Zobacz wÄ…tek - Soft Enduro do 10 tys - dojazdy lasem//polnÄ… drogÄ…//szosÄ…
NAS Analytics TAG

Soft Enduro do 10 tys - dojazdy lasem//polnÄ… drogÄ…//szosÄ…

Chcesz kupić swój pierwszy lub kolejny motocykl. Nie wiesz jak wybrać. Zadaj pytanie tutaj.
Pytania o enduro, cross-y, skutery, motorowery, motocykle o pojemności do 250 ccm odpowiednio w działach niżej.
_________
ModerujÄ…: Black-Ghost, Boshi, Rosiboj, Lagiboy

Soft Enduro do 10 tys - dojazdy lasem//polnÄ… drogÄ…//szosÄ…

Postprzez rozeekkpl » 21/3/2015, 20:37

- Jakie masz doświadczenie - praktycznie brak (tylko skuter 50)
- Wiek, waga, wzrost - 20 lat, 56 kg, 170 wzrostu
- Do jakich celów chcesz używać motocykla - motocykl ma być używany do dojazdów do dziewczyny, która mieszka na wiosce, połowa drogi leśna, a reszta szosa, w przypadku policji zjazd w polną (jazda bez prawka ^)
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? - około 2 tys km
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? - motocykl mam zamiar wziąć w systemie ratalnym więc myślałem o maksymalnym koszcie 10 tys, o ubraniach jeszcze nie myślałem
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? - nie mam pojęcia ile potrzeba na utrzymanie danego modelu
- Jakie motocykle Ci się podobają - najbardziej podoba mi się ktm exc 250 z 2010, ale ogólnie myślałem nad jakimś soft enduro, który nie ma wyglądu dinozaura


Teraz może trochę rozwinę swoją sprawę. Poszukuje jakiegoś soft enduro, który będzie przyzwoicie wyglądał. Nie interesują mnie "dziadki" z 1999. Moto będę używał do dojazdów do dziewczyny, tak jak napisałem 50/50 las i szosa, ew dojdzie troszkę polnej drogi. Muszę kupić soft enduro, bo z własnych powodów nie mogę jeszcze zrobić prawka. Najlepiej gdyby motocykl był mało awaryjny i nie wymagający grubych nakładów gotówki. Dodatkowym atutem byłoby, gdyby moto miał możliwość przejazdu 2 osób (podnóżki dla pasażera). To chyba tyle, proszę o pomoc.

Pozdrawiam
rozeekkpl
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21/3/2015, 20:12


Postprzez lagiboy » 22/3/2015, 08:51

po przeczytaniu twojego chciałbym ci zasugerować kamuflaż termooptyczny. Musisz tylko znaleźć predatora i zedrzeć z niego siatkę i zabrać mu sterownik z łapska. Obrazek

jak w kogoś walniesz to w zeznaniach świadków będzie "Panie! dżungla wyjszła z lasu i jebła w tą babkę, ja żem to sam widzioł, klapki to jej tam łoo, łoo tam polecieli, to wszystko przez tego GMO, ktosik pewno wykinął to GMO do lasu i to wzieno urosło i tera ludzi atakuje."
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35


Postprzez rozeekkpl » 22/3/2015, 15:28

Jeszcze jakieś mądre komentarze? Spytałem normalnie, nie muszę Ci się człowieku z niczego tłumaczyć. Nie chcesz pomóc to spierdalaj : )

Żebyś Ty przypadkiem za moment stąd nie wyleciał za takie podejście i teksty. Resztą zajmie się Black-Ghost. kravec
rozeekkpl
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21/3/2015, 20:12

Postprzez Rolnik62 » 22/3/2015, 15:46

Troszkę szacunku dla drugiej osoby młody człowieku...

Lagiboy właśnie chciał ci pomóc, bo jak wjedziesz w rodzinę, która sobie wyszła na spacer, to zamkną ciebie za kratki.

Bierz Yamahe DT 50 za 6 koła lekko kupisz rocznik 2009 - 10, a za czwórkę porządnie się ubierzesz, i będziesz miał na mocniejsze sprzęty już ciuchy.


Obrazek (otwórz link)
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez lagiboy » 22/3/2015, 15:59

zastanawiam się czy ja też byłem taki głupi jak miałem 20 lat? jasne że nie musisz mi się tłumaczyć, ja tez nie muszę dawać "małpie pistoletu".
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35

Postprzez Fugu » 22/3/2015, 16:39

Nie wiem czy OP jest glupi, czy po prostu nie zdaje sobie sprawy z konsekwencji tego co robi.
Moze ktos mu wytlumaczy co sie stanie, jak cos pojdzie nie po jego mysli.
Avatar użytkownika
Fugu
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2115
Dołączył(a): 5/1/2014, 21:28

Postprzez Black-Ghost » 22/3/2015, 17:27

Ja tu widze 2 opcje jeśli nie masz prawa jazdy. 1-zaczniecie rozmawiać o pojazdach na których wolno ci sie poruszać bodajże 50cm3 i przeniosę temat do właściwego działu lub 2-Temat zamykam i wywalam do kosza.
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)

Postprzez rozeekkpl » 22/3/2015, 19:34

Możliwe, że troszkę mnie poniosło, ale poczułem się zaatakowany.

Droga, którą mam zamiar dojeżdżać to droga, przy której nie ma żadnych domów, a przejeżdża nią jeden samochód tygodniowo ...

Za jakieś pół roku może rok będę mógł normalnie zrobić prawko dlatego szukam czegoś przyszłościowego.

Co do tych pojazdów 50cm3 to troszkę nie wchodzi w grę bo z tego co czytałem to mógłbym gdybym był urodzony przed 19 stycznia, a ja niestety jestem z 20 lutego więc nawet na 50'tki potrzebne mi AM.

"Bierz Yamahe DT 50 za 6 koła lekko kupisz rocznik 2009 - 10, a za czwórkę porządnie się ubierzesz, i będziesz miał na mocniejsze sprzęty już ciuchy"

Wolę kupić coś mocniejszego niż 50 i czuć respekt przed maszyną niż wydawać kilka tys i za pół roku zmieniać maszynę.
rozeekkpl
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21/3/2015, 20:12

Postprzez Rolnik62 » 22/3/2015, 20:01

No tak, ale na wsi czegoś takiego jak chodnik/pobocze po prostu nie ma i kiedyś możesz wracać do domu, gdy już się ściemni. Ludzie na wsiach są niestety troszkę mniej świadomi. Będą szli bez odblasków, a ty w nich wjedziesz centralnie. Albo w jakiegoś wędkarza rowerzystę bez świateł.

Możesz się spytać w dziale offroad, może ktoś ci tam pomoże.
Jeżdżenie "ścigaczem" po mieście to jak bieganie po lesie w garniturze.
Avatar użytkownika
Rolnik62
Bywalec
 
Posty: 622
Dołączył(a): 2/9/2014, 22:42
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez lagiboy » 22/3/2015, 20:20

ja dla siebie brałbym yamahe wr250r a dlaczego? bo na kostkach pojedziesz wszędzie, a na drogowych gumach masz supermoto. mocy ma tyle że na prostej odjeżdża Kawie Ninja 250R
black matt=grey (color by honda)
Avatar użytkownika
lagiboy
Moderator
 
Posty: 2690
Dołączył(a): 1/4/2014, 23:35



Powrót do Chcę kupić motocykl - kat A



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê