Zobacz wÄ…tek - Kawasaki Er5
NAS Analytics TAG

Kawasaki Er5

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Kawasaki Er5

Postprzez DelHi » 13/4/2015, 19:29

Witam Serdecznie.

Chciałbym żeby ktoś pomógł mi oceni ewentualnie poradził co sprawdzić . Zamierzam pojechać oglądnąć ten motocykl jakim jest kawasaki er5 http://olx.pl/oferta/kawasaki-er5-CID5- ... 77aafabe5c motocykl dość tani nie ukrywam ,że takiego szukałem. Cena okazyjna nawet bardzo. Z rozmowy wynikało ,że stan bardzo dobry . Właściciel nie ma prawka na motocykl. Lecz nie potrafił określić przebiegu. Najpierw odczytał 6 tys mil . Potem 620 tys mil. ( co raczej nie możliwe) na końcu dodał zdjęcie co widać ,że jest przebieg w 61 tys. Motocykl sprowadzony z Usa. Pytanie. Czy użytkownik bo jest on pierwszy . Zmienił tarcze ? i przebieg 61 tys jest w milach. Czy zrobił przelicznik. Bo ponad 100 tys .km to chyba już za dużo. Nie wiem doradźcie oceńcie co sprawdzić jak ocenić podczas jazdy. To będzie mój pierwszy motocykl . Prawko zdałem 3 lata temu.
DelHi
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/3/2011, 14:18
Lokalizacja: Dębica


Postprzez Tristello » 14/4/2015, 14:11

eee liczniki są przekręcane przecież.... Skoro z USA to w milach. Poza tym ten licznik na moje oko jest powypadkowy i cały uszkodzony. po pierwsze brak szkła na obrotomierzu po drugie widać że kluczyk jest w pozycji OFF a jednak wskaźnik paliwa pokazuje prawie pół baku.

Poza tym przy wymianie liczników nie jest problemem przekręcenie licznika km. Ale jeśli to oryginalny przebieg to nie jest on taki straszny. Ja w swoim gsie mam 30tys na liczniku a moto z 94r jest. Wniosek ? kręcony albo po prostu już raz dobił do 100k i leci drugi raz ;) Jeśli o moto dbano to przebieg 100k nie jest niczym złym.
O tego chyba nie specialnie dbano :/
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR


Postprzez Fugu » 14/4/2015, 14:31

Na liczniku jest wyrazne km/h, wiec nie w milach. Pewnie licznik podmieniony z jakiegos rozbitka.

Pozycja wskaznika paliwa moze byc utrzymywana bez napiecia - w ktoryms z japonskich samochodow (nie pamietam czy Sunny czy CRX czy Corola) tez tak mialem.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Corr » 15/4/2015, 00:33

Zegary w km/h więc przebieg też, w erkach zegary lecą w drobny mak nawet przy drobnych szlifach, więc są duże szanse, że to nie jej pierwsze zegary. W er5 wskaźnik paliwa wskazuje cały czas, również bez włączonego zapłonu.

Naklejki wyglądają okej, więc albo ktoś się postarał przy lakierowaniu albo to fabryczny lakier. Tarcza wygląda na ori, koniecznie zmierz jej grubość(zakres graniczny to 4,5 mm) bo zamiennik to spory wydatek, lusterka, kierunkowskazy i ciężarki kierownicy też fabryczne. Za tą cenę jeżeli moto jedzie prosto i silnik nie jest trupem to będzie dobrze.

Tylko dziwne, że jest sprowadzona z USA skoro tam er5 nie było sprzedawane... no ale nie można tego wykluczyć.
Er 5 -> ZX6-R
Corr
Świeżak
 
Posty: 154
Dołączył(a): 29/3/2012, 16:46

Postprzez DelHi » 15/4/2015, 16:13

Dzięki wielkie wszystkim za rady. Myślę w sobotę pojechać obejrzeć lecz jeszcze trafił się dużo bliżej taki motocykl. http://olx.pl/oferta/suzuki-gs-500-e-CI ... 569f62c40a też nie drogi.
DelHi
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/3/2011, 14:18
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Tristello » 15/4/2015, 17:28

Mało informacji strasznie. Wizualnie troche przyrdzewiały ale na ten wiek to raczej norma, silnik malowany, nie wiem czy tylne plastiki też nie, chyba nie miały az tak rozbudowanych naklejek. Jakieś dziwne zacieki na lewym deklu przykrywającym zębatkę zdawczą (może to być wina słabej jakosci foto). Napęd ciężko ocenić ale na moje oko już końcówka naciągu, malowane sety pasażera i CHYBA nie oryginalne ciężarki kierownicy. Nie jestem pewien ale lampa też jest ciut maława.

Cena dosyć normalna, jak masz blisko to podjedź pooglądaj, wytarguj na napęd z 300zł, posprawdzaj hamulce opony, jeśli zużyte to targuj. I oczywiscie trzeba sprawdzić czy nie sciaga itp itd.

Wymądrzam się a sam kupiłem gs'a bez nawet jazdy próbnej :D
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez DelHi » 15/4/2015, 17:47

Tak myślałem go za 3 tys. kupić :D ale tyle to nie wiem czy opuści na weekendzie będę oglądał. Ale widzisz ty zauważyłeś tyle rzeczy na tym ogłoszeniu a ja nie miałem żadnego motocykla i połowy z tego nie widziałem. Jedyne co rzuciło mi się w oczy to naklejka "zapi****" czyli raczej nie jeździł nią starszy gość do kościoła i zapewne szanowana nie była.
DelHi
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/3/2011, 14:18
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Tristello » 15/4/2015, 18:36

no jak spędzisz kilka godzin przy moto to samo rzuca sie w oczy, zwłaszcza że naoglądałem się tyle tych egzemplarzy jak sam kupowałem że masakra. W efekcie kupiłem pośrednio od Bzyka z forum ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez DelHi » 15/4/2015, 21:24

Ja cały czas coś staram się sam kupić. Zero wsparcia od rodziny czy dziewczyny czy rodziny dziewczyny. Wszyscy widzą w motocyklu śmierć i narażanie życia. A ja mimo to kupie tylko narazie ciężko z finansami ale chciałbym na ten sezon już mieć jakiś pierwszy motocykl
DelHi
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/3/2011, 14:18
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Artur_ » 16/4/2015, 07:21

DelHi, a do turystycznego enduro byś się nie chciał przysiąść? ;) Ja na pierwsze moto szukałem tego na co wskazywały internetowe przewodniki, czyli 500tkę GS/ER/CB. Po oględzinach kilku(nastu) motocykli, czy raczej padlin, zupełnie przypadkiem skończyło się na KLE 500 (ten sam silnik co w ER-5). Jak już człowiek poczuje, że asfalt go nie ogranicza, to nawet latanie wokół komina nabiera innych barw ;)

Rodzina jest najważniejsza, ale nie daj się włożyć pod pantofel. Za 30-40 lat większość rówieśników będzie rozmawiała o cenach leków w aptekach, omawiała sceny otumaniających seriali z cyklu "M jak problemy", czy narzekała jakie to te życie ciężkie, licząc już podświadomie lata do śmierci, bo wspominać niema co. Nie każdy tak musi ;)
Jest takie powiedzenie "Najlepsza starość jest wtedy, kiedy zamiast marzyć - wspominasz'' i tego warto się trzymać. Jak dla mnie bardziej płaski i większy telewizor poczeka, lepszy samochód też poczeka, stary jeszcze jeździ, ale marzeniom czekać nie dam na tyle ile mnie stać.
Tak na zachętę https://picasaweb.google.com/1140596923 ... redirect=1 - fajnie pojechać i zobaczyć coś na żywo, co inni zobaczą co najwyżej na ekranie swojego wielkiego telewizora, a pojadą co najwyżej palcem po google maps ;)

A takie fajne coś wisi na forum podróżników, więc raczej w 100% pewny sprzęt http://olx.pl/oferta/kawasaki-tengai-65 ... 8CDWB.html
Artur_
Świeżak
 
Posty: 358
Dołączył(a): 30/5/2008, 06:23
Lokalizacja: Zabrze

Postprzez Tristello » 16/4/2015, 19:47

Delhi rozumiem Cie az za dobrze. Sam przez to ze zapisalem sie na prawko i kupilem moto stracilem "ta jedyna", ale najwidoczniej tak mialo byc... Nie ma co zwracac uwagii na innych, u mnie tez kazdy byl przeciwny, ale w koncu po argumentujacej rozmowie udalo mi sie przekonac ojca ze marzenia powinno sie spelniac i pomogl mi przy kupnie i przywozce moto. Jesli Tobie sie nie uda to nie ma strachu, poszukaj jakiegos kolegi ktory pomoze.

Zycze owocnych łowów i kupna pierwszej maszyny ;) jak bys mial watpliwosci albo znalazl jeszcze cos to pisz, z checia pomoge/zemy ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Bzyk_R1 » 17/4/2015, 09:05

No to żeś chłopakowi dołożył Tristello. Naklejki na tyle są jak najbardziej oryginalne. Ciekawe czy to rzeczywiście wersja slingshot? czyli ta mocniejsza. Jeżeli nie polakierowane to ktoś dla bajeru sobie nakleił. Ciężarki kierownicy oraz lampa są org tylko ciężarki spolerowane. Mnie rzuca się natomiast przednia tarcza która nie jest od tego motocykla...tzn nie jest fabryczna i należy się jej przyjrzeć jaki stan bo w gs tylko ona odpowiada w 90% za zatrzymanie się motocykla i często lubi się zużywać przy "zapie***laniu" jak na baku napisane... Trzeba przyjrzeć się plastikom tam gdzie są naklejki bo może coś ktoś stara się ukryć pod nimi. Gs leżał na lewej i prawej stronie zanim założyli mu gmole (to na plus że je ma) stąd podrapany zadupek, brak napisów SUZUKI na dekielkach, i malowane sety dekle itp. Trzeba mu się przyjrzeć uważnie bo takie motury służą do nauki nie czarujmy się. I w żadnym wypadku nie wolno tyle za niego zapłacić. Obczaj napęd i opony dokładnie.

Tristello się zrobił spec od GS500 :) no i dobrze jak coś zauważysz u siebie to się podziel z innymi to może nie trafią na mine... Ciekawi mnie jak dbasz o fure :) wrzuciłbyś fotke jak teraz wygląda Suzi. I w niedziele Cię widzę w częstochowie! Chociaż GSa już święciłem tam :)
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)

Postprzez Tristello » 17/4/2015, 18:13

Tarcza powiadasz nie oryginalna ? Hmm ciut dziwne. Czyżby gs którego kupiłem też miał nie oryginalne tarcze ? Różnią się tylko kolorem wewnętrznym. Ja mam czarne a tutaj są złote. Widziałem już nie jednego gs'a ze złotymi skąd wiesz że są nieoryginalne ?

Nie uważam się za speca, prawie wszędzie zostawiałem furtki w postaci słów "chyba" "wydaje mi się" etc :D
Jak dbam o fure ? Pare kosmetycznych przeróbek ciągle robie, (tankpad, wyświetlacz biegów, podświetlenie zegarów, tarcze na białe, odrdzewianie ramy po akumulatorze, gmole (na które czekam już tydzień :/ ), kierunki na mniejsze, oblaski na rantach felg (wypiaskowanych i pomalowanych na nowo) i w sumie narazie chyba tyle. W planach nowa żarówka, pług i coś co pewnie Ci sie nie spodoba, usunięcie naklejek z baku :P tylko boje sie że zostaną ślady w postaci ciemniejszego lakieru. Dodatkowo pewnie jak zrobie prawko to będę musiał odwieść do mechanika żeby skrzynie naprawił (rozłącza biegi 4 i 5 przy 7-8 tys obrotów, oczywiście nie zawsze i nie wszędzie) ale wyczytałem na forum Gs,że być może za słabo wbijam biegi. Więc się uczę na razie prawidłowej zmiany, ps. Nie wiesz jaki tam był lany olej ?

Na Częstochowe chętnie ale już raz miałem pełne gacie jak mnie zatrzymali do kontroli, na szczęście udało się że sąsiad policjant nadjechał i wsparł mnie. Takie już mam szczęście, a jechałem tylko 5 km :D
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez DelHi » 28/4/2015, 18:46

Powróciłem troche miałem przerwy. Bo te dwa motocykle to naprawdę były trupy nawet "ja" potrafiłem to ocenić. W jednym nie wchodziła 2 . A drugi nawet nie chciał odpalić do oględzin . Długo przeglądałem olx. w poszukiwaniu nowych zgłoszeń w okolicy i narazie lipa.

Artur_ nie nie myślałem mi raczej podobają się naked albo typowo zabudowany sportowy.


Dzięki za opinie rady i wsparcie przeczytałem wszystkie i jestem wdzięczny za wyrozumiałość i pomocną radę jak to u was było. Motocykl kupie kwestia tylko kiedy heh co miesiąc to coś więcej pieniędzy odłożone.

A ten egzemplarz wygląda ładnie. Tylko kwestia ślizgu . Trochę pokiereszowany ale chyba nie dużo co myślicie ?

http://olx.pl/oferta/kawasaki-CID5-ID9V ... c36959a86e

Mam takie pytanie bo jest dużo Yamah Xj 600 diverson w mojej okolicy w miarę przystępnej cenie . Czy trudno taki motocykl przerobić na nakeda ? z tego co tak patrzyłem to chyba pasuje lampa i liczniki od er5 ? czy się mylę .
DelHi
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/3/2011, 14:18
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Tristello » 29/4/2015, 18:01

er5 ma bardzo słabej jakosci zdjęcia (wina olx) poproś właściciela o lepszej jakości zdjęcia najlepiej z przybliżeniem tego co uszkodzone. Jeśli chce sprzedać to wyśle. Motocykle nie schodzą jak ciepłe bułeczki więc nie ma co sie napalać.

Co do Xj600 Diversion. Wydaje mi się, że był on bliźniaczy do Xj600 z tą różnicą że miał tylko owiewki i inną lapmę. Więc gdybym miał przerabiać coś takiego to szukałbym części z Xj600 (bez owiewek) i powinny pasować. Ewentualnie troche kombinowania i z wszystkiego innego można zamontować. Na alledrogo na pewno znajdziesz jakieś czachy.
Cos w ten deseń http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=47 ... ule_id=114
Oczywiscie kwestia gustu, co kto lubi ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez DelHi » 29/4/2015, 20:14

Nie to to ja wiem ze nie schodzą nawet przed sezonem bardzo nie widzę żeby schodziły. No własnie troche te zdjęcia opłakane zapytałem już o lepszej jakości ewentualnie mogę podjechać mam dosłownie pare km. A na pierwszy rzut oka ? Bardzo uszkodzony ? Nie znam się na mechanice silnika od motocykla bo raczej przy samochodach grzebie.


No a te xj 600 N są bardzo ładne tak jak i er5 czy gs500 . Bo na Bandita to myślę później się przesiąść jak się wdam.
DelHi
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/3/2011, 14:18
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Tristello » 29/4/2015, 21:11

Tak na pierwszy rzut oka, naprawy tego nie powinny pochlonac majatku. Jesli jakies mniejsze rysy by Ci nie przeszkadzaly to za 20-40 zl mozna kupic preparaty do karoserii, woski itp. Troche wolnego czasu i wiekszosc rys nawet tych glebszych powinna zniknac. No dekielek pewnie do wymiany bo widac ze uszkodzony, ale jak wspomniales ze jestes mechanikiem to moze cos tam daloby sie doczepic i wspawac. No ale to tez kwestia wygladu. Ja bym osobiscie wymienil, mysle ze taki dekielek do max 100-150 zl, na olx pelno jest uzywanych czesci, wystarczy wyslac kilka wiadomosci i cos tam znajdziesz. (Ja szukalem gmoli do gs500 wszyscy chceli po 250-300 zl, ale ktorys z kolei sprzedal mi razem ze szpilkami i przesylka za 110).

Z czesciami problemu nie bedzie, a wymiana takiego dekielka jest banalna. Wracajac do XJ jak kupilbys Diversion to poszukaj nawet po szlifie bo skoro chcesz i tak wymieniac owiewki na nakeda to przynajmniej bedzie taniej troche. Pozniej poszukac jakiegos XJ600N z zatartym silnikiem i kupic lampe itp. Tylko taka operacja pochlonie troche czasu ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez gohage » 29/4/2015, 21:35

hej
Jeżdzę 3lata ER-5 twister. Mam moto z2001 roku. To jeden z najlepszych turystyków na rynku, GS 500 się nie umywa. Jak masz okazję kupuj - chyba że chcesz kupić moją igiełkę ? 5,5 tyś i jest twoja.

:D
gohage
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9/7/2012, 20:02
Lokalizacja: Bukowina

Postprzez Tristello » 29/4/2015, 22:40

Uzasadnij dlaczego gs sie nie umywa ?

Kazdy elektryk swoj kabelek chwali :D
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez DelHi » 3/5/2015, 18:07

Hmm no własnie będę myślał. Strasznie mnie ten gs . 500 kusi http://olx.pl/oferta/suzuki-gs-500-lub- ... 0e48f0bbcf

Dzięki wszystkim za rady będę informował jak znajdę pierwszą maszynę.
DelHi
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14/3/2011, 14:18
Lokalizacja: Dębica

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê