Zobacz wątek - honda cbr 600 f1 pc23
NAS Analytics TAG

honda cbr 600 f1 pc23

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

honda cbr 600 f1 pc23

Postprzez Valdias » 8/4/2015, 08:51

Witam
Mam nie maly problem z moja crbra. A mianowicie taki, ze jak probuje odpalic na starter (rozrusznikiem), na zadnej swiecy nie ma iskry. Natomiast palac ja na "pych" pali odrazu i bez problemu. Podlaczalem juz inny akumulator, nie pomoglo. Modul podczepialem pod druga cebre i odpalala na nim. kupilem drugi impulsator co nie pomoglo. Poprostu rece mi juz opadaja i czy jest ktos wstanie mi pomoc? Moze ktos spodkal sie juz z takim problemem. Byl bym bardzo wdzieczny za wszelkie propozycje rozwiazania tego problemu. Dodam tez ze stawalem obok kumpla cebra i podczepialem jego kostke impulsatora pod moja cebre i iskra byla jak kreci rozrusznikiem w swojej hondzie.
Valdias
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/7/2014, 15:48


Postprzez balchan1 » 10/4/2015, 16:50

Witam
Sprawdź przewody i zaciski w instalacji. Wygląda to na duży spadek napięcia gdzieś po drodze od akumulatora. Możliwe że na jakimś elemencie jest słaba masa. Przejrzyj piny w kostkach i połączenia z masą (śruby).
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie


Postprzez Valdias » 11/4/2015, 22:22

Dzieki
kostki wszyskto przjezane juz dawno. masa odkrecana poprawiana itp. nie pomagalo.
Jutro niedziele wiec neizabardzo robic ale mysle zeby podpiac dodatkowa mase prosto od aku. Lecz ostatnio nia sie przejechalem i po przejazdzce (zaraz po zgaszeniu) odpalila fakt ze nie bylo to na strzal jak kiedy ale wmiare ok. Od tamtej pory zakazdym razem gdy ja odpalalem i zgasilem probowalem odpalic na rozruch i czesto jest tak ze, bez gazu jak by zalapywala ale nie do konca, natomiast jak dodam lekko gazu odrazu przestaje cokolwiek gadac. Mysle ze moze jakims cudem ta iskra sie pojawia tylko gazniki sa do roboty. Dodam tez ze z pompka paliwowa rowniez niezabardzo chce chodzic, jak by sie zalewala. podlaczam pompke i przajde pare km i zaczyna slabnac (na 2 ledwie ciagnie) i tak z 10 minut a potem juz gasnie i nie pali. wyciagam pompke i lekko pchne i pali. Jak dla mnie gaznikido roboty. lecz z tym bede musial poczekac az zaczne robote w serwisie (po co placic jak mozna samemu zrobic)


Apropo napecia akumulator trzyma okolo 12.7V wiec jest ok. podczas krecenia rozrusnikiem spada do 10.4v. Wedlog mnie nie powinno to sprawiac problemu lecz moge sie mylic
Valdias
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/7/2014, 15:48

Postprzez balchan1 » 11/4/2015, 22:35

A próbowałeś odpalić z podczepionym równolegle akumulatorem np. od auta. Najlepiej grubymi kablami rozruchowymi. Być może ma to jakiś związek z cewkami zapłonowymi. Rozbierz moto, pomierz rezystancje uzwojeń.
Jak kręci rozrusznik? Ładnie czy może słychać że ma duży opór/ małe obroty. Upewnij się co do tej iskry. Wykręć wszystkie świece, połóż je na masie i zobacz czy będzie ładna iskra. Zwróć uwagę na kolor świec- jeśli będzie kawa z mlekiem to spalanie przebiega dobrze.
Problem stawiam że wyskoczył po zimie? Wtedy brałbym pod uwagę gaźniki. Paliwo zalałeś świeże?
Oj tam niedziela- ja ostatnio składałem moto do 3.00 w wielką sobotę :)
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Valdias » 12/4/2015, 08:24

Powiem tak paliwo swieze lecz w zime nie spuscilem paliwa z gaznikow, wiec mysle ze zostawilo po sobie osat. Przed zima byl nieraz taki problem ale zaraz znikal a ze to przed samym koncem sezonu to juz niechcialo mi sie grzebac. Podlaczalem juz aku od samochodu (setke) mimo ze akumulator duzy nic nie zmenilo. Rozrusznik kreci jak szalony, tak ze napewno ani sprzegeileko ani rozrusznik. Swiece bralem przytykalem bezposrednio do - aku co tez nie pomagalo. Z kablami popatrze. Tylko nie rozumiem tego ze raz zalapie raz nie, do tego na pycha nie ma problemu. Szczerze mowiac juz od samego poczatku ten motor mnie nie lubi. Na drugi dzien jak kupilem ta cebre to pekl lancuszek rozrzadu (odkrecila sie srobka od jednej z zebatek walka rozrzadu). Tak ze powoli mam dosc dego motoru.

Spalanie ma dobre jest kolorek kawy z mlekiem, a swiece sa nowe kupione po zimie
Valdias
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/7/2014, 15:48

Postprzez balchan1 » 12/4/2015, 12:47

Ciężki przypadek. Czyli brak iskry na wszystkich świecach? Może moduł zaplonowy pada- jeżeli kolega ma ten sam model to podmień go i zobacz. Spotkałem się z czymś takim w aucie, że silnik na zimnym palił, a na ciepłym brak iskry: zimne luty w ECU.
Może faktycznie ta sztuka nie Tobie pisana, bywa :)
komar 2 biegi ;) ->derbi vamos 50 fl ->derbi senda Bi3 80 ->kawasaki klx 650c ->Honda CB450s
->Kawasaki ZZR600e

"ZIEMIE RWIE"
balchan1
Bywalec
 
Posty: 507
Dołączył(a): 4/3/2008, 15:10
Lokalizacja: Lubuskie

Postprzez Valdias » 12/4/2015, 21:29

W sumie pierwszy motor. wczesniej to komar 3 biegowy w wieku 6-8 lat potem skuter 13 lat. noi gwaltowny skok na 600 lecz nie zaliczylem zadnej gleby tak ze chyba zle nie jest. Jezdze z glowa. Motor kupilem dosyc tanio i wsumie ladnie wygladal (do czasu... NIKOMU NIE WOLNO DAWAC "RUNDY" szkody naprawili ale to juz nie to co bylo".

Wracajac do tematu modul podlaczal do swojej i jego odpalala. Jutro zrobie ta dodatkowa mase o ktorej mowilem.

zastanawia mnie to tylko bardzo ze wlasnie ona tak podlapuje jak by prawie miela zalapac po nagrzaniu a przy dodaniu gazu odrazu przestaje mysle ze to gazniki jestem na 99% pewien. Samo to ze jak sie jedzie to miedzy 7-9 obr ma takie lekkie szarpania. Tak ze czyszczenie. Ale z tym troche poczekam. Pierw ta iskra.
Albo przekabinuje rozrusznik ze sprzegielkiem na zebatke zdawcza :)
Valdias
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/7/2014, 15:48

Postprzez Valdias » 15/4/2015, 22:34

Dodatkowa masa nie pomaga. Dalej brak iskry. Pomyslow brakuje
Valdias
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17/7/2014, 15:48



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości




na gr