Zobacz wątek - <i>[Aktualności]</i> Nowelizacja zaostrzająca kary dla...
NAS Analytics TAG

[Aktualności] Nowelizacja zaostrzająca kary dla...

Komentarze użytkowników
_________

[Aktualności] Nowelizacja zaostrzająca kary dla...

Postprzez Åšcigacz » 3/4/2015, 10:43

Dyskusja na temat: Nowelizacja zaostrzająca kary dla piratów drogowych podpisana przez prezydenta
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Nowelizacja zaostrzająca kary dla piratów drogowych podpisana przez prezydenta
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 10:43

Większość tych przepisów to kolejne idiotyzmy by karać, karać i jeszcze raz karać ludzi. Nasuwa mi się pytanie co z obowiązkowym ubezpieczeniem OC skoro np pijany ma pokrywać szkody z własnej kieszeni? Skoro płacę ubezpieczenie (jak sama nazwa wskazuje) to chyba jasne że chroni mnie to od odpowiedzialności cywilnej którą mógłbym ponieść nie posiadając ubezpieczenia OC. Ubezpieczam dom na wypadek pożaru to chyba prawo mi nie zabroni skorzystać z tego jak spłonie mi dom od pioruna? Kolejny idiotyzm to przewożenie większej ilości osób np w busie. Nie pochwalam tego ale postawcie się na miejscu kierowcy którego z jednej strony ciśnie pracodawca a z drugiej prawo - tak czy tak straci źródło dochodu. Jeżdżenie bez uprawnień jest przestępstwem? A czy czasem przestępstwem nie jest czyn przez który ktoś ucierpi na zdrowiu, psychice, materialnie? Nic nikomu nie zrobisz a jesteś bandziorem bo nie masz papierka? Mniejsze kary są sądzone gwałcicielom, "nieumyślnym" zabójcom, złodziejom niż kierowcy który nikomu nie wyrządził krzywdy! Poza tymi absurdami poiedzcie jaki odsetek kierowców jest tych piratów drogowych? Piratem jest ten co jedzie 70km/h w zabudowanym czy ten co 130km/h a może 54km/h już wystarczą ? Kierowcy nauczyli się zwalniać tam gdzie są pomiary prędkości przez co jest mały wpływ do budżetu państwa dlatego tak nam wyśrubują przepisy by w inny sposób ściągnąć haracz! Na koniec taka mała anegdotka: pyta więzień więźnia - za co siedzisz?- na co drugi - a no wiesz... przekroczyłem prędkość...<br><hr>motocyclista
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 11:13

Komentatorzy napisał(a):Większość tych przepisów to kolejne idiotyzmy by karać, karać i jeszcze raz karać ludzi. Nasuwa mi się pytanie co z obowiązkowym ubezpieczeniem OC skoro np pijany ma pokrywać szkody z własnej kieszeni? Skoro płacę ubezpieczenie (jak sama nazwa wskazuje) to chyba jasne że chroni mnie to od odpowiedzialności cywilnej którą mógłbym ponieść nie posiadając ubezpieczenia OC. Ubezpieczam dom na wypadek pożaru to chyba prawo mi nie zabroni skorzystać z tego jak spłonie mi dom od pioruna? Kolejny idiotyzm to przewożenie większej ilości osób np w busie. Nie pochwalam tego ale postawcie się na miejscu kierowcy którego z jednej strony ciśnie pracodawca a z drugiej prawo - tak czy tak straci źródło dochodu. Jeżdżenie bez uprawnień jest przestępstwem? A czy czasem przestępstwem nie jest czyn przez który ktoś ucierpi na zdrowiu, psychice, materialnie? Nic nikomu nie zrobisz a jesteś bandziorem bo nie masz papierka? Mniejsze kary są sądzone gwałcicielom, "nieumyślnym" zabójcom, złodziejom niż kierowcy który nikomu nie wyrządził krzywdy! Poza tymi absurdami poiedzcie jaki odsetek kierowców jest tych piratów drogowych? Piratem jest ten co jedzie 70km/h w zabudowanym czy ten co 130km/h a może 54km/h już wystarczą ? Kierowcy nauczyli się zwalniać tam gdzie są pomiary prędkości przez co jest mały wpływ do budżetu państwa dlatego tak nam wyśrubują przepisy by w inny sposób ściągnąć haracz! Na koniec taka mała anegdotka: pyta więzień więźnia - za co siedzisz?- na co drugi - a no wiesz... przekroczyłem prędkość...<br><hr>motocyclista<br>
Durny bełkot.<br><hr>Qba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 11:46

Komentatorzy napisał(a):Większość tych przepisów to kolejne idiotyzmy by karać, karać i jeszcze raz karać ludzi. Nasuwa mi się pytanie co z obowiązkowym ubezpieczeniem OC skoro np pijany ma pokrywać szkody z własnej kieszeni? Skoro płacę ubezpieczenie (jak sama nazwa wskazuje) to chyba jasne że chroni mnie to od odpowiedzialności cywilnej którą mógłbym ponieść nie posiadając ubezpieczenia OC. Ubezpieczam dom na wypadek pożaru to chyba prawo mi nie zabroni skorzystać z tego jak spłonie mi dom od pioruna? Kolejny idiotyzm to przewożenie większej ilości osób np w busie. Nie pochwalam tego ale postawcie się na miejscu kierowcy którego z jednej strony ciśnie pracodawca a z drugiej prawo - tak czy tak straci źródło dochodu. Jeżdżenie bez uprawnień jest przestępstwem? A czy czasem przestępstwem nie jest czyn przez który ktoś ucierpi na zdrowiu, psychice, materialnie? Nic nikomu nie zrobisz a jesteś bandziorem bo nie masz papierka? Mniejsze kary są sądzone gwałcicielom, "nieumyślnym" zabójcom, złodziejom niż kierowcy który nikomu nie wyrządził krzywdy! Poza tymi absurdami poiedzcie jaki odsetek kierowców jest tych piratów drogowych? Piratem jest ten co jedzie 70km/h w zabudowanym czy ten co 130km/h a może 54km/h już wystarczą ? Kierowcy nauczyli się zwalniać tam gdzie są pomiary prędkości przez co jest mały wpływ do budżetu państwa dlatego tak nam wyśrubują przepisy by w inny sposób ściągnąć haracz! Na koniec taka mała anegdotka: pyta więzień więźnia - za co siedzisz?- na co drugi - a no wiesz... przekroczyłem prędkość...<br><hr>motocyclista<br>
Przedmówca chyba nie posiada żadnego pojazdu wymagającego posiadania polisy OC, jakby posiadał to by przeczytał w umowie zapis że polisa OC nie chroni w przypadku jazdy po alkoholu. Po przeczytaniu całej jego wypowiedzi dodam do kończącej ją anegdotki trzeciego więźnia który mówi że siedzi za wypisywanie głupot w sieci. <br><hr>hansrpg
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 13:25

Komentatorzy napisał(a):Większość tych przepisów to kolejne idiotyzmy by karać, karać i jeszcze raz karać ludzi. Nasuwa mi się pytanie co z obowiązkowym ubezpieczeniem OC skoro np pijany ma pokrywać szkody z własnej kieszeni? Skoro płacę ubezpieczenie (jak sama nazwa wskazuje) to chyba jasne że chroni mnie to od odpowiedzialności cywilnej którą mógłbym ponieść nie posiadając ubezpieczenia OC. Ubezpieczam dom na wypadek pożaru to chyba prawo mi nie zabroni skorzystać z tego jak spłonie mi dom od pioruna? Kolejny idiotyzm to przewożenie większej ilości osób np w busie. Nie pochwalam tego ale postawcie się na miejscu kierowcy którego z jednej strony ciśnie pracodawca a z drugiej prawo - tak czy tak straci źródło dochodu. Jeżdżenie bez uprawnień jest przestępstwem? A czy czasem przestępstwem nie jest czyn przez który ktoś ucierpi na zdrowiu, psychice, materialnie? Nic nikomu nie zrobisz a jesteś bandziorem bo nie masz papierka? Mniejsze kary są sądzone gwałcicielom, "nieumyślnym" zabójcom, złodziejom niż kierowcy który nikomu nie wyrządził krzywdy! Poza tymi absurdami poiedzcie jaki odsetek kierowców jest tych piratów drogowych? Piratem jest ten co jedzie 70km/h w zabudowanym czy ten co 130km/h a może 54km/h już wystarczą ? Kierowcy nauczyli się zwalniać tam gdzie są pomiary prędkości przez co jest mały wpływ do budżetu państwa dlatego tak nam wyśrubują przepisy by w inny sposób ściągnąć haracz! Na koniec taka mała anegdotka: pyta więzień więźnia - za co siedzisz?- na co drugi - a no wiesz... przekroczyłem prędkość...<br><hr>motocyclista<br>
Jesteś upośledzony umysłowo,czy masz 12 lat???
Pytam poważnie.
A co do przepisów:są bardzo dobre,w końcu pijane kiepy ,oraz debile traktujący drogę niczym tor wyścigowy zastanowią się dwa razy.<br><hr>derelict
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 15:35

te 50 km/h i kara wiezienia za jazde po odebraniu uprawnien (nie wyrokiem sadowym!) to hardcore i rzadko spotykane na swiecie rozwizanie....powinno to byc ograniczone tylko do grzwny i prac spolecznych (ograniczenia wolnosci)<br><hr>txa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 16:35

Komentatorzy napisał(a):Większość tych przepisów to kolejne idiotyzmy by karać, karać i jeszcze raz karać ludzi. Nasuwa mi się pytanie co z obowiązkowym ubezpieczeniem OC skoro np pijany ma pokrywać szkody z własnej kieszeni? Skoro płacę ubezpieczenie (jak sama nazwa wskazuje) to chyba jasne że chroni mnie to od odpowiedzialności cywilnej którą mógłbym ponieść nie posiadając ubezpieczenia OC. Ubezpieczam dom na wypadek pożaru to chyba prawo mi nie zabroni skorzystać z tego jak spłonie mi dom od pioruna? Kolejny idiotyzm to przewożenie większej ilości osób np w busie. Nie pochwalam tego ale postawcie się na miejscu kierowcy którego z jednej strony ciśnie pracodawca a z drugiej prawo - tak czy tak straci źródło dochodu. Jeżdżenie bez uprawnień jest przestępstwem? A czy czasem przestępstwem nie jest czyn przez który ktoś ucierpi na zdrowiu, psychice, materialnie? Nic nikomu nie zrobisz a jesteś bandziorem bo nie masz papierka? Mniejsze kary są sądzone gwałcicielom, "nieumyślnym" zabójcom, złodziejom niż kierowcy który nikomu nie wyrządził krzywdy! Poza tymi absurdami poiedzcie jaki odsetek kierowców jest tych piratów drogowych? Piratem jest ten co jedzie 70km/h w zabudowanym czy ten co 130km/h a może 54km/h już wystarczą ? Kierowcy nauczyli się zwalniać tam gdzie są pomiary prędkości przez co jest mały wpływ do budżetu państwa dlatego tak nam wyśrubują przepisy by w inny sposób ściągnąć haracz! Na koniec taka mała anegdotka: pyta więzień więźnia - za co siedzisz?- na co drugi - a no wiesz... przekroczyłem prędkość...<br><hr>motocyclista<br>
Komentatorzy napisał(a):Durny bełkot.<br><hr>Qba<br>
Zamiast zamykać tor jak np w Poznaniu zamiast budować stadiony które później stoją i niszczeją to może zacząć budować tory aby ci wszyscy mogli tam se na nich wyżyć poszaleć i nauczyć bezpiecznej jazdy pod okiem instruktora :))
Brawo tylko karać umiecie a gdzie narody?? Żałosne....<br><hr>MotoGP
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 16:39

Więc jak to jest z jazdą bez uprawnień na motocykl? Przestępstwo czy wykroczenie?<br><hr>Kuba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 16:40

Komentatorzy napisał(a):Większość tych przepisów to kolejne idiotyzmy by karać, karać i jeszcze raz karać ludzi. Nasuwa mi się pytanie co z obowiązkowym ubezpieczeniem OC skoro np pijany ma pokrywać szkody z własnej kieszeni? Skoro płacę ubezpieczenie (jak sama nazwa wskazuje) to chyba jasne że chroni mnie to od odpowiedzialności cywilnej którą mógłbym ponieść nie posiadając ubezpieczenia OC. Ubezpieczam dom na wypadek pożaru to chyba prawo mi nie zabroni skorzystać z tego jak spłonie mi dom od pioruna? Kolejny idiotyzm to przewożenie większej ilości osób np w busie. Nie pochwalam tego ale postawcie się na miejscu kierowcy którego z jednej strony ciśnie pracodawca a z drugiej prawo - tak czy tak straci źródło dochodu. Jeżdżenie bez uprawnień jest przestępstwem? A czy czasem przestępstwem nie jest czyn przez który ktoś ucierpi na zdrowiu, psychice, materialnie? Nic nikomu nie zrobisz a jesteś bandziorem bo nie masz papierka? Mniejsze kary są sądzone gwałcicielom, "nieumyślnym" zabójcom, złodziejom niż kierowcy który nikomu nie wyrządził krzywdy! Poza tymi absurdami poiedzcie jaki odsetek kierowców jest tych piratów drogowych? Piratem jest ten co jedzie 70km/h w zabudowanym czy ten co 130km/h a może 54km/h już wystarczą ? Kierowcy nauczyli się zwalniać tam gdzie są pomiary prędkości przez co jest mały wpływ do budżetu państwa dlatego tak nam wyśrubują przepisy by w inny sposób ściągnąć haracz! Na koniec taka mała anegdotka: pyta więzień więźnia - za co siedzisz?- na co drugi - a no wiesz... przekroczyłem prędkość...<br><hr>motocyclista<br>
Komentatorzy napisał(a):Durny bełkot.<br><hr>Qba<br>
Komentatorzy napisał(a):Zamiast zamykać tor jak np w Poznaniu zamiast budować stadiony które później stoją i niszczeją to może zacząć budować tory aby ci wszyscy mogli tam se na nich wyżyć poszaleć i nauczyć bezpiecznej jazdy pod okiem instruktora :))
Brawo tylko karać umiecie a gdzie narody?? Żałosne....<br><hr>MotoGP<br>
popieram jakies tory by chociaz ogarneli zeby mozna bylo sie wyszalec a nie pozbawienie wolnosci za przekroczenie 50km masakra jakas kazdy czlowiek moze sie zapomniec i przekroczyc te oredkosc nieumyslnie<br><hr>korzenioj
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 16:43

A czy to też ma się w przypadku gdy mam np kat a1 a jade motocyklem który jest na a2 też to jest przestępstwo ?<br><hr>bartych
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 16:44

Gdzie sÄ… tory w Polsce??? <br><hr>Bela RADOM
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 16:54

Gdyby w PL były autostrady i tory wyścigowe łatwo dostępne nie byłoby tyle przekroczeń prędkości. U nas na trasie Warszawa - Terespol czyli międzynarodowej mamy w wielu miejscach teren zabudowany, a więc ograniczenie do 50 km/h. A jeśli chodzi o jazdę bez prawka to kiedyś trzeba wziąć się za to. Skoro umiesz świetnie jeździć to idź na egzamin i zdaj go.<br><hr>MrKoksu89
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 16:56

Komentatorzy napisał(a):Więc jak to jest z jazdą bez uprawnień na motocykl? Przestępstwo czy wykroczenie?<br><hr>Kuba<br>
po pobieznym przeczytaniu tej ustawy - m.zd. pzrepisy nie sa przemyslane - po odebraniu uprawnien (wiec takze zatrzymaniu przez staroste a nie tylko po orzeczeniu zakazu przez sad, jak teraz) - to przestepstwo, wiec lepiej je utracic za 24 pkt przed wejsciem w zycie ustawy - gdyz po prostu brak uprawnien (nie miales ichw chwili wejscia w zycie tej nowelizacji) - to wykroczenie...marni urzednicy z ministerstwa to pisali....<br><hr>txa
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 17:00

No to Bronisław na pewno wygra :), a wybory tuż tuż. Ja nie mam problemu nawet motocyklem z prędkościami na zabudowanym, max 60 jak się zagapię. Wiadomo pociśnie się czasem, ale to na znacznie lepszych odcinkach jak teren zabudowany.<br><hr>maro275
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 17:08

Jak zwykle niekompetencja scigacza i podawani falszywych informacji. Jazde bez uprawinien jest przesstepstwem jedynie w wypadku recydywistow ( czyt. tym co odebrali wczesniej informacji ) A nie ogolnie, pozdrowienia dla scigacza, leci dislike.<br><hr>ScigaczTogoWno
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 17:15

Moglby ktos.podac linka do tejze ustawy?<br><hr>Kuba
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 17:20

Komentatorzy napisał(a):Więc jak to jest z jazdą bez uprawnień na motocykl? Przestępstwo czy wykroczenie?<br><hr>Kuba<br>
Komentatorzy napisał(a):po pobieznym przeczytaniu tej ustawy - m.zd. pzrepisy nie sa przemyslane - po odebraniu uprawnien (wiec takze zatrzymaniu przez staroste a nie tylko po orzeczeniu zakazu przez sad, jak teraz) - to przestepstwo, wiec lepiej je utracic za 24 pkt przed wejsciem w zycie ustawy - gdyz po prostu brak uprawnien (nie miales ichw chwili wejscia w zycie tej nowelizacji) - to wykroczenie...marni urzednicy z ministerstwa to pisali....<br><hr>txa<br>
A co w przypadku jeśli takowych nie posiadasz bo ich nie zrobiłeś - masz ważne np. B...<br><hr>kabi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 17:25

No właśnie co w przypadku jeśli ktoś ma ważne prawko kat. B a prowadzi moto... Druga sprawa czy ustawa traktuje coś o zmianach w taryfikatorze o których niedawno było głośno - czyt. kary 40km/h więcej w terenie zabudowanym i mandat na poziomie 1500zł... ?<br><hr>kabi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 17:26

Komentatorzy napisał(a):Gdzie są tory w Polsce??? <br><hr>Bela RADOM<br>
Na kolei :P (jeszcze sÄ…).<br><hr>KOT
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 3/4/2015, 17:42

Komentatorzy napisał(a):No właśnie co w przypadku jeśli ktoś ma ważne prawko kat. B a prowadzi moto... Druga sprawa czy ustawa traktuje coś o zmianach w taryfikatorze o których niedawno było głośno - czyt. kary 40km/h więcej w terenie zabudowanym i mandat na poziomie 1500zł... ?<br><hr>kabi<br>
6) przestępstwem będzie prowadzenie pojazdu mechanicznego na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu przez osobę, której zostały cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów na mocy decyzji właściwego organu (sprawca podlegać będzie karze grzywny, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2);
<br><hr>Pyskaty
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê