Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwsze moto

Postprzez matekoj » 22/4/2015, 16:22

Witam, jestem tu nowy więc się przywitam. Jestem Mariusz i mam 26 lat. Pochodzę z pomorskiego i od 3 lat mieszkam na stałe w niemczech. Od jakiegoś czasu spodobały mi się motocykle. Do tej pory interesowałem się tylko samochodami. Planuję zakup swojego pierwszego moto i nie wiem co wybrać. Z pośród wszystkich wybrałem 3 i z nich muszę podjąć decyzje który najlepiej. Dodam, że nie znam sie ani na mechanice moto ani na niczym z nim związanego. Przyglądam się takim:
Honda CBF 600
Kawasaki ZR 7
Suzuki Bandit 600
Który waszym zdaniem byłby dobry dla nieogarniętego miłośnika prędkości?
Budżet oficjalny to do 3 tyś euro. Nie wiem czy to dużo czy mało ale raczej na pierwszy moto, który pewnie nie jedną glebę zaliczy to wystarczająco żeby się podszkolić. Proszę o jak najwięcej cennych informacji o tych maszynach. Pozdrawiam
matekoj
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/4/2015, 16:08
Lokalizacja: Jork


Postprzez Suzuki gsx 750 f » 22/4/2015, 19:29

Suzuki Bandit 600 lub HondÄ™
Kawy zx7 czy zx6 raczej dla ludzi z jakimś doświadczeniem,nawet doświadczonego motocyklistę potrafi sponiewierać
ale to tylko moje zdanie :)
Suzuki gsx 750 f
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 2/8/2012, 17:57
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez lagiboy » 22/4/2015, 19:43

to co będzie w lepszym stanie. i nie ZX tylko ZR.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez matekoj » 22/4/2015, 20:12

Kawa jest póki co na ostatnim miejscu w mojej głowie. Najbardziej podoba mi się Honda. Troszkę juz poczytałem o nich i to tylko mnie przybliża do Horneta. Druga sprawa, który lpiej się nadaje do dłuższego użytkowania? Tzn. Pierw chce się na nim podszkolić z techniką jazdy i oswoić i 2 kółkami ale jeśli bedzie wystarczający i go nie rozbiję będę chciał go troche potrzymać. Ewentualnie jak przejdzie żonie foch za samochód bedę mógł dołożyć 1000euro do zakupu.
matekoj
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/4/2015, 16:08
Lokalizacja: Jork

Postprzez lagiboy » 22/4/2015, 20:37

widać że to będzie pierwsza zabawka więc najpierw to ----> viewtopic.php?t=49590

to jest CBF600
Obrazek

to jest Hornet CB600F
Obrazek
zgadnij czym się różnią?
Ostatnio edytowano 22/4/2015, 20:45 przez lagiboy, Å‚Ä…cznie edytowano 2 razy
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez andy7 » 22/4/2015, 20:41

Bralbym Honde ale

Oblookaj sobie Yamaha XJ6 - o niebo lepsza.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Rura » 23/4/2015, 07:10

Akurat z tych 3 co wymieniłeś na starcie, to ZR7 jest najfajniej prowadzącym się i najbardziej przyjaznym dla początkującego motocyklem. Pomimo najstarszej konstrukcji. Szukałbym wersji S po 2001 roku.
Daytona, MW, GT... byle latało ;-).
Rura
Świeżak
 
Posty: 421
Dołączył(a): 30/1/2015, 22:09
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez gulczao » 23/4/2015, 07:39

Honda CBF600 jak najbardziej, ale Hornet moim zdaniem na pierwsze moto bez doświadczenia jest jednak za mocny. A z tego co czytam to on wpadł ci w oko.
gulczao
Świeżak
 
Posty: 160
Dołączył(a): 27/10/2007, 09:02
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Postprzez matekoj » 23/4/2015, 11:34

widać że to będzie pierwsza zabawka więc najpierw to ---->
Doświadczenie zerowe
26 lat 181cm wzrostu 70kg wagi
dojazd do pracy 2 km wypady na miasto pojezdzic czasem na autobane
w sezonie okolo 5 tys kilometow
na utrzymanie w sezonie moge wydac 1-2 tys euro
nakedy
Honda Hornet 600
matekoj
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/4/2015, 16:08
Lokalizacja: Jork

Postprzez lagiboy » 24/4/2015, 00:47

powiem Ci że Hornet to bardzo fajny motocykl ale ma pewną przypadłość. jest odrobinę za mocny dla kogoś kto dopiero się wjeżdża. 100km/h w 3 sekundy na 1 biegu, nie wiem w który rocznik celujesz, przy 3k euro chyba można już oglądać po lifcie. roczniki 2007+
elastyczności w tym silniku nie ma, trzeba trzymać go na obrotach powyżej 6 tys żeby żwawo się poruszać, poniżej 4k rpm buczy przy dodaniu gazu. Pali całkiem sporo. wyprzedzanie to prawie zawsze mus zbicia 2 biegów żeby wskoczyć na zakres obrotowy w którym silnik rozwija juz jakiś poziom mocy. Na moje oko nie jest to zbyt dobre moto do nauki jazdy. Serwis jest niewymagający, olej, filtry, smarowanie, ja mam wtryski więc odpada mi czyszczenie i regulacja gaźników.
Jeśli na autobahny to potrzebna Ci owiewka bo nie wytrzymasz długo.

popatrz trochę w kierunku Suzuki SV650S i Kawasaki ER-6f są to motocykle bardziej miejskożerne a do tego dzięki owiewce można tym bujać się dość szybko z przyzwoitą osłoną od wiatru. 2 gary czynią je wąskimi, dzięki dwóm garom nie trzeba się bawić biegami żeby przyspieszać. Brzmią inaczej niż hornet, jednym się podoba innym nie. dzisiaj jechałem za SV przez miasto i ani on mi nie uciekł ani ja jemu. dopiero na dwupasmówce widać przewagę mocy. To co SV spod świateł ma od razu od dołu RPM (start spod świateł) ja mam dopiero jak startuje z 6 tys rpm mimo że hornet jest mocniejszy. rób jak uważasz ale Hornecik może Cię sponiewierać.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê