Zobacz wÄ…tek - Od poczÄ…tku z a2 i xj600
NAS Analytics TAG

Od poczÄ…tku z a2 i xj600

Porady, dyskusje i inne dywagacje na temat motocykli, którymi można się poruszać posiadając kategorię prawa jazdy A2
_________

Od poczÄ…tku z a2 i xj600

Postprzez Luuke » 30/3/2015, 16:56

Hej wszystkim, ma parę pytań dot. A2, ubioru i kupna pierwszego moto.

Po krótce o mnie. 20 lat, 190cm. Budżet ok 9-10 tys na start (prawko, ubranie, moto). Motocyklem będę jeździł sporo, dłuższe trasy, jak i codzienny dojazd na uczelnie.

Ile powinienem przeznaczyć na odpowiednie części ubioru? W jakie firmy powinienem celować? Czy warto poszukać lekko używanych rzeczy? Gdzie zaopatrywać się, sprawdzone sklepy z kompetentnym personelem w opolskim/dolnośląskim?

I w końcu - ile wydać na xj600? Jaki rocznik? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?
.
Ostatnio edytowano 5/4/2015, 09:41 przez Luuke, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Luuke
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30/3/2015, 16:31


Postprzez Tristello » 30/3/2015, 19:59

Akurat przerabiam podobny temat.

1. Kurs. Za kurs trzeba liczyć: (średnia cena w Twoim wojewodztwie nw jaka jest) 900 zł kurs + 200 zł badania + 30 zł egzamin teoretyczny + 240 zł egzamin praktyczny = 1370 PLN +/- 50 zł Zostaje nam wtedy 8600 zł

2. Z ubioru w szkole jazdy dostajesz tylko kask i kamizelkę, niektóre mają jeszcze rękawice ale to nie reguła.
Ja osobiście zakupiłem kask SECA FALCON, kurtkę tekstylną Ozone Delta II, Do tego rękawice Ozone i buty Booster Grid.
CENY:
Kask : 350 zł http://allegro.pl/seca-falcon-m-kask-integralny-z-blenda-leszno-i5147357773.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Motoryzacja-3_Cz%C4%99%C5%9Bci+motocyklowe-156_Kaski+i+odzie%C5%BC-159_Kaski-4075 (otwórz link)

Kurtka: 350 zł http://allegro.pl/kurtka-motocyklowa-ozone-delta-ii-r-xl-gratis-i5154167505.html (otwórz link)

Rękawice 130 zł http://allegro.pl/rekawice-ozone-ride-l-wielun-sieradz-i5043564118.html (otwórz link)

Butki: ja kupilem za 290 bo była przecena w zimie http://intermotors.pl/product-pol-130795-Buty-BOOSTER-GRID.html (otwórz link)

Co do tych ciuszków. Na pewno znajdą się zaraz tacy co powiedzą że taki kas to nie kas, albo ze te butki to nie buty. Pytałem nie raz i zawsze doradzano mi kaski za 600zł albo więcej. Podobnie buty. Nie miałem tyle kupiłem coś tańszego. Komfort ? genialny jak dla mnie. Kask jest wygodny nie uciska, wentylacja jest super szybka nie paruje. Mechanizm blendy działa świetnie i jest o wiele prostszy w obsłudze niż w niektórych droższych kaskach. Do kasku nie mam najmniejszych zastrzeżeń. W butkach nie jeździłem za dużo więc nie będę na razie oceniał ale pierwszy kontakt pozytywny, ciepłe pewnie lezy noga.
Kurteczka to chyba najlepsza z nich wszystkich, wygodna, super podpinka która spełnia swoją rolę. Dużo wlotów wentylacji, do tego elementy odblaskowe i krój który osobiście mi się podoba, kieszenie nie przemakalne mieszczą wszystkie potrzebne rzeczy, klucze telefon portfel.

Oczywiście możesz kupić droższe rzeczy pewnie byłby lepsze, ale ja kompletując odzież wychodziłem z założenia że na Gs 500 mi wystarczy. Teraz zastanawiam sie nad spodniami ale poczekam az sie ociepli.

Z tego co wymieniłem to łącznie wyszło za ubranie z kaskiem około 1300zł. Chociaż butki widzę ze teraz są droższe ale w tej cenie można kupić pewnie jakieś lepsze. Może jakieś Alpiny.

Zostało 7300 zł. Za 7k myślę że wyłapiesz jakiegoś fajnego Xj600. Na co zwrócić uwagę ? http://www.scigacz.pl/Na,co,zwracac,uwage,przy,zakupie,motocykla,277.html (otwórz link)

Do tego po kupnie olej najpewniej wymienić może jakaś regulacja.

Zawsze możesz dołożyć coś do ubrania z tych 7k PLN co zostało na moto. Już według uznania. Ja najpierw skompletowałem odzież a później kupiłem Gs'a zresztą też od kolegi z forum

Oczywiście najlpeiej wszystko najpierw przymierzyć a nie kupować w ciemno

Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR


Postprzez Luuke » 30/3/2015, 22:50

Oj dzięki piękne :).

Myślę, żeby przeznaczyć jednak więcej na ubiór. No i niestety przy moim wzroście i budowie ciała kupowanie w ciemno średnio wychodzi, za wąsko w ramionach, za szeroko w pasie, eh. Troszkę za tym pojeżdże.

Z tego co się orientowałem, to powinienem juz za 4-5k model z 98' dostać w dobrym stanie, ale jeśli się mylę to mnie poprawcie.
Luuke
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30/3/2015, 16:31

Postprzez Tristello » 31/3/2015, 15:46

Tak za 5k już znajdziesz coś sensownego. A nie myślałeś o Fazerach ?

Co do ubioru to najlepiej podjechać do sklepu motocyklowego powiedzieć ile chcesz przeznaczyć na wszystko i coś Ci doradzą, przymierzysz, zobaczysz w czym sie dobrze czujesz i kupisz ;) Sprawdź sobie na stronie http://dobresklepymotocyklowe.pl/ gdzie masz najbliższy sklep. Kupując tam wybrane marki dostaniesz kod do zarejestrowania na ww stronie przez co przedłużysz gwarancje do 5 lat ;)
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Luuke » 31/3/2015, 20:44

Nie, nie myślałem, ale do kupna moto mam parę miesięcy, także na pewno jeszcze się rozejrzę. Ale Fazer raczej nie, nie mam ani potrzeby, ani umiejętności, by wykorzystać jego potencjał. xj 600 to i tak spore wyzwanie, no i po kursie trzeba swoje siły ocenić czy dławić go jeszcze mocniej niż te wymagane 47. Tu nie ma miejsca na ego.


Też zależy mi, żeby mieć trochę rozeznanie, zanim pojadę do sklepu, żebym nie chapnął wszystkiego jak młody pelikan ;).
Ostatnio edytowano 31/3/2015, 22:26 przez Luuke, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Luuke
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30/3/2015, 16:31

Postprzez andy7 » 31/3/2015, 22:21

Luuke napisał(a):Nie, nie myślałem, ale do kupna moto mam parę miesięcy, także na pewno jeszcze się rozejrzę.


Też zależy mi, żeby mieć trochę rozeznanie, zanim pojadę do sklepu, żebym nie chapnął wszystkiego jak młody pelikan ;).


Na razie to jest z Toba gadka jak o slepym o kolorach. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, zrob karte woznicy wtedy bezdie zupelnie inna sytuacja.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55

Postprzez Luuke » 31/3/2015, 22:49

andy7 napisał(a):Na razie to jest z Toba gadka jak o slepym o kolorach. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj, zrob karte woznicy wtedy bezdie zupelnie inna sytuacja.

:wink:

Czytam i właśnie dlatego tu jestem. Chciałbym pojeździć trochę na sprzęcie i za każdą radę jestem bardzo wdzięczny. W ciągu najbliższych paru lat, nie spodziewam się nagłego przypływu gotówki, więc wolę zainwestować trochę teraz, ale muszę wiedzieć w co warto.

Zresztą na kurs już wypadałoby dziabke garderoby skompletować, a że jestem ślepy, to się pytam :wink:
Luuke
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30/3/2015, 16:31



Powrót do Motocykle na kategorie A2



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê