Zobacz wątek - Aprilia Pegaso 650 strzela w gaźnik
NAS Analytics TAG

Aprilia Pegaso 650 strzela w gaźnik

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Aprilia Pegaso 650 strzela w gaźnik

Postprzez kamil_b » 16/3/2015, 14:06

Witam. Robiłem remont silnika i po złożeniu wszystkiego, po odpaleniu silnik pracuje ładnie i cicho, problem tylko jest taki że popracuje 3-5 sekund i zaczyna strzelać w gaźnik. Z tego co znalazłem na jednym z forów powodów może być prę, jak nie gaźniki do regulacji i czyszczenia to ustawienie zaworów inni jeszcze piszą o źle ustawionym rozrządzie. Rozrząd sprawdziłem i wszystkie znaki się pokrywają. Co powinienem z tym robić?
kamil_b
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23/2/2015, 16:42
Lokalizacja: Lubartów


Postprzez SpeedyGonzales » 16/3/2015, 19:40

Serwis gaźników i luzy zaworowe jak najbardziej ok. Możesz zrobić luzy, filtry i świece a w tym czasie gaźniki dać do myjki ultradźwiękowej i wyregulować w motocyklu. Jaki kolor świecy?

A rozrząd przed odpaleniem sprawdza się na "sucho" tj kręcąc kilkukrotnie ręcznie silnikiem kontrolując znaki.

Rozumiem że cały silnik z rozrządem składany kluczem dynamometrycznym?
Avatar użytkownika
SpeedyGonzales
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1730
Dołączył(a): 25/11/2013, 22:20
Lokalizacja: Sandomierz/TBG


Postprzez kamil_b » 16/3/2015, 21:35

Silnik był składany książkowo, już kilka remontów w motocyklach robiłem, rozrząd sprawdzałem na sucho, dziś dla pewności zaglądałem jeszcze raz czy jest ok. Zostaje zatem tylko uregulować bagażniki. Dzięki za poradę. Pozdrawiam
kamil_b
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23/2/2015, 16:42
Lokalizacja: Lubartów



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê