Zobacz wątek - [Pierwszy motor 7tyś]Honda PC 800 dla dużego faceta
NAS Analytics TAG

[Pierwszy motor 7tyś]Honda PC 800 dla dużego faceta

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

[Pierwszy motor 7tyś]Honda PC 800 dla dużego faceta

Postprzez Marcivo » 25/4/2015, 12:25

Witam,

Wiem że tematów jest sporo ale nie znalazłem nic konkretnego z aż tak dużym panem
Szukam swojego pierwszego motoru do tej pory tylko podróżowałem samochodem i ciężarowym . Jedno co mi się bardzo spodobało to Goldwing ale tutaj za mały budżet tak więc wybór padł na PC 800.
Powiem jeszcze że z kupnem się nie spieszę nie ważne czy kupię teraz czy za 4-5 miesięcy.
I tak najwcześniej czas na jazdę będę miał na początku września

Wymiary duużego faceta 194/6cm wzrostu 149kg wagi

Doświadczenie: Moje doświadczenie nie licząc nauki jazdy jest zerowe.
Do jakich celów chcesz używać motocykla: Jazda w weekendy czasem po mniejsze zakupy. Zawsze mi się marzyła długa podróż po Polsce potem Europie na motorze

Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie: 6-7tyś kilometrów
Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? 7 tysięcy na motor, kurtka już jest zamówiona w sklepie kask też już mam upatrzony

Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Tutaj mam zerowe pojęcie, od 1-3tysięcy mogę przeznaczyć

Jakie motocykle Ci się podobają: ogólnie duże motocykle z zabudowanym tyłem kuframi

Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Honda PC 800

Ogólnie szukam czegoś na czym wielki facet nie będzie wyglądał głupio
Marcivo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18/4/2015, 19:46


Postprzez setup » 25/4/2015, 13:30

No nie jestem pewien czy pchałbym się w motocykl którego w najpopularniejszym serwisie ogłoszeniowym jest "aż" 5 sztuk. Ciężko będzie coś sensownego wybrać. Zdecydowanie większy wybór jest w przypadku honda deauville. Boczne kufry w standardzie, co prawda nie ma zbyt dużo KM ale silnik jest w układzie V więc będzie elastyczny. Posiada wał kardana. Część części pasują od hondy CBF.
Gdybyś zrezygnował z opcji zabudowanych kufrów to byłoby większe pole do popisu.
A może rozważ jakiś maxi skuter, choć tu może być drożej.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska


Postprzez MroziuScigacz » 25/4/2015, 14:25

Skoro nie chcesz wyglądać głupio to szukaj sportowego turystyka. Mam podobne wymiany(no moze nieco mniej waże) i Śmigam Yamaha FJ 1200, Moze by Ci podpasowała?
Za 7 tysi wyrwiesz piękną FJ. Polecałbym także ZZR 1100, CBR 1000F i wspomnianą Deauville.
Na tych motocyklach z pewnością głupio wyglądać nie będziesz.
Zwykle te maszyny sprzedawane są już z kuframi, więc braku zabudowania nie powinienes zbytnio odczuć.
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcivo » 25/4/2015, 17:39

Ta honda deauville wygląda całkiem fajnie.
A jak z ceną i rocznikiem w jakie celować?

Co do tych Yamah itp. to ja nie chcę typowych ścigaczy po 1000cm3.
Po pierwsze nie podoba mi siÄ™, a po drugie zabije siÄ™ na tym.

Szukam coś co pojedzie z tą prędkością autostradową 140 i więcej mi nie trzeba.
Większość czasu będzie jechał 50-70km/h

Co do tych kufrów chodziło mi bardzie o to że muszą być dwa z boku i jeden na górze, a czy będą na stałe czy zdejmowane to mi rybka.

Co do maxi skutera jakoÅ› zbyt skuterowate to jest ;)
Po to robiłem(płaciłem) za kat. A by kupić już coś więcej niż zabawkę

Powiem też tak na co dzień poruszam się Citroenem C5 III (tzw. dupowozem) i szukam czegoś podobnego z wygodną pozycją. Czyli motory na których siedzę pochylony lub z rękoma w górze odpadają
Marcivo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18/4/2015, 19:46

Postprzez MroziuScigacz » 25/4/2015, 18:29

Te Motocykle o których Ci pisałem to takie typowe ścigacze nie są.. co prawda wyglądają nieco zadziorne, lecz na typowe sporty są zdecydowanie za duże. Mają sporą moc i moment obrotowy,pozycję bardzo wygodną, dużo mniej radykalną niz sporty, ciągną pięknie od dołu(nie tak jak typowe sporty dopiero w górnym zakresie obrotów) i do turystyki się super nadają, więc powinieneś być zadowolony. Jeśli chcesz typowego turystyka to tylko Deauville zostaje.
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez setup » 25/4/2015, 21:21

Jeśli pisałeś o Hondzie Goldwing to jest jeszcze takie coś jak yamaha venture. Choć z tego co widzę to też raczej nie ma dużego wyboru.
IMHO kup coś popularnego tak abyś mógł kiedyś w przyszłości łatwo było sprzedać oraz było łatwo o części.
Przy okazji zerknij na klasyki gatunku Suzuki GSF 600 lub 650, honda CBF 600, Yamaha XJ 600 lub Fazer. Do każdego możesz dokupić kufry jakie Ci się zamarzą a może uda Ci się wyhaczyć z pełnym wyposażeniem. Powyższe motocykle nie są co prawda typowymi przedstawicielami turystyków a raczej określane jako sportowo-turystyczne lub uniwersalne.
Jako że mimo wszystko masz małe doświadczenie z większymi pojemnościami nie pchaj się w duże moce, raczej unikaj czegoś co będzie miało więcej niż 70-80 KM.
Avatar użytkownika
setup
Świeżak
 
Posty: 225
Dołączył(a): 30/10/2012, 10:08
Lokalizacja: Ruda śląska

Postprzez MroziuScigacz » 25/4/2015, 22:18

Gościa który ma 196cm i 150kg wagi chcesz pchać na XJ-te albo GSF-a? Przecież będzie wyglądał jak na motorynce. (sam wiem po sobie) O jakichkolwiek walorach turystycznych zapomnij, pomijając to, że te motocykle jadą bardzo słabo.
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 25/4/2015, 22:19

Mroziu, za polecanie litra na pierwsze moto zaraz dostaniesz lizaka
Ostatnio edytowano 25/4/2015, 22:20 przez leff, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez Marcivo » 25/4/2015, 22:20

Jak na razie przypadł mi tylko do gustu ten Honda NTV 650 Deauville

Link przykładowy:
http://otomoto.pl/oferta/650-deauville-ID3hiC6L.html

70-80KM to też już jest sporo.

Jak patrzyłem ten model co podałem i tak ma osiągi 180km/h co jak na taki motor jest też bardzo duże.

Moja prawdopodobna prędkość na takiej maszynie maksymalnie osiągnie 120/140 i to już z duszą na ramieniu ^^

Ps. jakieÅ› konkretne rady przy oglÄ…daniu tych modeli?

leff napisał(a):Mroziu, za polecanie litra na pierwsze moto zaraz dostaniesz lizaka

Ja sam jestem wielce przeciwny 1000cm/3. Mam narzeczoną i ona też jest przeciwna ;)
Ostatnio edytowano 25/4/2015, 22:23 przez Marcivo, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Marcivo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18/4/2015, 19:46

Postprzez MroziuScigacz » 25/4/2015, 22:23

ja krótko jezdziłem 600 (w zasadzie pół sezonu)
i odrazu kupiłem ponad litra i żyję.
Jak ktoś ma słuszne gabaryty to ciężko jezdzić 600-tka.
Ja na 600 męczyłem się strasznie.
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Marcivo » 25/4/2015, 22:27

Ja naprawdę nie chcę jakiegoś demona szybkości, czy ruszania jako pierwszy z pod świateł

To ma być przysłowiowa zabawka weekendowa do spokojnej jazdy po mieście czy na piknik nic innego. Coś typu "wow on ma fajny turystyczny motor" a nie "wow on zaraz poleci 100 po mieście"

Do szybkiej jazdy autostradowej mam bezpiecznÄ… puszkÄ™
Marcivo
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18/4/2015, 19:46

Postprzez MroziuScigacz » 25/4/2015, 22:39

Te motocykle o których pisałem to motocykle TURYSTYCZNE :) Wcale odwijać nie trzeba. Poprostu dysponują mocą, dzięki której można zabrać pół domu do kufrów a one i tak będą ciągnąć jak lokomowyta. Są duże, cieżkie, wygodne. Własnie dla takich facetów jak my :)
ale ok bo zaraz będzie krzyk ze na litra namawiam. Zrobisz jak zechcesz, moim zdaniem powinieneś zobaczyć i 600 i 1000, 1100, 1200 i samemu zobaczyć co najbardziej Ci odpowiada.
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 25/4/2015, 22:41

tak, turystyczne i momentem zwijaja asfalt ...........
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez MroziuScigacz » 26/4/2015, 19:42

Moja FJ zbyt narowista nie jest. Ma dość duży moment (107NM) ale bez przesady, jak nie odwijam to asfaltu nie zwija, moto łagodne jak baranek. A jedzie z kazdego biegu i nie trzeba kręcić do czerwonego pola zeby sprawnie się przemieszczać czy wyprzedzać. Wiadomo jak ktoś odwija to można poszaleć tym sprzętem. Ale ultra liniowe oddawanie mocy nie czyni ten motocykl jakims szczególnie niebezpiecznym. To nie TL 1000S... Myślę ze z pozostałymi sport turystami jest podobnie.
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez leff » 26/4/2015, 20:03

z calym szacunkiem ale pojecie o jezdzie chyba masz takie jak ja o balecie, te motocykle potrafia powiezc bardziej niz sporty, maly ruch reka i ciagna jak lokomotywy, jesli tego nie widzisz to brakuje Ci respektu do motocykla i wyobrazni

poza tym autor juz napisal, ze nie chce tak duzej pojemnosci wiec proponuje nie ciagnac tego watku w ta strone
Twoj podpis jest za dlugi
Avatar użytkownika
leff
ZlyCzlowiek
 
Posty: 4443
Dołączył(a): 30/9/2008, 09:22
Lokalizacja: sercem WX

Postprzez MroziuScigacz » 26/4/2015, 20:12

leff napisał(a):z calym szacunkiem ale pojecie o jezdzie chyba masz takie jak ja o balecie, te motocykle potrafia powiezc bardziej niz sporty, maly ruch reka i ciagna jak lokomotywy, jesli tego nie widzisz to brakuje Ci respektu do motocykla i wyobrazni

poza tym autor juz napisal, ze nie chce tak duzej pojemnosci wiec proponuje nie ciagnac tego watku w ta strone


Nie mam juz zbytnio respektu bo ujezdzam ten sprzet czwarty sezon. Wiem ze to kiepskie dla początkującego, lecz akurat mi bardzo odpowiada ze mogę się sprawnie odpychać nie używając górnego pola obrotomierza. Szalenstwa tez mi się znudziły i jeżdzę przepisowo. Ale skoro twierdzisz ze nie umiem jeździć i nie mam wyobraźni.. cóż nikt Ci tego nie broni. Wybacz za offtopa :)
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez skrab » 1/5/2015, 09:21

Jeszcze nikt nie wymienił yamahy TDM 850 super moto, niezawodne silniki i chamulce, sport -turystyk daje duzo frajdy z jazdy ,czyli z mojej strony polecam na 100%!!!
jest kawa vn750
skrab
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 6/4/2015, 17:18

Postprzez MroziuScigacz » 1/5/2015, 22:20

TDM fajne moto lecz jest to enduro-turystyk a nie sport turystyk ;)
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez skrab » 2/5/2015, 14:12

Może i enduro- tur ,ale z enduro nie ma nic wspólnego jak już coś to turystyk ,dla wiekszego gościa super maszyna no i mocy też starczy (:
jest kawa vn750
skrab
Świeżak
 
Posty: 30
Dołączył(a): 6/4/2015, 17:18

Postprzez MroziuScigacz » 2/5/2015, 16:15

tu sie zgodze, dla duzej osoby fajne moto ale ze sportem to ma raczej mało wspólnego :)
MroziuScigacz
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 11/11/2014, 03:19
Lokalizacja: Wrocław

Następna strona


Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê