Zobacz wątek - Yamaha FZS 600 - "czkawka" przy wyższych prędkościach
NAS Analytics TAG

Yamaha FZS 600 - "czkawka" przy wyższych prędkościach

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Yamaha FZS 600 - "czkawka" przy wyższych prędkości

Postprzez Klusekb » 11/4/2015, 21:02

Mam problem z moją Yamahą. Problem wygląda tak: motocykl płynnie rozpędza się do 160km/h nagle z nieznanego mi powodu silnik zostaje zdławiony, motocykl zwalnia, po chwili dalej normalnie przyspiesza do 170, sytuacja się powtarza, dostaje jakby czkawki, przechodzi jej i jedzie dalej. Dzień wcześniej rozpędzała się płynnie do 200km/h bez żadnych problemów. (Oczywiście jazda po torze).

Przed sezonem zostało zrobione:
- czyszczenie układu paliwowego, gaźników
- nowy filtr paliwa, powietrza
- nowe świece
- synchro gaźników

Nie mam pojęcia co może być przyczyną takiego zachowania motocykla. Mam dwie teorie.
Pierwsza. Paliwo - przed wyjazdem na tor zatankowane do pełna.
Druga. Membrany w gaźnikach?? - tu sam nie jestem pewny tego co piszę.

Ktoś miał podobny problem?

Dodam, że jak wjeżdżałem po powrocie do garażu do czuć było z wydechu wyraźny zapach benzyny (jakby nie spalała wszystkiego na wolnych).
Klusekb
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2/3/2014, 22:26


Postprzez RUTRA.RD » 15/4/2015, 13:07

moze to paliwo
a moze filtr paliwa - znam takie przypadki
chyba trzeba bedzie wszystko po malu przepatrzec
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa


Postprzez Klusekb » 26/4/2015, 12:40

Paliwo odpada. Zalałem z shella dwa razy do pełna nitro+ i inne premium z innej stacji. Motocykl dalej ma problemy z odkręceniem się przy wyższych prędkościach. Układ paliwowy jest czysty. Na wolnych obrotach motocykl jest ok. Serwis, który robił mi motocykl przed sezonem stwierdził, że to może być grubszy problem, ale jeszcze nie nie wiedzą co to może być. Niedomagająca pompka paliwa może powodować takie problemy?
Klusekb
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2/3/2014, 22:26

Postprzez bachu12 » 26/4/2015, 23:57

Za tutejszym artykułem:

Fazer wykazaÅ‚ jednÄ… wadÄ™ wieku dzieciÄ™cego, którÄ… sÄ… króćce ssÄ…ce silnika. Wykonano je z dość kiepskiej gumy, a sposób zamontowania gaźników na staÅ‚e do ramy sprawia, że poddawane sÄ… one nieustannemu „ruchowi” dziÄ™ki momentowi obrotowemu waÅ‚u korbowego, który pochyla silnik w przód i w tyÅ‚. Krótko mówiÄ…c, króćce lubiÄ… po pewnym czasie pÄ™kać, a w rezultacie powoduje to dostawanie siÄ™ lewego powietrza do silnika i jego przerywanie.


Moim zdaniem warto sprawdzić. Temat w miarę łatwy do zdiagnozowania.
bachu12
Świeżak
 
Posty: 251
Dołączył(a): 3/1/2015, 01:46

Postprzez Klusekb » 1/5/2015, 08:36

Sprawa rozwiązana. Sam wziąłem się za swój motocykl. Okazało się, że w serwisie nie wymienili mi filtru powietrza. Po instalacji nowego wszystkie problemy się rozwiązały.
Klusekb
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2/3/2014, 22:26



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê