Zobacz wątek - czyszczenie łańcucha
NAS Analytics TAG

czyszczenie łańcucha

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

czyszczenie łańcucha

Postprzez Gondzio » 25/4/2015, 18:19

Można czyścić łańcuch środkiem do czyszczenia hamulców np k2?
http://allegro.pl/k2-brake-cleaner-600- ... 12566.html
Gondzio
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/4/2015, 18:14


Postprzez SpeedyGonzales » 25/4/2015, 21:20

Jeśli nie niszczy uszczelnień (o-x ringi) to czemu nie?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez balchan1 » 26/4/2015, 09:40

A nie lepiej czyścić łańcuch np. naftą + szczotka? Taniej wychodzi. A stosowanie takiego zmywacza do hamulców może prowadzić do wypłukiwania smaru z wnętrza łańcucha i w efekcie szybszego zużycia.
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Klusekb » 26/4/2015, 12:30

Najlepiej chyba używać środka dedykowanego do czyszczenia łańcucha.
np. takie coś
http://allegro.pl/preparat-castrol-chain-cleaner-400ml-i5211513767.html (otwórz link)
Klusekb
Świeżak
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2/3/2014, 22:26

Postprzez Dolce » 26/4/2015, 20:30

Tak na marginesie, odnośnie czyszczenia łańcucha. Mam swoje przemyślenia na ten temat jak również poprzeglądałem trochę stron w tej tematyce. Ogólnie nie jestem zwolennikiem systematycznego pucowania łańcucha. Strasznie tego żałuję bo lubię czyścić i polerować sprzęt. Jednak uczciwie przyznaję, że to naprawdę nie ma sensu a fakt istnienia na rynku preparatów do jego czyszczenia kompletnie nic nie dowodzi. Producenci wyprodukują wszystko co się sprzeda. Coś na wzór tabletek placebo w przemyśle farmaceutycznym.
Taki preparat do czyszczenia łańcucha nie jest tani biorąc pod uwagę fakt, że można się po prostu bez niego zupełnie fajnie obejść.
Takie systematyczne czyszczenie łańcucha będzie odklejało warstwę brudu i co z tego ? Czy wówczas smar lepiej wniknie w łańcuch ? Raczej nie. I tak się dostanie tam gdzie trzeba, bo ogniwa pracują cały czas. Raczej z tym preparatem rozpuszczony brud dostanie się prędzej pod oringi.
Czyszczenie tak (nafta jest ok) jeśli łańcuch dostał popalić przy jeździe w deszczu a brud nie odlazł lub ogólnie w przypadku naprawdę dużego zabrudzenia. Wówczas czyszczenie + suszenie (sprężone powietrze) i smarowanie.
Panowie, za zaoszczędzoną na preparatach kasę należy jeździć z laskami na kawę a nie ładować cwaniakom kapuchę za te wynalazki.
Dolce
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11/4/2015, 20:14

Re: czyszczenie łańcucha

Postprzez Boodryl » 27/4/2015, 17:14

Gondzio napisał(a):Można czyścić łańcuch środkiem do czyszczenia hamulców np k2?
http://allegro.pl/k2-brake-cleaner-600- ... 12566.html


Kiedyś próbowałem czyścić łańcuch chyba nawet tym samym środkiem.
Efekt był...powalający!
Łańcuch był czysty,ale musiałem go jeszcze raz smarować, bo środek okazał się za skuteczny.
Boodryl
Świeżak
 
Posty: 35
Dołączył(a): 27/4/2015, 16:01
Lokalizacja: Skierniewice



Powrót do Motocykle



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na gr