Zobacz wątek - Honda cbr 900 kiepski stan cylindrów, składać czy nie?
NAS Analytics TAG

Honda cbr 900 kiepski stan cylindrów, składać czy nie?

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Honda cbr 900 kiepski stan cylindrów, składać czy nie?

Postprzez Magikwsk » 29/4/2015, 21:36

Witam. Kupiłem sobie za grosze cbr 900 sc 44 z zajechanym silnikiem w którym świecił olej i zabrałem się za remont. Najpierw sprawdziłem panewki na 2 i 4 cyl (bo tylko te da sie zobaczyć bez rozpoławiania silnika)okazało się ze są w dobrym stanie, następnie rozebrałem głowice która okazała się być całkowicie zatarta więc załatwiłem sobie sprawną i mam teraz dylemat bo uszczelka pod nią kosztuje ok 280 zł a na cylindrach są drobne ryski i nie wiem czy warto inwestować w uszczelkę i próbować na tych czy lepiej od razu wymienić cylindry na inne? Kiedy zalałem tłoki benzyną na tym najbardziej porysowanym ubyło trochę po ok 30min czyli chyba nie jest z nim aż tak źle? A może ktoś próbował składać taki silnik na starej uszczelce tylko żeby pochodził do sprawdzenia ciśnienia i szczelności zgarniaczy olejowych? Gdzieś na forum czytałem ze ryski na cylindrach tych motocykli są dość częstym przypadkiem i mimo nich silniki chodzą bez problemu i nie biorą oleju.
Magikwsk
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/3/2013, 21:58
Lokalizacja: Kalisz


Postprzez SpeedyGonzales » 30/4/2015, 19:03

Nikt nie wie, czy to delikatne ryski możliwe do skorygowania papierem wodnym czy delikatnym przehonowaniem, czy tez zatarcia nadające się do szlifu. Mogłeś wcześniej zrobić test sprężania, nie zakładał byś teraz tematu.

Daj foty.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Magikwsk » 30/4/2015, 20:58

nie mogłem zrobić testu ciśnienia bo zawory się już nie domykały a co do tego ze paliwo nalane na tłok się utrzymuje przez dłuższy czas to coś znaczy czy raczej nie można się tym sugerować? Fotki wstawię jutro.
Magikwsk
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/3/2013, 21:58
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez RUTRA.RD » 5/5/2015, 07:46

Na stara uszczelke tylko je.... dziady składaja chcesz miec problemy złóż na stara i dwie tony silikonu
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez kargulvmax » 17/5/2015, 15:38

W Larsson masz za 235zł a jak ktos znajomy ma znizki to za ok 160zł :)))
Carpe diem
kargulvmax
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 17/1/2006, 12:00
Lokalizacja: Gostyń Wlkp.



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości




na górê