Zobacz wątek - Sprzedaż motocykla przed upływem 6 miesięcy a podatek
NAS Analytics TAG

Sprzedaż motocykla przed upływem 6 miesięcy a podatek

Przepisy, prawo
_________

Sprzedaż motocykla przed upływem 6 miesięcy a podatek

Postprzez sebenicz97 » 26/3/2015, 22:25

Witam.
Posiadam motorower i chciałbym go sprzedać przed upływem 6 miesięcy od momentu kupna. I teraz mam pytanie. Jeżeli na umowie miałem 3000zł a sprzedam go za 4000zł to czy będę musiał odprowadzić podatek (chyba 23%) od tego 1000zł?
sebenicz97
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/3/2015, 22:19
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez zychkasia1972 » 27/3/2015, 15:36

Vat napewno nie, jeśli już 19% na zeznaniu rocznym, chyba że kupiłeś go na działalność, najlepiej zapytaj się w skarbówce :)
zychkasia1972
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27/3/2015, 15:31


Postprzez sebenicz97 » 27/3/2015, 16:55

Ok, dzięki za odpowiedź :) Został mi miesiąc do upłynięcia tych 6 miesięcy i właśnie nie wiem czy warto teraz sprzedać czy poczekać :)
sebenicz97
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 26/3/2015, 22:19
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Maniek600 » 29/3/2015, 09:56

sprzedaj za 4000zl a na umowie wpisz 2900zl, nie daj złodziejom zarobic.
Maniek600
Świeżak
 
Posty: 153
Dołączył(a): 25/5/2007, 12:48

Postprzez Fugu » 29/3/2015, 12:23

Tylko potem nie placz, ze zlodzieje nie maja pieniedzy na sluzbe zdrowia, naprawy drog, oswiate.....
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez SpeedyGonzales » 29/3/2015, 13:33

Fugu napisał(a):Tylko potem nie placz, ze zlodzieje nie maja pieniedzy na sluzbe zdrowia, naprawy drog, oswiate.....


Nie mają ponieważ wydatki idą na niepotrzebne:
-premie i przywileje sektora publicznego, urzędników, posłów, policjantów itd,
-emerytury kapelanów wojskowych i ich etaty, oraz pompowanie miliardów w ten cały kleszy cyrk (opieka nad zabytkami klasy 0 rozumiem, oddawnie ziemi za 1% wartości na cele sakralne NIE!),
-niegospodarność (zrobimy asfalt, za miesiąc zerwiemy i porobimy kanalizację, mamy kasę z UE to ją przepieprzymy na pomniki JP2 zamiast na sprzęt np ratujący życie bądź współczesną infrastrukturę),
-produkują bezproduktywne instytucje jak zusy krusy srusy (na emeryturę każdy powiniem pracować SAM, a państwa psim obowiązkiem powinno być dawanie własnych pieniędzy), ministerstwa sportu i inne.

Poza tym: oni i tak naliczą podatek wg katalogów. Byłem opłacić podatek i co? Zapłaciłem za więcej niż dałem (bo oni w katalogach mają...), ale nie miałem czasu na kłócenie się o kilka dych ale teraz żałuję, bo jeśli każdy będzie ustępywał to G się zmieni, poza tym opłaty administracyjne i inne.

Chcesz zaciskać pasa dla luksusów proboszcza, polityka i innych proszę bardzo, ale nie namawiaj do tego innych bo jak wiadomo, ryba psuje się od głowy a straciłem ochotę na więcej przykładów.
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG

Postprzez yreslo » 30/3/2015, 18:47

SpeedyGonzales napisał(a):Nie mają ponieważ wydatki idą na niepotrzebne:
-premie i przywileje sektora publicznego, urzędników, posłów, policjantów itd,
-emerytury kapelanów wojskowych i ich etaty, oraz pompowanie miliardów w ten cały kleszy cyrk (opieka nad zabytkami klasy 0 rozumiem, oddawnie ziemi za 1% wartości na cele sakralne NIE!),
-niegospodarność (zrobimy asfalt, za miesiąc zerwiemy i porobimy kanalizację, mamy kasę z UE to ją przepieprzymy na pomniki JP2 zamiast na sprzęt np ratujący życie bądź współczesną infrastrukturę),
-produkują bezproduktywne instytucje jak zusy krusy srusy (na emeryturę każdy powiniem pracować SAM, a państwa psim obowiązkiem powinno być dawanie własnych pieniędzy), ministerstwa sportu i inne.

Poza tym: oni i tak naliczą podatek wg katalogów. Byłem opłacić podatek i co? Zapłaciłem za więcej niż dałem (bo oni w katalogach mają...), ale nie miałem czasu na kłócenie się o kilka dych ale teraz żałuję, bo jeśli każdy będzie ustępywał to G się zmieni, poza tym opłaty administracyjne i inne.

Chcesz zaciskać pasa dla luksusów proboszcza, polityka i innych proszę bardzo, ale nie namawiaj do tego innych bo jak wiadomo, ryba psuje się od głowy a straciłem ochotę na więcej przykładów.


W 100% masz racjÄ™ !!!!!!!!!! Szacun .
yreslo
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 19/12/2011, 17:41
Lokalizacja: WPI

Postprzez lagiboy » 30/3/2015, 19:22

Obrazek
Obrazek
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê