Zobacz wątek - Problem ze skuter(2t) tłok puchnie ?
NAS Analytics TAG

Problem ze skuter(2t) tłok puchnie ?

i inne małe pojemności
_________

Problem ze skuter(2t) tłok puchnie ?

Postprzez Kojczyk » 20/4/2015, 19:38

Siema jest problem
Wymieniłem pasek w skuterze yamaha bw 50 spy i nie dałem podkładki bo taki kolega mówił ze to była blokada (na wariatorze obok tulejki) i jechał wtedy dobrze ale był słaby pod górę ledwo co mnie wyciągnął (ważę 60 kg) założyłem tą ,,blokadę" i było spoko jeździł był mocny pod górkę dziś pojechałem do szkoły (2,5km) rano wszystko było ok jechał koło 65-70 po drodze nawet kumpla zgarnąłem ale jak wracałem to po 500 m na odcinku 100 m skuter osłab z 70 do 30 km/h (sam jechałem) i bawiłem się manetka i to nic nie dało po drodze jeszcze była góra to pod tą górkę ledwo co wyjechałem (15km/h) i tak dowlekłem się do domu później miałem robotę w domu skuter stał (ostygł) i zacząłem przy nim grzebać nie chciał odpalić po wielkich trudnościach odpalił chodził normalnie pojechałem pod szkole tak 200 m przed zaczął słabnąc zawróciłem i znów jechał 30 km/h i znów dowlekłem sie do domu

Pytanie jaka jest tego przyczyna jak się przygrzeje to słabnie tłok by puchł ?

muszę wiedzieć czy to może tłok puchnąc bo może jutro rozbiorę cylinder (nigdy tego nie robiłem i mam co to tego wątpliwości by to robić że źle później złoże)

miał wymieniany nie dawno tłok i cylinder na tym jest zrobione 600-700km ( 500 km około docierki

Licze na dobrÄ… odp
Avatar użytkownika
Kojczyk
Świeżak
 
Posty: 273
Dołączył(a): 15/12/2014, 13:57
Lokalizacja: Zakliczyn


Postprzez SpeedyGonzales » 20/4/2015, 20:24

Nie zdejmuj cylindra, zrzuć wydech i sprawdź co się dzieje. Jaki kolor świecy?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez Kojczyk » 20/4/2015, 20:41

Kolor dobry poddchodzi pod kawę z mlekiem a co mi da zdjęcie wydechu? I tak nic tam nie zobaczę chyba że zdjęcie zrobię bo tak jest rama zrobiona mam patrzeć przez ten wydech czy co?
Avatar użytkownika
Kojczyk
Świeżak
 
Posty: 273
Dołączył(a): 15/12/2014, 13:57
Lokalizacja: Zakliczyn

Postprzez cioracz » 20/4/2015, 21:19

To sÄ… pierwsze oznaki zeby nie jezdzic do szkoly :lol: znak z gory

Chodzi o to ze przez to miejsce gdzie wkrecasz wydech, to zebys tam patrzyl. Nie przez wydech tylko przez miejsce w ktore go wkrecasz. Prosciej sie nie da wytlumaczyc. Ale jak ma puchnac? Raz by spuchl i zatarl. Nie wracal by do dobrych parametrow. Ja bym lepiej sprawdzil jak rolki na wariatorze sie trzymajÄ…
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce

Postprzez Kojczyk » 20/4/2015, 21:37

Jakieś pomysły co to może być?

Sciaglem cylinder i wszystko jest ok i znalazłem przyczynę

Wydech-coś jest przytkany powie mi ktoś jak go rozetne to co ja mam wycinać? I jak go rozciac?
Avatar użytkownika
Kojczyk
Świeżak
 
Posty: 273
Dołączył(a): 15/12/2014, 13:57
Lokalizacja: Zakliczyn



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê