Zobacz wÄ…tek - Pierwszy wymarzony motocykl - Wrocaw
NAS Analytics TAG

Pierwszy wymarzony motocykl - Wrocaw

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Pierwszy wymarzony motocykl - Wrocaw

Postprzez Digichaos » 14/4/2015, 10:41

Witam Serdecznie Koledzy !
Jestem Andriej - nowy uzytkownik forum
Jestem w trakcie robienia kursu na prawo jazdy kat. A - B posiadam juz od lat 7 i jezdze/mieszkam co prawda narazie autem we Wroclawiu
Planuje po zdaniu kupic swoj pierwszy motocykl i powoli zaczac przygode na 2ch kolkach i dolaczyc do wspanialej community - poznac nowe osoby i budowac pozniejsze przyjacielskie relacje
Troche omnie:
Budzet - mysle ze na pierszy motocykl moge przyznaczyc do 10k PLN
Wymiary - Wzrost 180 Waga 85 Wiek 26
Doswiadczenie na motocyklach - Kurs A no i 7 letnia jazda autem po Wroclawiu
Chcialbym przedewszystkim prosic o rade bo egzamin niedlugo a w glowie mam naprawde milion mysli - niewiem co kupic - poprostu chce motocykl, czuc wiatr i jechac czerpiac z tego przyjemnosc (niechce latac - palic gume itp ) - bo juz zonaty dzieciaty i chce bezpiecznej przygody
Glownie jezdze i bede jezdzil po Wroclawiu wiec chcialbym zeby motocykl nadawal sie na miasto i na ominiecie korkow ktorych niestety mamy bardzo duzo
Jak ktos mnie spyta jaki konkretnie motocykl chce niewiem - widze Sportowy w czerwonym kolorze - serce bije szybcie - zachwile przyjezdza chopper ktory dodaje troche gazu i sie wlaczaja alarmy w autach na parkingu - mysle - o tak to ten tez tak chce - normalnie juz nie taki mlody a jak dziecko
Jesli mozna prosilbym o rade/model motocykla/ i jednoczenie krotkie informacje dlaczego akurat takie
Dodatkowo bede mega wdzieczny za pomoc w dobiurce ubrania stroju motocyklowego ze wskazaniem ewentualnuch sklepow - moga byc oczywiscie rzeczy uzywane
Chcialbym rowniez siegnac po informacje gdzie szukac motocykl (komis i ew czy ktos moze pomoc podczas kupna - oczywiscie sie odwdziecze)
Dziekuje wszystkim i kazdemu z osobno za pomoc
Digichaos
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/4/2015, 10:27
Lokalizacja: Wroclaw


Postprzez AdamoX » 16/4/2015, 07:58

Jak na miasto to coÅ› wÄ…skiego, dobrze sterownego i liniowo oddajÄ…cego moc :roll:
W tym budżecie to patrz głównie na stan techniczny.
Ja zacząłem od CBF600 i po Wrocku lata się na tym genialnie. Jest bardzo stabilna i przewidywalna. Jestem większy od Ciebie, a i tak mam całkiem wygodnie.
Bandyta 1200 + DR 650
AdamoX
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 11/8/2014, 07:49
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez motoftw » 16/4/2015, 13:34

coś wąskiego to dwa cyl, er6 w rzędzie czy sv w vce, masz wersje naked i z owiewkami w tej kasie na pewno znajdziesz coś do jazdy
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25

Postprzez Samael666 » 16/4/2015, 17:54

popieram. fajnie sie lata SVka po wrocku
Suzuki SV650s k6 -> Yamaha R6 RJ11

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...
Avatar użytkownika
Samael666
Świeżak
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10/9/2014, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Digichaos » 17/4/2015, 09:28

Panowie bardzo dziekuje za odpowiedz/opinie
Powiem wam ze zobaczylem Suzuki SV 650 na allegro i sie poprostu zakochalem
Piekna maszyna i poprostu ja chcialbym
Niemniej jednak to Wy macie wiecej stazu i doswiadczenia i ja bardzo sobie Cenie kiedy ludzi radza i chca pomoc - a ja chce byc dobrym motocyklista a nie wariatem ktory kupil cos i sie potem .....
Otoz glowne moje pytanie - czy dam sobie z nia rade na poczatku ? - prosze zrozumiec mnie dobrze - wiem ze to sprawa indywidualna itp - chodzi mi bardziej oto czy bede czerpal przyjemnosc jadac i powoli nabieral doswiadczenia czy poprostu to bedzie walka ze sprzetem i jego moca i niestety technika bedzie ciezko szla do przodu

Przeczytalem juz mase wszystkiego i wiem ze klasykami sa GS 500, CB 500 do nauki
Jesli chodzi o SV - podoba mi sie - jest waska moge sie przeciskac miedzy autami, dynamiczna az nadto - czyli wystarczy mi na dobre - nie jestem fanatykiem extreme wrazen wiec mysle ze mocy mi starczy na pare dobrych lat przez ktory bym sie uczyl tego motoru

Patrza na allegro zobaczylem ze sa dwa rodzaje
1 ) http://otomoto.pl/oferta/suzuki-sv-650- ... hjygM.html
2 ) http://otomoto.pl/oferta/suzuki-sv-650-ID3hjfBH.html

Wizualnie zdecydowanie podoba mi sie pierwszy - te ledy z tylu i sam tyl - przod tez ujdzie
Jesli chodzi o drugi - to widze ze jest N - naked ( z tego co juz obczailem to N znaczy bez owiewek )
Jakie sa roznicy poza tym ? wiem jeszcze ze jeden ma gaznik a drugi wtryst - prosze o wybaczenie ale niewiem jak to wplywa i czy powinienem brac to pod uwage

Rowniez bardzo bym prosil osoby ktory jezdza na tym pieknym motocyklu o rade/opinie

I ostatnia rzecz bardzo bym prosil o pomoc w dobraniu ubioru na tego typu motocykl - kompletnie sie nieznam - jesli chodzi o budzet oligarcha nie jestem nie mniej jednak wiem ze stroj jest wazniejszy od motocykla bo zycie mamy tylko jedno i kazdy ma dla kogo zyc

Dziekuje serdecznie raz jeszcze
Digichaos
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/4/2015, 10:27
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Samael666 » 17/4/2015, 09:43

napisze troche o swoich doswiadczeniach z tym moto. pamietaj jednak czytajac to, ze jestem swiezakiem (PJ robilem we wrzesniu, ale zrobilem od tego czasu okolo 8k kilometrow wiec cos chyba moge juz o tym moto powiedziec) wiec bardziej doswiadczeni moga napisac co innego (beda mieli wiecej racji).

wg. mnie jesli robisz teraz prawo jazdy to masz juz chcoiaz pojecie czym jest motocykl o pojemnosci 600 - zdajesz albo na Gladiusie albo na XJ6. Oczywiscie NIE mowie tu o zadnym sporcie 600 - zeby nie bylo. SVka (mala bo jest jeszcze 1000) to troszke mocniejszy przedstawiciel tej klasy. Glowna roznica jest silnik V2, ktory ladnie ciagnie od na prawde niskich obrotow. Ma to swoje zalety ale i wady. Z zalet - nei musisz krecic pod czerwone zeby jechala. Z wad - trzeba bardzo uwazac przy dodawaniu gazu w zakrecie i z redukcja biegow. Mi ze 3 razy zdarzylo sie przyblokowac tylne kolo przy redukcji (tak - nie potrafie jeszcze zmieniac biegow z miedzygazem i ciut zbyt gwaltownie puscilem sprzeglo). Ale to nie jest jakas tragedia - wg. mnie do opanowania. SVka jest lekka jak na ta klase, waska - stad latwo sie nia operuje. B. dobre hamulce. Osobiscie ciesze sie z wyboru motocykla.
Teraz kwestia roznic modeli - S - owiewki N- naked - do tego juz sam doszedles. Roznice sa spore - Ska ma kierownice typu clip-on a N ka nie. Inna jest troszke pozycja przez to na moto. Sce blizej pod tym wzgledem do sporta. Poza tym z tego co czytalem Ska ma dluzsze ostatnie przelozenie - wiekszy Vmax. No i ja osobiscie bez szyby sobie jezdzic nie wyobrazam...

z waznych rzeczy - roczniki < 2003 sa na gaznikach - podobno bardziej narwane. Od 2003 robia na wtrysku. Ale oprocz tego od 2003 polepszyli zawieszenie. Jesli Ci budzet pozwoli ja bym bral 2003+ (Sam dorwalem 2006 rocznik).
Tu masz fajna stronke o SVce http://www.sv650.info/index.php?id=opis/parametry

Co do oceny egzemplarzy - nie podejmuje sie bo jestem za cienki w uszach ;)
Suzuki SV650s k6 -> Yamaha R6 RJ11

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę... aż ciężko ich czasem wyprzedzić...
Avatar użytkownika
Samael666
Świeżak
 
Posty: 127
Dołączył(a): 10/9/2014, 20:18
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Digichaos » 19/4/2015, 10:13

Panowie
Dziekuje za wasze opinie
Zdalem wlasnie na prawko A :)
Po paru nocach mysle jednak ze kupie na poczatek na pare sezonow GS 500 i poprostu bede go poznawal i reszte czas pokaze - poprostu mam do kogo wracac i zyc i wiem ze to jest najwazniejsze ! - a po drugie chce byc bezpiecznym motocyklista rowniez dla innych uczestnikow ruchu i byc gotowym na roznego rodzaju sytuacje
Dziekuje serdecznie raz jeszcze

Jedynie male pytanko odnosnie GS 500 - ktore roczniki brac pod uwage i za jaka kwote wg was mozna juz dostac taki motocykl to "jazdy" - zeby wrazie ew sprzedazy poprostu duzo nie stracic

Dziekuje Koledzy !
Lewa w gore !
Digichaos
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14/4/2015, 10:27
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez lagiboy » 19/4/2015, 10:45

jak zdawałeś na nowych zasadach brałbym SV650, moto ciut, ociupinke cięższe od GS i delikatnie większe a zawiasy i heble zdecydowanie lepsze. zdecydowanie polecam owiewki ale jest ryzyko że walniesz glebę parkingową, niemniej owiewki zawsze fajnie mieć. nie wiem czym zdawałeś, jeśli gladem to SV jest wyraźnie mocniejsza i zwinniejsza. inna machina do Yamaha XJ6 czy to golas czy w owiewkach zostawiam tobie, oba wyglądają dobrze. Yamaha będzie cięższa od SV ale dużo spokojniejsza. Powiem wprost. żałuję że nie wziąłem SV650 ani XJ6 diversion tylko horneta. brakuje mi owiewek. Nie żałuję że wziąłem horneta do jeżdżenia po mieście, sprawdza się idealnie. mimo wszystko uważam że SV byłaby lepsza.
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê