Zobacz wÄ…tek - technika supersport
NAS Analytics TAG

technika supersport

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

technika supersport

Postprzez hanndabals » 31/3/2015, 09:35

Siema do tej pory jeździłem turystykami i nakedami typu gs 500 cb 500 xj600
teraz przesiadam się na supersport klasy 600 ok 120km mam parę pytań odnośnie techniki jazdy: jak hamuje do postoju ze sporej prędkości to jak redukować biegi pod sam koniec hamowania przy niskiej prędkości czy stopniowo, jak podczas zmiany biegów manewrować rolgasem aby moto nie szarpało? jaki zakres obrotów trzymać w zakręcie aby było jak najbezpieczniej?
hanndabals
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 30/1/2015, 09:42
Lokalizacja: Białystok


Postprzez #Cinek » 31/3/2015, 10:42

*GS 5OOE 91'
*ZX9r 02'
Avatar użytkownika
#Cinek
Świeżak
 
Posty: 70
Dołączył(a): 4/7/2011, 21:21


Postprzez hanndabals » 31/3/2015, 12:40

doskonały ciekawy film można sporo pojąć
hanndabals
Świeżak
 
Posty: 85
Dołączył(a): 30/1/2015, 09:42
Lokalizacja: Białystok

Postprzez andy7 » 31/3/2015, 19:16

Zacznijmy od tego, ze wszystko zalezy od sytuacji. Jezeli masz w danej sytuacji czys bawic sie jeszcze w redukowanie biegow to napewno nie jest to sytuacja awaryjna w ktorej niema sie czasu ani koncentracji aby o tym pamietac. Jezeli wiec zbijasz w sytuacji awaryjnej biegi w dol, to rozpraszasz swoja uwage / koncentracje. Sila rzeczy nie koncentrujac sie w 100 % na hamowaniu, nie bedziesz w stanie wykorzystac ani czasu ani drogi hamowania - czytaj ->

-> przedluzasz droge hamowania.

W praktyce moze okazac sie, ze zabraknie Ci kilku centymatrow a to moze zalezec czy przezyjesz czy tez nie.

Dlatego podczas hamowania awaryjnego wciskamy sprzeglo rownoczesnie z klamka hamulca. O sile nacisku nie bede pisal.

Jedynym odstapieniem od sily nacisku klamki / pedalu jest System zintegrowany lub niezintegrowany ABS.

:wink:
kuluem123 napisał(a):...Nie da się zrobić przekrętu w urzędzie ?
| | https://www.youtube.com/channel/UCIhJl1 ... TGw/videos
andy7
Moderator
 
Posty: 3268
Dołączył(a): 2/2/2008, 11:55



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê