


Taaaaaaa,

Orlom i As'om zawsze szkoda kasy na bezsensy, tyle, ze w ruchu i znajomosci przepisiw jakos na ulicy tych Orlow i Asow nie widac, wrecz odwrotnie. Osobiscie nie znam nikogo kto cierpi na nadmiar wiedzy i umiejetnosci. :mrgreen:

Jednym slowem nie blysnales w temacie !

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez lunevil » 8/5/2015, 23:06

Bawią mnie takie komentarze. Nie znasz mnie człowieku , nie widziałeś jak jeżdzę a wciskasz jakiś kit o "orłach i asach". 2000 postów na forum nie czyni Cię Bogiem motocyklistów , niestety, wiec skoro nie masz zielonego pojęcia o tym z kim masz do czynienia to powstrzymaj sie od takich komentarzy bo takie coś psuje wizerunek forum. Napisałem post, ponieważ chciałem zasięgnąć rady fachowców , a nie zostać pojechanym przez człowieka który nawet mnie nie zna :)
lunevil
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26/4/2014, 07:33

Postprzez severian » 9/5/2015, 14:10

Powiem ci,że gdybym ja miał takie wątpliwości to z miejsca dzwoniłbym gdzie trzeba i po 5 minutach wszystko byłoby jasne.Tak czy siak będziesz musiał zainwestować kasę w dodatkowe jazdy na dużym motocyklu.Mało prawdopodobne jest byś przejechał plac z marszu.Wszystko to przy założeniu,że przepisy nagle się nie zmienią bo na to akurat gwarancji nie ma.
severian
Świeżak
 
Posty: 112
Dołączył(a): 3/8/2014, 09:37

Postprzez lagiboy » 9/5/2015, 14:35

lunevil napisał(a):Bawią mnie takie komentarze. Nie znasz mnie człowieku , nie widziałeś jak jeżdzę a wciskasz jakiś kit o "orłach i asach". 2000 postów na forum nie czyni Cię Bogiem motocyklistów , niestety, wiec skoro nie masz zielonego pojęcia o tym z kim masz do czynienia to powstrzymaj sie od takich komentarzy bo takie coś psuje wizerunek forum. Napisałem post, ponieważ chciałem zasięgnąć rady fachowców , a nie zostać pojechanym przez człowieka który nawet mnie nie zna :)


nikt Ci nie jedzie, Andy dobrze Ci powiedział, teraz zrób z tym co zechcesz. prawda jest taka że niewielu którzy myślą że potrafią jeździć faktycznie potrafią a jeszcze mniej ma zestrojone zawieszenie do swojej wagi i stylu jazdy. można to zobrazować krzywą Gausa i większość będzie w środku. To nic osobistego, to zwykła statystyka. U mnie w pracy też są tacy co mówią że jeżdżą lepiej ode mnie, jeden już złamał rękę, drugi rozwalił moto, trzeci walnął szlifa a ja w ciągu miesiąca robię więcej mil niż oni wszyscy razem.
Szkoda by mi było tych lat, faktycznie można wziąć 125 na 3 sezony i coś tam się nauczysz ale na bank nie będzie to to czego mógłbyś się nauczyć na 250 czy 500. Ja bym robił A2, przez dwa lata może się dużo wydarzyć.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez odd9 » 13/5/2015, 19:34

Żeby nie otwierać nowego tematu, chciałbym się od was dowiedzieć jak wygląda taka sprawa --> Obecnie robię kurs na B i A2, za 2 lata obowiązkowo będę podchodził do zrobienia pełnej kat.A. Moje pytanie brzmi: czy będę musiał robić ponowne badanie lekarskie czy obecne mi wystarczy? Gdyby coś to mam w nim wpisaną bezterminowość. Miał ktoś z was z tym do czynienia?
ER5 '98
odd9
Świeżak
 
Posty: 28
Dołączył(a): 6/3/2011, 16:41
Lokalizacja: ÅšlÄ…skie

Postprzez SpeedyGonzales » 13/5/2015, 19:41

Robisz kurs na A samą praktykę, połowę godzin co normalnie i egz praktyczny.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez madcap » 13/5/2015, 19:45

badania lekarskie będziesz musiał powtórzyć.
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez marcinv12 » 13/5/2015, 23:26

Mam niecałe 2 lata kat A2 i oczywiście chcę zrobić a tutaj ktoś wyżej napisał, że kurs obejmuje połowę godzin i zdaje się tylko praktykę.
Czyli idę do ośrodka szkoleniowego jeżdżę 10h i już mogę iść na egzamin praktyczny kat A po zdaniu egzaminu już cieszę się pełną kategorią A
Pytanie ile taki kurs u was kosztuje ?, u mnie żaden ośrodek szkoleniowy na ten moment nie był w stanie odpowiedzieć na to pytanie, odpowiedzią było że muszą sobie to policzyć bo to pierwszy taki przypadek u nich.
marcinv12
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 20/5/2012, 20:40
Lokalizacja: Sokołów Podlaski



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê