Zobacz wątek - "Brak umowy kupna-sprzedaży"
NAS Analytics TAG

"Brak umowy kupna-sprzedaży"

O wszystkim
_________

"Brak umowy kupna-sprzedaży"

Postprzez Pietro1337 » 18/4/2015, 22:39

Witam, chciałbym sie zapytać czy będą większe kłopoty jeśli nie ma umowy kupna-sprzedaży ?
Cytat od sprzedającego: "Ogółem w moto jest tylko jeden poważny problem nie mam do niego umów kupna i sprzedaży ale posiadam dowód w którym jest wpisany prawdopodobnie pierwszy właściciel więc można jeszcze podpisać umowę ze mną jeżeli dało by sie to jakoś jeszcze zarejestrować"
Jak jest w.w, czy będą jakieś dodatkowe koszta z tym związane?

Z góry dziękuję za pomoc !
Pietro1337
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 25/8/2014, 22:01
Lokalizacja: Katowice


Postprzez Rolnik62 » 19/4/2015, 09:03

Bez umowy nie ma dowodu, że go kupiłeś. Włam się komuś do garażu, ukradnij motocykl, a jak na półce będzie leżeć dowód rejestracyjny, to go też sobie weź - i masz identyczną sytuację.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice


Re: "Brak umowy kupna-sprzedaży"

Postprzez Katje » 19/4/2015, 18:21

Pietro1337 napisał(a):Witam, chciałbym sie zapytać czy będą większe kłopoty jeśli nie ma umowy kupna-sprzedaży ?
Cytat od sprzedającego: "Ogółem w moto jest tylko jeden poważny problem nie mam do niego umów kupna i sprzedaży ale posiadam dowód w którym jest wpisany prawdopodobnie pierwszy właściciel więc można jeszcze podpisać umowę ze mną jeżeli dało by sie to jakoś jeszcze zarejestrować"
Jak jest w.w, czy będą jakieś dodatkowe koszta z tym związane?

Z góry dziękuję za pomoc !

Musi być ciągłość umów, więc jeśli było w międzyczasie jeszcze iluśtam właścicieli to tyle umów kupna-sprzedaży musiałbyś przedłożyć w urzędzie, inaczej motocykl ma wadę prawną i go nie przerejestrujesz. Sama umowa Twoja z właścicielem obecnym nic nie zmieni (właściwie to nie można go nazwać właścicielem, jeśli nie posiada umowy kupna-sprzedaży z poprzednim właścicielem). Jak chcesz go kupić to kup i sobie jeździj na nieprzerejestrowanym, jakichś konsekwencji w praktyce nie ma z tego tytułu, chyba że się okaże że moto jest kradzione, powinno dać się to sprawdzić w jakimś urzędzie.
Avatar użytkownika
Katje
Świeżak
 
Posty: 63
Dołączył(a): 8/7/2014, 13:21
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 41 gości




na górê