Zobacz wÄ…tek - Przerejestrowanie motocykla
NAS Analytics TAG

Przerejestrowanie motocykla

Przepisy, prawo
_________

Przerejestrowanie motocykla

Postprzez Zekori » 25/3/2015, 21:15

Witajcie,
Mam trochę zamieszania z rejestracją motocykla i prosiłbym o jakąkolwiek pomoc.
Sprawa wygląda następująco:
Sprzedający,od którego kupiłem motocykl sprowadził go zza granicy,wykupił ubezpieczenie,jeździł na blachach tymczasowych.Niestety kołek,nie miał czasu podjechać podbić badania technicznego i wymienić blach na normalne.
Obecnie muszę zrobić przegląd,wykupić OC i zarejestrować pojazd i tutaj jest problem.
Czy z podbitym przeglądem i wykupionym OC mam iść odebrać blachy normalne ,które czekają wciąż w urzędzie i potem przerejestrować pojazd,czy po prostu zrobić przegląd,wykupić OC i pójść rejestrować pojazd od zera jako nowy właściciel?
Czy znajdzie się ktoś obeznany kto nakreśli drogę tej batalii?
Zekori
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27/3/2012, 23:12
Lokalizacja: Szczecin


Re: Przerejestrowanie motocykla

Postprzez Pierzo » 26/3/2015, 09:19

Zekori napisał(a):Witajcie,
Sprzedający,od którego kupiłem motocykl sprowadził go zza granicy,wykupił ubezpieczenie,jeździł na blachach tymczasowych.Niestety kołek,nie miał czasu podjechać podbić badania technicznego i wymienić blach na normalne.


Co kraj to obyczaj, wiec najlepiej zadzwonić do swojego WK i dopytać czego chcą. Wierz mi, że każdy urząd jest państwem w państwie i ma swoje widzimisię.

W dodatku trochę mało informacji. Te blachy tymczasowe to nasze (gość rozpoczął rejestrację w kraju) czy z obcego świata (wykupił tymczasowe i ubezpieczenie tam, przyjechał i nic więcej nie zrobił)?
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych.
Avatar użytkownika
Pierzo
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2/9/2014, 09:53
Lokalizacja: Zielona Góra


Postprzez Zekori » 26/3/2015, 10:53

Blachy nasze.Wystarczyło tylko zrobić przegląd i odebrać normalne blachy i dowód.Zamiast tego facet wolał jeździć bez kwitów niż poświęcić czas na przegląd i odbiór blach.
Zekori
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27/3/2012, 23:12
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Tristello » 26/3/2015, 17:21

Nie wolał tylko rzydził kase xD
Avatar użytkownika
Tristello
Świeżak
 
Posty: 351
Dołączył(a): 23/10/2014, 09:41
Lokalizacja: RKR

Postprzez Pierzo » 28/3/2015, 14:37

Mój kontakt w WK chwilowo jest niedostępny więc za bardzo nie pomogę.
Obawiam się z tego co poczytałem, że możesz mieć problemy. W większości piszą, że powinieneś mieć twardy dowód i stałe blachy w momencie kupna (że nie wolno sprzedawać pojazdu bez tych dokumentów), żeby zarejestrować pojazd.
Ty kupiłeś moto bez dowodu, bo stary dowód (obcy) został zdany w Urzędzie w momencie rozpoczęcia procedury rejestracji, a stałego (naszego) nikt nie odebrał - bo nie dopełnił formalności.
Tak naprawdę to chyba najlepiej było by żeby jednak poprzedni właściciel dokończył co zaczął, bo inaczej będziesz się boksował z WK.

Ja na twoim miejscu, skoro to jest śliska sprawa nie słuchałbym porad jak to ujął Fugu "hodowców świnek morskich", tylko zadzwonił prosto do swojego urzędu i zapytał co i jak. To do nich należy decyzja.
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych.
Avatar użytkownika
Pierzo
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2/9/2014, 09:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez Kaai » 28/3/2015, 17:20

msusiz mieć twardy dowód (ja kupiłem z miękkim i musiałem odsyłać miekki dowod, przeglad i ubezieczenie, zeby gosc mogl odebrac twardy dowod i mi to wyslac).

wyslij gosciowi miekki dowod, wazny przeglad + OC i gosc niech idzie odebrac twardy dowod, z twardym dowodem i oc na siebie (czy to nowe, jesli typ zakonczy polise, czy z aneksem do jego umowy) pojdziesz rejestrwoac moto dalej.
white/blue zipp pro 50
Bo Zabija Nas To Co Kochamy Najbardziej ;(
Kaai
Mieszkaniec forum
 
Posty: 4223
Dołączył(a): 4/1/2012, 15:18

Postprzez Zekori » 29/3/2015, 21:25

Sprawę załatwiłem,opiszę wiec ,żeby na przyszłość można było znaleźć rozwiązanie w wyszukiwarce.
Więc tak,z fajfusem był problem bo pracuje od pon do piątku za granicą.Jest w kraju jedynie od piątkowego popołudnia do niedzieli.
Żebym mógł zarejestrować motocykl,on musiał oddać stare blachy i stary dowód,co w przypadku człowieka,który miał zrobiony przegląd i od roku nie pojechał odebrać normalnego dowodu było niewykonalne.
Spisaliśmy więc upoważnienie ,dzięki któremu mogłem zrobić to za niego.Spisaliśmy umową na nowo z bieżącą datą.
W WK zdałem stare blachy i od razu złożyłem wniosek o nowe blachy tymczasowe,które dostałem,pojechałem zrobić przegląd i wykupiłem OC.Aktualnie czekam na normalne blachy.
Na przyszłość- NIE MOŻNA SPRZEDAWAĆ MOTOCYKLA NA TABLICACH TYMCZASOWYCH.Taką informację dostałem od pani w WK.Nie wiem co by było gdybym tego osła nie mógł nigdzie dorwać i jak by to wyglądało sądownie.
W każdym razie prawa już jest wyprostowana:)
Zekori
Świeżak
 
Posty: 51
Dołączył(a): 27/3/2012, 23:12
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez SkoQ » 30/3/2015, 05:59

Umowy się czyta, a na każdej jest napisane, że ,,(...) kupujący kwituje tym samym odbiór pojazdu, dowodu rejestracyjnego oraz karty pojazdu jeśli była wydana"

Dowodu rejestracyjnego, a nie pozwolenia czasowego :)
Motocykle sportowe sÄ… do jazdy sportowej, a nie do nauki.
Avatar użytkownika
SkoQ
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2406
Dołączył(a): 15/7/2012, 09:11
Lokalizacja: Tarnów (KTA)



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê