Zobacz wątek - BMW R45 - co z nim zrobić? Bobber, Cafe Racer czy inny?
NAS Analytics TAG

BMW R45 - co z nim zrobić? Bobber, Cafe Racer czy inny?

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

BMW R45 - co z nim zrobić? Bobber, Cafe Racer czy inny?

Postprzez LucekLS » 16/4/2015, 07:25

Witam, dostałem motocykl BMW R45 z '78 roku i bardzo mi się on nie podoba w wersji podstawowej. Traktuję go jako bazę na jakiś customowy motocykl.

Chciałbym się Was zapytać co polecacie (co z niego zbudować), czy bobbera, czy cafe racera czy macie może jakieś inne propozycje.

Jestem na etapie zbierania wszelkich pomysłów i propozycji, piszę bo sam jeszcze nie jestem do końca pewny, jaki efekt końcowy chciałbym z niego uzyskać. Biorę jednak pod uwagę fakt, że byłoby miło jakby kanapa była 2 osobowa, ale to nie jest wymóg konieczny.

Na modyfikację bazy mam powiedzmy 4-5 tysięcy złotych. W grę wchodzi oczywiście kompletne przemalowanie i zmiana elementów motocyklu, nie jestem do końca przekonany czy chciałbym ciąć ramę, ale tak jak wcześniej napisałem dopiero edukuję się w tym temacie i wszelkie cenne rady rozświetlą mi horyzont :)

Zbieram informacje na temat tego motocykla. Nie mogę nigdzie znaleźć średniego spalania czy nawet jakiś polskojęzycznych książek w stylu "sam naprawiam".

ProszÄ™ o pomoc.

Zamiast zakladac dwa tematy o tym samym polaczylem w jeden. Rosiboj
LucekLS
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/4/2015, 06:42
Lokalizacja: Lwówek Śląski


Postprzez cioracz » 16/4/2015, 15:59

Kompletnie nie widzę tego motocykla pod custom. Nie będzie pasował do niego napewno cafee racer. W życiu! Chyba żeby silnik zmienić. Lepiej go odrestauruj i zostaw w spokoju
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce


Postprzez Invi » 16/4/2015, 16:29

Stary boxer BMW to akurat świetna baza, moto konstrukcyjnie jak z epoki, wyścigówki też na bazie tych silników latały. No i jest sporo przykładów udanych cafe z epoki na tej bazie.

Bober to g*wno na poziomie chopera z junaka :twisted:



Ale ja bym ci radził to zostawić :D Zabierasz się od d*** strony, nie masz doświadczenia, pojęcia co chcesz zrobić i pewnie jak każdy myślisz że ładne cafe jest tak łatwo zrobić.


Obrazek
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez LucekLS » 16/4/2015, 17:32

@cioracz akurat z tym się nie zgodzę :) wystarczy wygóglować jakie ludzie rzeźbią z nich customy :) Na bazę jest świetny, pytanie tylko, na co się zdecydować :)

@Invi, nie wychodzę z założenia, że będzie łatwo, raczej szykuję się na porządnie przemyślaną pracę na pewno 1 a może 2 sezonów. To nie jest młodzieńczy szał pał :) 18 latka, który chce zaimponować gimnazjalistkom za winglem na papierosie :) Lat mam troszę więcej a motocykl ten traktuję po prostu jako bazę, wizualnie jest zaniedbany i to jeszcze bardziej mnie skłania ku porządnej zmianie.

No jak narazie nie mam wsparcia :(
używana odzież motocyklowa (otwórz link)
LucekLS
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/4/2015, 06:42
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Postprzez Invi » 16/4/2015, 20:40

LucekLS napisał(a):No jak narazie nie mam wsparcia :(


To nie płacz tylko zarejestruj się na forum które w nazwie ma caferacer, a nie ścigacz :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez LucekLS » 16/4/2015, 21:09

hahaha sluszna uwaga :)
LucekLS
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/4/2015, 06:42
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Postprzez andy7 » 17/4/2015, 11:22

Motocykl ma juz 37 lat. Posuada statzt Oldtimer'a, a Ty go chcesz przerabiac, hmmmm pomysl kiepski.

jezeli juz, to co najwyzej cafe racer, tyle, ze jak wejdziesz w temat, to stwierdzisz, ze 5000 to lakie4nik, za polakierowanie wezmie.

Realne koszta fajnej przebudowy to conajmniej dwa razy tyle co podales maxymalnie, tyle, ze nie w zlotowkach a euro.

zarejestruj sie na caferacer i czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Invi » 17/4/2015, 11:36

andy7 napisał(a):Realne koszta fajnej przebudowy to conajmniej dwa razy tyle co podales maxymalnie, tyle, ze nie w zlotowkach a euro.


Zależy, jeśli ktoś ma kaprys i wszystko komuś zleca to faktycznie. Ale zdecydowana większość najfajniejszych przeróbek powstała w garażu właściciela, tyle że do tego trzeba mieć jakieś pojęcia i narzędzia. Migomat i kątówka nie wystarczy ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Fugu » 17/4/2015, 12:17

LucekLS, zacznij od znalezienia fotek czegos co TOBIE sie podoba. W necie jest masa customow na bazie tego motocykla, niektore nawet calkiem fajne.

Ja zaczal bym od strip-down a potem staral zrobic cos minimalistycznego.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez LucekLS » 17/4/2015, 12:52

@andy7 o lakierowanie akurat się nie boję. Gdybym nie miał gdzie tego wypiaskować i pomalować za przyzwoite pieniążki to bym nawet nie zaczynał myśleć nad przeróbką.

no nic, widzę, że większość jest na nie :) dzięki za pomoc. Muszę się przespać z tym wszystkim i przemyśleć poważnie sprawę. Temat można zamykać
używana odzież motocyklowa (otwórz link)
LucekLS
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/4/2015, 06:42
Lokalizacja: Lwówek Śląski

Postprzez cioracz » 18/4/2015, 06:34

@Invi a mi on na baze sie nie podoba. Wiem ze jest dobre i w ogole ale jakos mi to nie pasuje i juz. Kwestia gustu

@LucekLS. Zostaw go w spokoju. Jak sie mysli to spoko sie wszystko bedzie robilo. Ale jak zaczniesz myslec o szczegolach to jest lypa i wszystkiego sie ode chce
Simson s51 jest, Jawa 350 typ.632 jest
Avatar użytkownika
cioracz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2129
Dołączył(a): 2/1/2014, 20:15
Lokalizacja: Opatów/Kielce



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości




na górê