Zobacz wątek - Drugi uniwersalny sprzęt po 600.
NAS Analytics TAG

Drugi uniwersalny sprzęt po 600.

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Drugi uniwersalny sprzęt po 600.

Postprzez BeginnerBiker » 1/4/2015, 11:06

- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie),

Komar 2350 - pierwsze kroki, Simson S51 (15k km) GS500 (20h), FZS600 (8kkm) + inne 'przejażdżki'.

- Wiek, waga, wzrost,

21lat, 75kg, 189cm

- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?

- Jazda na co dzień, do pracy (22km w obie strony) szkoły (weekendy - 80km w obie strony), miasto, trasa, wsie, lokalne drogi. Dla rozrywki, nie wykluczam turystyki (kraj), jazda w 95% bez plecaka.

- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?

Na ile wystarczy czasu i przede wszystkim pieniędzy, liczę na 10k+


- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?

Na sam motocykl mogę wycisnąć max(!) 12.000zł chociaż wiadomo im mniej tym lżej :)
Ubranie mam pełne z poprzedniego motocykla (tekstylia).


- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?

Ile będzie potrzeba, oczywiście bez serwisowania w ASO, i cen porównywalnych z naprawami Ducati.
Z racji tego, że motocykl ma służyć praktycznie jako Daily Commuter, fajnie by było gdyby spalanie nie wychodziło poza granice rozsądku.


- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.

Podoba mi się w zasadzie wszystko co ma 2 koła i silnik :D
Nastawiałem się na SuperMoto albo Sporta, podobają mi się też nakedy ale ochrona przed wiatrem, a raczej jej brak skutecznie odstrasza.


- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?

- DRZ400sm / WR250X ... 690SM (chyba idealny ale grubo poza budżetem),
- SV650S (wtrysk)
- 636 05-06r (chyba również poza budżetem)
- FZ6s w nowej budzie (ver. S2)
- inne chętnie rozpatrzę, na razie mam mętlik w głowie.



Reasumując idealnego motocykla dla mnie chyba nie ma i muszę znaleźć jakiś kompromis.
Nie jestem demonem autostradowym (chociaż kto wie po zmianie sprzętu) turystyki dalszej niż poza granice kraju nie planuję (tzn. raczej pozostaje takowa w sferze marzeń), lubię się "pobujać" po okolicy tempem spacerowym. Na pewno szukam czegoś co będzie lepiej prowadziło się od poczciwego FZS 600 (01r) i da frajdę z jazdy. O czymś pewnie zapomniałem ale to wyjdzie "w praniu".

Pozdro!
BeginnerBiker
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27/9/2012, 18:33


Postprzez BeginnerBiker » 13/5/2015, 19:39

Stwierdzam, że jakiekolwiek użytkowe SuperMoto znaleźć w dobrej walucie i stanie, graniczy z cudem. Bardziej skłaniam się teraz ku szosie tutaj pytanie:

SV650 vs FZ6 s2

mam prawie 190cm czy SV nie bedzie za mała? podobają mi się Clipony - niżej ręce, sylwetka bardziej pochylona co przekłada się teoretycznie na mniejszy napór wiatru podczas szybszej jazdy?
Jest też lżejsza co istotne no i zachwalany ciąg od dołu (nigdy nie jeździłem V), spalanie chyba mniejsze niż w przypadku FZ6?

Zdaje mi się czy suzuki jest tańsze w codziennej eksploatacji? zawory, wtrysk, tylko 2 cylindry, hamowanie silnikiem = mniejsze zuzycie klockow/tarcz


Jestem rozkojarzony, a sezon trwa w najlepsze...
BeginnerBiker
Świeżak
 
Posty: 39
Dołączył(a): 27/9/2012, 18:33


Postprzez Glenroy » 13/5/2015, 20:22

Jeździłeś FZS-em, więc po przesiadce na FZ6 nie będzie takiego "łał", osobiście poszedł bym w stronę SV-ki, tym bardziej, że SV produkuje na prawdę ogromnego banana na twarzy, jest zwinna, lekka i ma zajefajny pazur :). SV-kę polecam, bo na prawdę do zabawy sprzęt przedni :).
Raz motór byl chory i leżał w łóżeczku.
I przyszedł pan doktor "Co jest motóreczku?"
"Ach lagi mam krzywe i ogon złamany
i wgniotkę na baku i przód rozje..ny"
Avatar użytkownika
Glenroy
Moderator
 
Posty: 2835
Dołączył(a): 31/8/2011, 20:06
Lokalizacja: LPU



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości




na górê