Zobacz wątek - Prostowanie felgi motocyklowej - dolnyśląsk
NAS Analytics TAG

Prostowanie felgi motocyklowej - dolnyśląsk

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Prostowanie felgi motocyklowej - dolnyśląsk

Postprzez Grynfix » 29/3/2015, 18:55

Witam. Po ostatniej przejażdżce jak wracałem do domu wyczułem, że coś mi z przodu bije...
No to po powrocie do domu pierwsza rzecz jaką obejrzałem to przednia opona i felga..
Co sie okazało któraś z wyłapanych dziur delikutaśnie wgieła mi felge.. :shock:

Nie wiem czy tak kupiłem i nie czułem czy stało się to u mnie.. w każdym razie felge muszę wyprostować.

Znacie jakieś zakłady na dolnym śląsku który mi to zrobi ? Najlepiej w jakiś sensownych pieniądzach a nie, ze mi wylecą za lekkie podbicie koła z ceną porównywalną do kupna przedniej felgi. Jak macie kogoś to proszę napiszcie i jak możecie podajcie jakis kontakt :)
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42


Postprzez henio12323 » 30/3/2015, 08:03

paweł król - wklep w google, on chyba ze sląska czy jakiestam okolice, zajmuje sie głownie kołami szprychowymi ale ma cały sprzęt i tym zajmuje sie zawodowo - wiec polecam, ja oddałem swoje koła to dostałem jak nowe
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Bandzior421 » 30/3/2015, 22:05

Ja jak byłem w zakładzie gdzie prostują felgi to szef zakładu powiedział mi że felg motocyklowych się nie prostuje, bo mogą stracić swoją sztywność i nie zrobi mi tego bo mogła by stać się mi lub komuś krzywda.
-Piaggio Free 50
-Zipp Xrace 50
-Yamaha YZF-R125
-Suzuki GSXR-600
Avatar użytkownika
Bandzior421
Świeżak
 
Posty: 25
Dołączył(a): 5/10/2014, 19:16
Lokalizacja: Białogard

Postprzez piotr_motoland » 31/3/2015, 07:42

Nie spawa sie ram nie prostuje sie lag ani felg stara zasada jak swiat.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez Grynfix » 5/4/2015, 03:54

Piotr - Twoje zasady neistety są lekko przestarzałe..
Felga jak jest lekko krzywa - można wyprostować
Laga - są firmy które robia to profesjonalnie, dają gwarancje i korzystają z nich nawet serwisy motocyklowe a do tego wiele czytałem o tym i wszyscy polecają głownie jedną firmę.. Kilka osób lata na prostowanych lagach od nich już któryś sezon z kolei i nic sie nie dzieje..
Rama - no zależy co poszło.. jak główka ramy to fakt - trzeba być samobójcą aby to spawać i na tym jeździć ale jak komuś pekł stelaż od zadupka przy szlifie to ta zasada jest trochę oderwana od życia..
Grynfix
Świeżak
 
Posty: 365
Dołączył(a): 23/2/2015, 13:42

Postprzez Bzyk_R1 » 5/4/2015, 20:55

O i tu się podpisuję pod gryfem. W RN04 nie można odkręcić stelaża zadupka bo jest to jeden element złączony z całą ramą, miałem ryskę na jednym z profili i cóż jedyny ratunek to spawanie. Ktoś mi potem powie że rama spawana... ,no dobrze w tym wypadku naprawa zgodnie z technologią producenta to zakup innego motocykla... Nie stać to trzeba tak naprawić. Jestem pewien że taka ingerencja nie wpływa na bezpieczeństwo motocykla, jedynie na jego estetykę.
Wchodzę tam, gdzie inni uciekają przed śmiercią...
Avatar użytkownika
Bzyk_R1
Świeżak
 
Posty: 148
Dołączył(a): 31/8/2010, 20:19
Lokalizacja: Pińczów (TPI)



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości




na górê